Zalogowanych: 15

klasa B: Gorąco w meczu Pub Gola

Niedziela, 26 maja 2013, 22:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2013, 12:03
Spotkania z udziałem B–klasowego Pub Gola niemal tradycyjnie przynoszą sporo emocji, nie zawsze sportowych. W niedzielnym meczu 23. kolejki, w którym jeleniogórzanom przyszło zmierzyć się z rezerwami Lotnika ogromną odpornością na stres musieli wykazać się sędziowie.

Nietypowa pora rozpoczęcia meczu (godz.10:00) uśpiła nieco gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie stracili gola. Mimo falstartu piłkarze "Drexa" szybko wrócili do gry, już w 15. minucie Kaczkowski zagrał do Zielińskiego, a ten wyrównał stan pojedynku. Dziesięć minut później miejscowi wyszli na prowadzenie za sprawą ładnego uderzenia pod poprzeczkę w wykonaniu kapitana Lotnika, Ignaczaka. Mimo licznych okazji (m.in. Kondraciuka) wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron wydawało się, że gospodarze włączą "drugi bieg" i wypunktują podmęczonych pubowiczów, ale to goście pierwsi trafili do sieci. W 70. minucie na 2:2 strzelił Nicpoń. W 82. minucie "asystę" przy golu Zielińskiego zaliczył Tomasz Walczak, który wyłożył przeciwnikowi piłkę jak na tacy i w sytuacji sam na sam "Zioło" minął kontuzjowanego golkipera gości wyprowadzając rezerwy Lotnika na prowadzenie. Najwięcej (niesportowych) emocji wywołała sytuacja z końcówki spotkania, kiedy to na pozycji spalonej był Szkuta. Przyjezdni oczekując na gwizdek sędziego popełnili błąd, piłkę przejął Ignaczak, który z trójką kolegów z drużyny ruszyli na bramkę strzeżoną przez Jerosa, a egzekutorem okazał się Zieliński, dzięki czemu zapisał na swoim koncie hat-tricka. Okoliczności straty gola podburzyły fanów Pub Gola i samych piłkarzy, przez co bardzo trudne ostatnie minuty przeżywał sędzia liniowy i główny, wysłuchujący ogromnej liczby niecenzuralnych epitetów pod swoim adresem. Po końcowym gwizdku bezpieczeństwa arbitrów strzegł trener gości, który postanowił zapobiec ewentualnym incydentom.

Juvenia Rybnica - Olimpia II Kowary 2:7
Rudawy Janowice Wielkie - Hottur Borowice 5:2
KS Maciejowa - Sokół Sokołowiec 3:1
Lotnik II Jeżów Sudecki - Pub Gol Jelenia Góra 4:2
Bobry Wojanów - LZS Kostrzyca 4:1
Karpatia Karpacz - GLKS Czernica 2:4