MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Gorąca debata

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 października 2018, 6:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2018, 15:32
Autor: WAC
Fot. WAC
Ponad półtorej godziny trwała debata kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry: Jerzego Łużniaka (Koalicja Obywatelska) i Krzysztofa Mroza (Prawo i Sprawiedliwość), która odbyła się wczoraj (27.10) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej. Przypomnijmy, że obaj panowie już za tydzień (4.11) zmierzą się ze sobą w drugiej rundzie wyborów.

Spotkanie rozpoczęło się z drobnym poślizgiem, ze względu na spóźnienie K. Mroza. Tuż po jego rozpoczęciu doszło też do nieoczekiwanego przekroczenia scenariusza, gdyż kandydat PiS-u poprosił o głos, aby wygłosić oświadczenie. Zarzucił w nim, że mimo wcześniejszych ustaleń sztabowców, komitet jego konkurenta uchyla się od kolejnego spotkania, które miało się odbyć w najbliższy wtorek.

– Dzisiejsza debata odbywa się na tematy zaproponowane przez komitet J. Łużniaka (polityka senioralna, program dla młodzieży, walka ze smogiem i ożywienie centrum miasta). Liczę, że we wtorek spotkamy się ponownie, aby porozmawiać na zaproponowane przeze mnie kwestie.
- Po raz pierwszy słyszę, jakoby miałbym się uchylać od kolejnej debaty - odpowiadał J. Łużniak. - To była rozmowa między sztabowcami i być może, któryś nieopatrznie coś zrozumiał. Jeśli jest taka potrzeba to spotkamy się ponownie we wtorek.

Podczas debaty nie brakowało punktów zapalnych i drobnych uszczypliwości jakimi „częstowali się” obaj konkurenci. Jednak zarówno J. Łużniak, jak i K. Mróz poza kilkoma przekroczeniami czasu na odpowiedź przestrzegali reguł dyskusji. Kilka razy zawrzało za to na widowni, na której zasiedli zwolennicy obu panów. W roli tonującego emocje musiał wystąpić moderator debaty Dariusz Maląg.

Debata odbywała się według reguł uzgodnionych przez sztaby obu kandydatów. W pierwszej części obaj odpowiadali na pytania przedstawicieli jeleniogórskich mediów. Dotyczyły one pomysłów pretendentów między innymi: na ożywienie Sobieszowa i Jagniątkowa, zagospodarowanie terenu przy ul. Kilińskiego, pomysłów na funkcjonowanie sportu kwalifikowanego oraz walki ze smogiem. W kolejnej części kontrkandydaci wzajemnie zadawali sobie pytania, przy czym zadający miał prawo do riposty. Najwięcej emocji wywołało pytanie J. Łużniaka, który poprosił senatora PiS. aby ten powiedział, gdzie i kiedy sprawował stanowiska kierownicze, iloma ludźmi w życiu kierował, za jaki majątek odpowiadał i jakim budżetem operował ?

- Moja droga życiowa jest znana – odpowiadał K. Mróz. - Jestem magistrem ekonomii, kierunek zarządzanie, potem ukończyłem studium managerskie. Od trzech lat jestem senatorem, a wcześniej dziewięć lat byłem radnym miejskim. Mam wiele pomysłów na rozwój Jeleniej Góry oraz energii i dynamizmu, aby je zrealizować. Ale co najważniejsze - mi się chce i nie mam dwóch lat do emerytury. Mając około 40 lat jestem w najlepszym wieku. aby zarządzać Jelenią Góra.
