MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Gorąca Toskania pod… Szrenicą

Wiadomości: REGION
Piątek, 3 kwietnia 2009, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: Mar
Fot. Mar
Przedstawiciele dwóch gmin leżących w Toskanii, krainie w środkowych Włoszech przyjechali do Szklarskiej Poręby, alby tutaj zachęcać Polaków i Niemców do odwiedzenia ich regionu, gdzie produkuje się wino i oliwę, a kąpiel w morzu możliwa jest przez większą część roku.

Przedstawiciele Consorcio Servizi Turistici Maremma Toscana czyli Stowarzyszenia Usług Turystycznych regionu Maremma Toscana zgotowali iście goracą, włoską prezentację.
– Nasz region, leżący nad morzem, pokryty gajami oliwnymi i winnicami zadowoli każdego, kto lubi ciepło, piękne widoki i dobre jedzenie – zachęcał Stefano Cellini, urzędnik działu promocji gminy Follonica.

– Zapraszamy do kosztowania potraw przygotowanych przez kucharza z miejscowości Scarlino, Remo Maestriego – sekundowała mu przedstawicielka gminy Scarlino, Karolina Suchodolska.

Smaki prosto z Włoch, wina toskańskie i doskonała atmosfera pozwoliły zadumać się nad coraz bardziej wyrafinowanymi formami promocji i ściągania turystów do siebie. Włosi wykazali się prawdziwą fantazją, pewnie związaną z widmem kryzysu i pustych plaż.

Wśród śniegu, nadal leżącego w Szklarskiej Porębie, pod patronatem burmistrza miasta, Arkadiusza Wichniaka, ściągnęli do wilii Romantica kilkadziesiąt osób z biur podróży z Polski i Niemiec, uzdrowisk i działów promocji. Pomogła też legenda doskonałej, włoskiej kuchni.

Oboje urzędników, Włoch i Polka mieszkająca we Włoszech, przekonali wielu, że Toskanię warto odwiedzić. Ciekawe, czy podobna wyprawa przedstawicieli gmin leżących w Kotlinie Jeleniogórskiej, równie skutecznie zachęciłaby obcokrajowców do spędzenia wakacji w Karkonoszach?

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Przetarg na kolejną stację

Czyżby Andrzej Duda?

Będą remonty ulic

Izba Tradycji Pożarniczych w Lubomierzu

Maseczki dla szpitala

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
800
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%