MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gorące święta: płonęły kominy, mieszkania i samochody

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 29 grudnia 2008, 10:33
Aktualizacja: 16:29
Autor: Angela
Fot. .....
Lokatorzy aż siedmiu budynków niemal nie przepłacili życiem zaniedbań w czyszczeniu przewodów kominowych. Zareagowali dopiero, gdy zapaliła się nich sadza. Ponadto w okresie świątecznym strażacy wyjeżdżali do pożarów mieszkań, altanek i samochodów.

Plagę pożarów rozpoczął ogień, który pojawił się w nocy z 23 na 24.12 około godziny 2.40 w budynku mieszkalnym w Łomnicy przy ulicy Świerczewskiego. Tu spłonęła spora część dachu, poddasze i jedno pomieszczenie mieszkalne z wyposażeniem. Ewakuowano jedną osobę, a pozostałym mieszkańcom udało się wyjść z domu przed przyjazdem straży pożarnej.

W Wigilię natomiast strażacy gasili sadzę w kominie przy ulicy Kossaka w Jeleniej Górze, a przed 14.00 wyjeżdżali do zadymionego mieszkania w Kowarach. Około 16.50 w jeleniogórskim klubie Atrapa zapaliła się szafka energetyczna, którą szybko ugasiła straż pożarna. Właścicieli o pożarze powiadomili ratownicy. Tego samego dnia przed 18.00 sadza w kominie zapaliła się również w budynku mieszkalnym przy ulicy Lwóweckiej 17.

Po godzinie 19.00 sporo strachu najedli się goście jednego z pensjonatów w Karpaczu przy ulicy Karkonoskiej. Ewakuowano 15 osób, a pożar telewizora ugasił właściciel hotelu. Spłonął stolik i drobne przedmioty. Przyczynę ustala policja. W pierwszy dzień świąt paliła się altanka działkowa przy ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze, a po godzinie 3.00 w nocy ktoś najprawdopodobniej podpalił kontener wypożyczalni narciarskiej przy ulicy Olimpijskiej. Rano na jednym z parkingów w Szklarskiej Porębie spłonął samochód osobowy bez tablic rejestracyjnych. Policja ustala jego właściciela.

Nie mniej pracowity dla strażaków był też drugi dzień świąt (26.12). Około godziny 11.00 w jednym z budynków mieszkalnych w Miłkowie zapaliła się sadza w kominie, a w Radomierzu w skutek awarii, na drodze w ogniu stanął samochód dostawczy. Kierowcy pomogli przejeżdżający obok inni zmotoryzowani.

W sobotę straż pożarna wyjeżdżała do pożaru szopy przy ulicy Romera w Jeleniej Górze Sobieszowie, a wczoraj (niedziela 28.12) do podpalonego na ulicy Grunwaldzkiej śmietnika, sadzy w kominie, która paliła się w budynku mieszkalnym w Szklarskiej Porębie oraz Janowicach Wielkich.
Sporo kłopotu narobiła też strażakom awaria zaworu w kamienicy przy ulicy Zdrojowej w Szklarskiej Porębie. Woda zalała mieszkanie lokatorów, którzy wyjechali na święta. Funkcjonariusze PSP musieli wejść do środka po sforsowaniu drzwi.

Czytaj również

W śmieciach miasto tonie

Wyrok dla oszustów

Wyborcze zmiany

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jelgór 29-12-2008 21:15
ten samochód bez tablic jakiej marki był, ktoś może wie
~Franek 29-12-2008 21:48
no tak zaczęli znowu płacić ochotnikom za akcję i się zaczyna
~olo 29-12-2008 21:51
widać konkurencja na Kopie ostra i palą kolejną wypożyczalnię i gdzie jest Policja? Ach tak odbiera gadżety w WORD
~ 29-12-2008 21:59
pożar w śmietniku pewnie od żaru w popiele, za szybko tam wrzuconego, nie wygaszonego do końca po wyczyszczeniu pieca
~rafi_pl 6-01-2009 13:15
do FRANKA Ty jakies kretyn jestes. moze Tobie płacą? szkoda gadac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ogołocili drzewa

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Niedoróbki na drodze

Udogodnienia dla rolników  

Szukają odznaczonych orderem Virtuti Militari

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
949
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%