– Czasami można się urodzić emerytem – ripostował J. Łużniak. - Obawiam się panie senatorze, że pana doświadczenie jest bardzo małe do kierowania tak dużym miastem jak Jelenia Góra. Ja przez ponad 20 lat byłem przedsiębiorcą, potem przez pięć lat współzarządzałem Województwem Dolnośląskim i wtedy podlegało mi około 20 tysięcy pracowników, a przez moje ręce przechodził budżet o wartości około 2 milionów złotych. Największe inwestycje na Dolnym Śląsku były realizowane pod moim kierownictwem. Więc doświadczenie do zarządzania miastem ja posiadam

Na zakończenie spotkania K. Mróz i J. Łużniak wygłosili pięciominutowe oświadczenia, w których zachęcali jeleniogórzan do głosowania na siebie. Podkreślali też swoje zadowolenie, że do niej doszło.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować, że mogliśmy się spotkać i porozmawiać – mówił J. Łużniak. - Chciałbym podziękować panu senatorowi. Czasami były jakieś ognie między nami, ale myślę, że w debacie kiepsko to by wygadało jakby obaj mówili tak samo. Myślę, że takich rozmów nam brakuje, między nami jeleniogórzanami. Bo naprawdę jesteśmy jedną partią, a nazywa się ona Jelenia Góra. I obojętnie czy wygram ja, czy senator Mróz, ale najważniejsze jest, aby człowiek, który będzie rządził Jelenią Górą czuł to miasto, kochał to miasto i deklarował współpracę. Abyśmy te wojny, które są na górze zakopali u nas.
- Myślę, że jest to dopiero połowa naszej dyskusji i zgodnie z deklaracją pana prezydenta spotkamy się we wtorek, aby porozmawiać o turystyce, oświacie, gospodarce komunalnej i sporcie – odpowiadał K. Mróz. - Ja się zgadzam z panem prezydentem, że warto rozmawiać i dyskutować.

Twoja reakcja na artykuł?

60
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
8%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
15
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Wakacje w Złotoryi

Komentarze (169) Dodaj komentarz

~Tosia 11 28-10-2018 8:26
Bardzo aroganckie zachowania pana Łuzniaka. Pod płaszczykiem zewnętrznej ogłady nie dało się ukryć lekcewaźącej postawý wobec Pana Mroza. Ten z kolei nie dał się zbić z tropu. Pan Łuzniak stosował także tzw brudne chwyty wytkając brak doświadczenia na stanowiskach kierowniczych czy też na karty seniora, którą wprowadzono przed wyborami, a jest to w programie pana Mroza.
~Sen 28-10-2018 10:51
do: ~Tosia 11 (8:26)
Karta seniora funkcjonuje od ponad roku.
~Tosia 11 28-10-2018 14:05
do: ~Sen (10:51)
Dlaczego przeciętni emeryci o tym nie wiedzą?
~ 28-10-2018 14:34
do: ~Tosia 11 (14:05)
Dlatego o tym nie wiedzą, bo to nieprawda. W Jeleniej Górze nie ma miejskiej karty seniora. Jelenia Góra jest w zupełnie innym programie, a konkretnie w ogólnopolskim programie karty seniora, ale ta karta upoważnia do zniżek na różne usługi na terenie całego kraju i nie jest inicjatywą miasta. Proszę samemu sprawdzić w ilu miejscach w Jeleniej Górze oferowane są zniżki na tę kartę. Zawód będzie srogi, bo ta karta nadaje się u nas najwyżej do wyrównywania fugi przy płytkach w łazience.
~ 28-10-2018 20:19
do: ~ (14:34)
Zwroce jeszcze uwage, ze w Jeleniej nikt nie wlozyl wysilku w akcje informacyjna na ten temat. Czyli Luzniak bzdety gada
~tygrys 30-10-2018 21:25
do: ~Sen (10:51)
karta ogólnopolska do kitu
~coconut 28-10-2018 12:24
do: ~Tosia 11 (8:26)
racja. Łuzniak tez nie ma doswiadczenia w kierowaniu.widac to gołym okiem.zaniedbane miejsca "zameczek, "dołek", przekrety,... Teatr Norwida,.....
~~~ 29-10-2018 9:22
do: ~coconut (12:24)
Łuzniak -Mróz 0 : 1
~ 29-10-2018 22:23
do: ~~~ (9:22)
Łużniak - Mróz 7: 90. A co , nie można se pooceniać?
