MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gorąca transakcja w PEC

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 sierpnia 2010, 12:13
Aktualizacja: 12:22
Autor: TEJO
Marek Obrębalski i Miłosz Sajnog.
Fot. TEJO
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze ma nowego właściciela. Została nim opolska firma Energetyka Cieplna.

Zaproponowaliśmy 85 procent udziałów PEC. Zgłosiło się czterech chętnych. Ostatecznie pozostała spółka akcyjna z Opola – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta. – Opolanie zapłacili za jeden udział 1920 zł, czyli prawie dwa razy tyle, ile wynosiła wartość wyjściowa – dodał szef miasta. Wynegocjowano także pakiet socjalny z załogą. Więcej szczegółów dotyczących transakcji będzie znanych po podpisaniu umowy. Jej zawarcie zaplanowano na 24 sierpnia w ratuszu jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórski punkt krwiodawsta już działa

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Obywatel 19-08-2010 14:01
No to kolejne zwolnienia się szykują, tym razem w PECu.
~Jano 19-08-2010 14:54
No to nasz p. Obrębalski przed odejściem zafundował nam jeszcze to że ciepło zdrożeje i to bardzo ,ciekawe dlaczego tak dużo zapłacili pewnie wyczuli dobry rynek i do tego jeszcze ktoś na tym nie żle zarobił ,podejrzewam że zwolnienia i tak nie uniknie ten zakład i częśćludzi zasili szeregi już pokażnej grupy bezrobotnych w naszym mieście,a p.Obrębalski no cóż sobie poradzi jak nie tu to może gdzieś na jakiejś uczelni doczeka czasów emerytury..
~OLO 19-08-2010 15:41
No to czas trzymać się za kieszenie brawo panie Marku brawo miasto zarobi na sprzedaży a zapłacą mieszkańcy Jeleniej Góry. Za taką piękną sprzedaż to pewnie i jakieś ładne premię się znajdą dla kasty urzędników
~bbbbfffg 19-08-2010 16:53
zaraz wybory.. obecna wladza wie, ze juz jej dni sa policzone, wiec trzeba sie nachapac jak najwiecej na odchodne...
~ZABOBRZANIN 19-08-2010 16:57
Czy wy wszyscy cymbałki myślicie że jak ktoś kupił coś za 2x wiecej to tak samo lub 4x szybciej będzie musiał sobie odbić to co wsadził. Na którą stronę przełoży koszty ? Masakra to trzeba usiąść i płakać ! Tak jak z tym kopaniem pomiędzy ciepłowniami. Ten nowy inwestor może tak sam za swoje by to zrobił nie czekał aż UNIA da !
teessi 19-08-2010 17:44
Zabobrzanin, inwestor i tak musi najpierw ponieść wydatki, a dopiero potem zwróci mu je (częściowo) Unia, o ile wcześniej zawsze umowę o dofinansowanie projektu, jeśli on powstanie... No to Zabobrze będzie marzło w zimie, jak ciepło podrożeje...
~Józek55 19-08-2010 18:07
Jak to dobrze że nie długo wybory. Nie mała Jelenia Góra zbyt dobrych władz, ale ten prezydent to totalna PORAŻKA i to z ugrupowania które leży mi najbardziej. Czy nie ma tam kogoś lepszego?
~Stefan112 19-08-2010 18:31
Większościowym akcjonariuszem opolskiej firmy jest ... miasto Opole a miasto Jelenia Góra pozbywa się firmy... http://bip.ecosa.pl/struktura-wlasnosciowa
~Baca 19-08-2010 19:56
No !!! Mysłamem,. że moje owieczki są dennie głupie!!! Ale okazuje sie, że bardziej PO - kopanio w rozumek są JELENIOGÓRSCY wYBORCY!!!Tak dać się ogolić bez mydła, czyli zarżnąć kurę znoszaca złote jaja, aby zjeść z TEŚCIOWĄ rosołek zamiast kupić przeniocy na wykarmienie nioski to tyłko Jelenia Góra. A takich " trafionych pomysłó" to tu Ci nie brakuje...Adios rozum!!!
~tgftg 19-08-2010 20:29
.. miasto Opole raczej prędzej niż później sprzeda udziały w ECO - zapewne obecnemu mniejszościowemu udziałowcowi - E.ON. Pozbywanie się przez miasta ciepłowni na rzecz firm, które w końcu mają na celu zarabianie kasy jest faktycznie dwuznaczne a długofalowo może i głupie. Ale prawda jest też taka, że w większości miast w Polsce ciepłownie nie należą już do samorządów czy skarbu państwa, bo zostały sprzedane - głównie zagranicznym koncernom, od Warszawy (Vattenfall) i Poznania (Dalkia) poczynając. Na pocieszenie można dodać, że w wielu miastach, w których właścicielem elektrociepłowni był skarb państwa do kasy samorządu nie wpłynęły żadne pieniądze, jak w Białymstoku, Poznaniu, Krakowie, a w Jeleniej przynajmniej kasa wpłynie do miasta (...i równie szybko wypłynie - na załatanie dziury budżetowej, no ale to już inna broszka ;)
~Gfkor 20-08-2010 8:39
Miasto Jelenia Góra nie otrzymuje od PEC żadnej kasy ani nic do PECu nie dopłaca. Po co więc mieć w "portfelu" firmę, z której nie ma się zysków a można pozyskać gotówkę m.in. na inwestycje. Miasto i tak nie ma wpływu na ceny ciepła bo o tym decyduje Urząd Regulacji Energetyki. Więc jaka to kura znosząca złote jajka? Firma kupująca, jak wynika z artykułu i z ich strony www, jest spółką akcyjną. Może przez zakup chce podnieść wartość swoich akcji i ściągnąć kasę z rynku giełdowego? Może więc warto wysilić swój pomyślunek poza własne podwórko, poza Jelenią Górę i spojrzeć na to z innej strony? A może w JG żyją tylko ludzie węszący wszędzie spiski?
~ 20-08-2010 12:33
Praktycznie w firmie nic się nie zmieniło ciepłe stołeczki zachowane panów z PO i kolesi nawet na jednym dziale jest dwóch zastępców jednego kierownika.A ludzie jak zarabiali grosze tak dalej bide klepią.W tym roku podwyżki nie będze tyle będzie miał każdy z pracowników z tej prywatyzacji ,ale żeby uciszyć załogę organizuje się bibkę w Miłkowie 28 sierpnia tylko ciekawe co dostaną ci którzy nie pujdą z różnych przyczyn.Czy im zostanie to zrekompenswane finansowo.
Menes 20-08-2010 22:19
Co to za jakiś PECowiec się mi tu udziela? Do budy, won!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Radosne Mikołajki

Lwówek dla pszczół

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
735
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%