~Widz 28-10-2018 12:38
do: ~Tosia 11 (8:26)
Arogancki to był pan Mróz. I napastliwy. Konkretne pytania pana Łużniaka odbiera Pani jako brudne chwyty? Jak można być senatorem, chcieć wprowadzić kartę seniora i nie widzieć, że taka karta już w mieście funkcjonuje? To źle świadczy o faktycznym zainteresowaniu sprawami miasta Pana senatora. Poza tym doświadczenie zawodowe jest bardzo ważne... Nie stara się o posadę stróża, tylko prezydenta miasta... A jedyna praca jaką miał poza stanowiskami politycznymi to rozkładanie towaru w Tesco i staż na Kolegium Karkonoskim (swoją drogą ciekawe czemu dłużej tam nie został?)
~inge 29-10-2018 9:45
do: ~Widz (12:38)
Pani wypowiedż jest bardzo złośliwa,a przecież pani idol pan Łużniak prosił o zgodę i wyciszenie.Byłam na tej debacie i uważam,że obaj panowie prowadzili kulturalną i merytoryczną dyskusję.Zdziwienie pani,że karta seniora nie jest znana panu senatorowi uważam za dziwne.Na sali było wielu seniorów a tylko 1 pan przyznał,że takową posiada,inni seniorzy nie słyszeli o niej.To dla kogo jest ta karta?Niedawno obchodzono uroczyście SENIo...lIA,to była dobra okazja,żeby powiadomić seniorów ,że taka karta istnieje.
~Brabass 28-10-2018 16:03
do: ~Tosia 11 (8:26)
To nie są brudne chwyty tylko fakty - jak ktoś się pcha na stanowisko kierownicze takiej klasy jak prezydentura, to powinien choć troche znać się na zarządzaniu ludźmi. Polityka - czyli wyrabianie sobie układzików, poznawanie odpowiednich ludzi, to troszkę za mało. A czasu na naukę nie będzie!
~KońKtóryMówi 28-10-2018 16:13
do: ~Tosia 11 (8:26)
Wygląda na to, że Pan Łużniak stosuje taktykę, która między innymi doprowadziła Jelenią Górę do powolnego wyludnienia. Pan Łużniak udaje, że wykształcony czterdziestoletni polityk, z wieloletnim doświadczeniem w samorządzie, pełniący obecnie funkcję senatora RP, pracujący w dwóch komisjach senackich i mający za sobą wsparcie partii rządzącej krajem, jest dzieckiem. Ciekawe jakie Pan Łużniak ma zdanie o młodych ludziach, kończących szkołę czy studia, i mających nieporównywalnie mniejsze doświadczenie i wiedzę od Krzyśka Mroza. Czy pan Łużniak widzi jakąkolwiek rolę dla tych młodych ludzi w Jeleniej Górze. Podtrzymywanie patriarchatu lokalnej politycznej koterii, która od lat marnuje publiczne pieniądze, skończy się odsyłaniem młodzieży do poszukiwania pracy we Wrocławiu (a dalej za granicą, czyli nic nowego), bo taki jest w tej kwestii plan Pana Łużniaka, który uruchomi im w tym celu dogodniejsze połączenie (ciekawe na czym to miałoby polegać? dodatkowy autobus, może więcej wagonów?). To jest esencja plemiennej kultury i jarmarcznego cwaniactwa. Pieniążki z publicznej kasy przygarniamy do siebie (!kilkanaście tysięcy brutto miesięcznie dla prezydenta!), a odpowiedzialność odgarniamy od siebie. Nie tylko młodzi, ale także emeryci, których w tym mieście jest coraz więcej, powinni się ocknąć, pomyśleć przez chwilę o przyszłości, i wesprzeć senatora Mroza. Może wreszcie pójdziemy kolektywnie po rozum do głowy i zaczniemy oceniać władzę po efektach jej pracy, które niestety w przypadku Pana Łużniaka i jego kolegów nie są imponujące, ani nawet pozytywne.
~Gregory67 28-10-2018 17:07
do: ~KońKtóryMówi (16:13)
I dlatego ŁUŻNIAKOWI dziękujemy, to że zarządzałeś super pokazałeś że się kompletnie do tego NIE nadajesz
~ 28-10-2018 20:08
do: ~Tosia 11 (8:26)
Zgadzam sie. Luzniak wykorzystywal chwyty erystyczne, ale merytorycznie byl slaby, sypal ogolnikami. 20 lat bylem przedsiebiorca, zarzadzalem x (...) pytanie jakim byl przedsiebiorca I jak traktowal np wspolpracownikow, kontrahentow?-jesli tak jak male firmy w j.g., ktore probuja "krecic" pracownikow kontrahentow, to dziekujemy za ogolniki panie Łużniak. Mam podac przyklady I konkrety firm? A moze niech W.P. prezydent wypowie sie o radnej "Wojtynie" ile ona zrobila, ile jej biznes przetrwa, bodajze w roku 2011 I jaka byla w ramach zarzadzania firma komunikacja z zus.tak p. LUZNIAK, faktycznie mamy kilka mocnych pozycji. Np. Drex, itp gdzie innowacyjna gospodarka dotyczy, ale obcego kapitalu ktory ma tu w ludziach za grosze rynek zbytu!!!
~Jelon 28-10-2018 8:32
Co ty za bzdury pieprzysz... to mały Krzyś był agresorem i nie odpowiadał na pytania! Poza tym ponoć dzień wcześniej jego biuro odwołało debatę! Nawet kartka wisiała! Wstyd
~ 28-10-2018 9:01
do: ~Jelon (8:32)
Ponoć ? To może najpierw upewnij się zanim "ponoć" ploty będziesz opowiadał
~Tosia 11 28-10-2018 9:31
do: ~Jelon (8:32)
Oj,Jelonie Jelonie czyżby pomroczność o deszczowym poranku ? Może po południu przyjdzie jasność myślenia. A poza tym może jednak kulturalnej?
~albowiem 28-10-2018 15:03
do: ~Jelon (8:32)
wszystko wskazuje na to, że chłopcy z PiS bardzo chcieli debatę rozbić. Świadczy o tym ich zachowanie, nie odbieranie telefonów, spóźnienie Mroza i jego zdenerwowania. Strasznie źle wypada PiS w Jeleniej Górze. Klęska do Rady Miejskiej, żenujący wynik Mroza w I turze, brak kampanii w drugiej turze. Dzisiaj proboszczowie zmusili członków rad parafialnych do rozdawania ulotek pod kościołami i ludzie ze wstrętem się od nich odwracali... Nic w tym dziwnego, skoro na czele PiS stoi Mróz...
~Bambo 28-10-2018 8:40
Czy można publicznie podawać daty debat, ważnych wydarzeń przed ich nastaniem a nie po wydarzeniu!
~Gregory67 28-10-2018 17:13
do: ~Bambo (8:40)
Łużniak tak zarządzałeś że się tą pychą nażarłeś teraz już wiem jak takim jak ty powierza się budżet to miasto potrzebuje zmian. Głos na Mroza
~ 28-10-2018 18:28
do: ~Gregory67 (17:13)
Łużniak się tylko przyznał do tego, że odpowiedzialność za jednostronny rozwój województwa, gdzie kasę dostawał Bolesławiec i Wrocław, można przypisać jemu. Do tej pory nie wiedziałem, że to on jest za to odpowiedzialny, ale skoro tak się tym chwali, no to można już z czystym sercem rzucać w niego kamieniami za tak straszne zmarginalizowanie Jeleniej Góry na mapie województwa. Miasta typu Bolesławiec, Świdnica, Lubin, mimo że dawniej sporo mniejsze od Jeleniej Góry, dziś nas dogoniły i wyprzedziły.
~Gość 28-10-2018 8:45
Czym Łużniak sie chwali tym ze lizal o...t Zawile że nic dla Jeleniej Góry nie zrobił czytam te hasła darmowa komunikacja ,kto w to uwierzy no chyba tylko Łużniak i d...le PO drugi kandydat nie lepszy emeryt i co on zmieni ano nic moze tylko dostanie wiecej kasy z budżetu państwa i zacznie robic to co do prezydenta nalezy rzadzić a nie 8 lat spacerowac w czerwonym sweterku po tych pustych ulicach miasta i stawianiu nowych marketów ,tego miasta juz nie ma tu tylko smród bród i dziurawe drogi pozasłaniane wszelkie niewygodne miejsca jak sławetne Kilinskiego rynek dawna papiernia i wiele takich miejsc wiec moze i pieniadze ktore p. Mróz przyciagnie z budżetu państwa pomoga to miasto ożywic choc troche bo Łużniak to bedzdzie kontynuacja Zawił i PO donosicielstwa ja dam szanse p. Mrozowi bo za nim przyjda pieniądze a to miasto potrzebuje tego jak ryba wody a Łużniak co tylko zawiłego na zastece wezmie
~Ilona 28-10-2018 9:30
do: ~Gość (8:45)
Pan Mróz ciągnie już trzy lata jak jest senatorem kasę do Jelonki a jej ani widu ani słychu.
~Gość 28-10-2018 10:12
do: ~Ilona (9:30)
POwiem Ci tak , akto w jelnce wydaje kase p.Mróż czy jak mi się wydaje Zawiły z ekipą no chyba że ja nic tu nie rozumie ,ale spoko zobaczysz jak wygra Łużniak to co sie zmieni kilinski dalej bedzie zasłaniany plac po dawnej papierni dalej chszczami zarastał a my mieszkańcy dalej bedziemy skłuceni bo nic ale to nic sie nie zmieni aj głosowałem na młodego dopiero co startujacego ale nie udałosie w tym padole nic amienić moze teraz w co wątpie bo tu są tylko PO donosiciele i SLD komuniści więc bedzie jak było
~Gość 28-10-2018 10:19
do: ~Gość (10:12)
I znowu mnie poniosło zaś błędów narobiłem ale nikt ale to nikt nie rozumie kto rządzi 12 lat naszym miastem to nie PIS rządzi ale PO z SLD więc moze wreszcie czas na zmiany ,ale tu jest padół i tu nic sie nie zmieni młodzi siedzą w domach a starsi to PO donosiciele i komuchy a reszta nic nie zrobi bo ich zamało jest ale i tak gratuluje tym co głosowali inaczej nie za układem PO SLDa teraz wszystkodo kupy razem KO z komuchami i Nowacka co to by najchetnirj usówała ciąże za każdym razem jak wpadnie brawooooooooooooooo
~Tosia 11 28-10-2018 10:19
do: ~Ilona (9:30)
Jest w senackiej komisji ds finansów. Jest też sprawozdawcą tejże. Czy widziano w TV wystąpienia poseł Czernow albo kiedyś posła Zawiły?
~*3 28-10-2018 10:41
do: ~Tosia 11 (10:19)
Widziałem jak Czernow prowadziła okupację sali sejmowej.
~Gość 28-10-2018 11:48
do: ~*3 (10:41)
no szkoda że z tej mównicy sejmowej nie dała koncertu jak sławetna pani Mucha
~ 28-10-2018 10:54
do: ~Gość (8:45)
no cóż po rządziło naszym krajem dość długo, ich członek także naszym miestem przez 2 kadencje i jestem z tych rządów bardzo niezadowolony (mam demokratyczne prawo do tego tym bardziej że płacę podatkami za ich pracę) wolałbym kogoś całkowicie bezpartyjnego na stanowisku prezydenta miasta no ale muszę zagłosować na kandydata pisu - kododwcy i inni im podobni nie miejcie do mnie pretensji, wy mnie do tego zmusiliście swoimi głosami przepuszczając tych kandydatów do 2-j tury
~Wyborca76 28-10-2018 12:11
do: ~Gość (8:45)
Za rok pis może nie byc przy władzy i wtedy. Nic nie poplynie. Zresztą rzad daje forse. Nauczyc sie. Trochę. Mroz. Nie zna sie na rządzeniu
~Gość 28-10-2018 23:51
do: ~Wyborca76 (12:11)
za to Łużniak sie zna na donoszeniu i knuciu układach i sprzedawaniu naszego kraju ot dobry układ
~anonim 28-10-2018 8:47
czy debata została zarejestrowana i można ją obejrzeć lub odsłuchać w internecie. Jeśli tak, proszę o linka. Z góry dziękuję.
~HJj 28-10-2018 13:48
do: ~anonim (8:47)
Została. Poszukaj sobie.
~Meg 28-10-2018 8:49
Byłam na debacie. Przysluchiwalam się. Poobserwowalam. Jedno co już mogę stwierdzić, to że Pan Łużniak twierdzi że w naszym mieście jest już karta seniora. Wyczytałam się, owszem jest ogólnopolska karta, o której mało kto wie, zadałam sobie trud wyszukania jakie ulgi mogą mieć nasi miejscowi seniorzy, otóż żadne. Nie ma zniżek na sport, kulturę. Tylko uzdrowisko Cieplice daje 3% zniżki i jeszcze jakis pensjonat w Karpaczu i koniec kropka. To jest to o czym mówi Pan Mróz, trzeba stworzyć taka kartę, aby realnie seniorzy mogli z niej korzystać w naszym miescie. Co nam po ogólnopolskiej, iluz seniorów wybywa regularnie poza granice miasta?
~Tom 28-10-2018 9:40
do: ~Meg (8:49)
Tak ja mam taką kartę seniora i mogę stanowczo stwierdzić że ta karta jest g...n warta
~Sen 28-10-2018 10:55
do: ~Meg (8:49)
Wiele instytucji bez karty stosuje system rabatów i zniżek dla seniorów.
~ 28-10-2018 11:29
do: ~Sen (10:55)
Ale Karta Seniora jest w Jeleniej Górze, o czym Pan były radny a obecnie senator nie wie! Co on tak właściwie wie? Chyba tylko to, że kazali mu startować w wyborach na prezydenta! Ale to bardzo bardzo za mało, aby mim zostać!
~tygrys 28-10-2018 12:39
do: ~Sen (10:55)
na wszystko tylko nie na leki przy emeryturach tysiaca zlotych a leki kosztuja miesiecznie 350zl
~Ja z Jeleniej 28-10-2018 8:49
Odczułem pewność siebie i spokój o wynik wyborów u Pana Łużniaka, taką samą jak kilka lat temu u Bronisława Komorowskiego. Mam nadzieję, że Pan Jerzy również się zdziwi. To miasto ewidentnie potrzebuje zmiany i odpoczynku od obecnych włodarzy.
~zaboberek 28-10-2018 9:37
do: ~Ja z Jeleniej (8:49)
Owszem,miasto potrzebuje zmiany,ale czy dobrą zmianę zapewni p.Mróz?
~Komor 28-10-2018 10:08
do: ~zaboberek (9:37)
Jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz
~*3 28-10-2018 10:45
do: ~zaboberek (9:37)
Zapewni
~ 28-10-2018 11:26
do: ~zaboberek (9:37)
NIE!
~Gość 28-10-2018 8:53
a tak po za tym to za te moje błędy przepraszam ale tak żółć mnie zalewa jak widze to co wyprawia to donosicielskie PO to mi sie niechce nawet zważać na pisownię ,8 lat rządzili i państwem i naszym miastem i efekty widać wszystkie lokale w centrum miasta pozamykane do wynajecia tylko jeszcze w okolicy ratusza dzialaja nieliczne a tak po za tym to wymarłe miasto ktoś dotacje wezmie z UP na działalnośc podziała rok dwa i znika z rynku ot Jelenia Góra
~ 28-10-2018 11:26
do: ~Gość (8:53)
A pozwolę sobie zadać jedno pytanie. Kiedy piszący komentarz był ostatnio w kawiarni albo restauracji. Bez klientów najlepszy lokal nie przetrwa!
~Wyborca76 28-10-2018 12:24
do: ~Gość (8:53)
To niech prywaciarze co mają na własność te lokale nie dają tak wysokich czynszów. Lokale miasta są wynajęte
~KD 28-10-2018 9:00
Łużniak skłamał, że załatwił pieniądze na obwodnicę południową. Na listę indykatywną RPO z zapewnieniem finansowania zadanie to wprowadził już w 2007 roku prezydent Marek Obrębalski prowadząc rozmowy z ówczesnym Marszałkiem województwa Andrzejem Łosiem, a Łużniak został wicemarszałkiem dopiero od lipca 2009 roku. Amnezja u kandydata czy coś innego?
~Gość 28-10-2018 9:07
do: ~KD (9:00)
no Łużniak amnezje posiada jak całe to PO donosicielstwo
komentarz usunięty
~ 28-10-2018 11:20
do: ~KD (9:00)
Rozumiem, że zdolności matematyczne nie pozwalają piszącemu ten komentarz policzyć kłamstwa senatora Mroza. A wystarczy liczyć tylko do pięciu, bo cały program " 5 Mroza" to to jedno kłamstwo! Głosuję na Jerzego Łużniaka!
~Anonim+ 28-10-2018 9:43
Pan Mróz jest senatorem??? No proszę, nie wiedziałem - tyle oglądam TV i ani razu nie widziałem Go w Senacie, czy wywiadzie kuluarowym! Przy okazji: zagłosować na p. Łużniaka - nie będzie żadnych pieniędzy dla opozycyjnego samorządu (jak zapewniał w swoich wystąpieniach Prezes), czy też na p. Mroza - będą strumieniem płynąć pieniądze na np. 2+1 nową drogę Bolków-Jelenia Góra (z tunelem pod Kaczorowem), nowe dywaniki asfaltowe na WSZYSTKICH ulicach, dokończenie remontu teatru w maksymalnie wielkiej skali, remont MDK, całodobowe kawiarenki i puby na ul. Bankowej i 1-Maja, hotel z 300 miejscowym parkingiem podziemnym na Kilińskiego, nowe elewacje na wszystkich zabytkowych budynkach, itd, itd... Ot, dylemat - dobrze, że to był tylko sen!
~Gość 28-10-2018 10:25
do: ~Anonim+ (9:43)
ale pan Zawiła już Hiltona nam zafundował na ul. pijarskiejtylko gdzie ten Hilton bo jakos trafić nie moge
~Ajakbytak 28-10-2018 10:10
Dzięki łuzniakowi i jego klice jelenia umiera!! Młodzi wyjeżdżają z JG czas to zmienić
~ 28-10-2018 13:58
do: ~Ajakbytak (10:10)
Według Łużniaka dane GUS i innych instytucji o depopulacji miasta, to nieprawda. Gdybyś obejrzał debatę, to byś usłyszał jego tekst, że w Jeleniej Górze nie ubywa mieszkańców. Cała sala ryknęła śmiechem. Aż nawet Pan Mróz nie wytrzymał i też się uśmiechnął. Łużniak spalił wtedy buraka, bo nie spodziewał się takiej reakcji sali. Od tamtego momentu odrobinę zmienił ton, przystopował z kłamstwami i zaczął udawać miłego i łapać stare babcie na widowni na uprzejmość i niski ciepły głosik.
~... 28-10-2018 10:20
Na debacie nie byłem , dziś odsłuchałem na portalu. Jestem w szoku , co urzędujący wiceprezydent , a kandydat na prezydenta Jerzy Łużniak, mówił na temat Sobieszowa i Jagniątkowa . Tym bardziej , że był na spotkaniach przedwyborczych z mieszkańcami Sobieszowa i oni mówili czego oczekują. W odpowiedzi słyszymy, że najważniejsze są trasy rowerowe single track. Niestety dla mieszkańców nie są one takie ważne. A pan Mróz zauważył, że potrzebne są remonty dróg i nowi inwestorzy. W sprawie Sobieszowa, tą debatę przegrał na maksa pan Jerzy Łużniak. Nie będę ukrywać, że w pierwszej turze na niego głosowałem , po wysłuchaniu debaty mam mieszane odczucia. Zapowiadana jest następna debata, w której będą poruszane min. sprawy sportu. Ciekawy jestem , czy zauważą , że oprócz rowerów i piłki nożnej istnieją inne sporty?!
~ 28-10-2018 11:22
do: ~... (10:20)
Ciekawa jestem kto napisał ten komentarz. Czy to nie jest czasem Pan wieczny radny, który tyle dobrego uczynił dla Sobieszowa i swojego Jagniątków.😂
~tygrys 28-10-2018 12:30
do: ~... (10:20)
wszyscy kandydaci na Prezydenta mówią tylko o drogach ,ścieżkach rowerowych itd...żaden z nich nie podejmuje tematu o ludziach biednych co z nimi.Uważacie że 500+załatwia cały problem nie do końca bo gdzie te wszystki opłaty i z czego mają zrobić bidni ludzie .Mamy tylko same podwyżki w tym mieście a jak ktoś ,kto nie jest wogóe zwjązanyz urzędem i na sesjach chce dobra dla mieszkanców ,to rada go nie dopuszcza do głosu,Tak było z wodą kiedy znany wam w Jel,Górze mec,Kiliszkowski chciał dobra dla mieszkanców to został wrogiem dla urzędasów .To o czym tu mówić
~jaja!! 28-10-2018 13:02
do: ~tygrys (12:30)
Mecenas Kieliszkowski był długoletnim radcą prawnym urzędu. I nie potrafił skutecznie złożyć projektu uchwały. A to co złożył to nawet Wrotniewski nie chciał firmować swoim poparciem. Więc nie róbcie z pana mecenasa zbawcy naszego miasta :D
komentarz usunięty
komentarz usunięty
~tygrys 29-10-2018 13:55
odpowiedź na usunięty komentarz
super wielkie brawa dla mecenasa z takimi ludzmi co piszą brednie trzeba karać
~tygrys 30-10-2018 9:00
do: ~tygrys (13:55)
Pani Tosiu czego pani sie bała usówając komentarz oczerniajacy mecenasa ,Czyzby ruszyło Pania sumienie
~tygrys 30-10-2018 8:57
do: ~jaja!! (13:02)
zbawcami naszego miasta jest klika długotrwałych radnych którzy sie tak stołka mocno trzymaja
użytkownik facebook 28-10-2018 10:43
Pis już nam funduje "dobrą zmianę" w skali kraju. Jak tak dalej pójdzie to do Czech potrzebny będzie paszport.
użytkownik facebook 28-10-2018 10:50
Straszne głupoty pani opowiada. To tak by tylko coś napisać czy powaznie tak pani myśli?
~ 28-10-2018 10:55
do: użytkownik facebook (10:43)
no i co z tego skoro dzięki wszystkim poPRZEDNIM rządzącym od 1990r ludzie nie mają za co jeździć za granicę ?
użytkownik facebook 28-10-2018 10:59
Marek Stępień żeby kogoś posądzić o głupotę trzeba być po prostu niegrzecznym. W mojej wypowiedzi jest trochę sarkazmu użytego celowo, żeby wzbudzać refleksje ...itd. młody człowieku. ...
użytkownik facebook 28-10-2018 11:47
Właśnie ten celowy sarkazm, już nie jest w żadnym wypadku ani śmieszny ani już poważny. Tego rodzaju komentarze niestety nie maja nic wspólnego z rzeczywistością a tylko maja na celu manipulacje. Totalnie obojętne są dla mnie preferencje polityczne, bo każdy ma swoje i każdy ma do tego prawo, ale żeby świadomie i specjalnie pisać manipulującego komentarze czy posty to już jest coś co pozwalam sobie skomentować według własnej oceny. Wiek kompletnie nie ma tu nic do rzeczy, co widać.
użytkownik facebook 28-10-2018 12:31
Marek Stępień wszystko ma tu coś do rzeczy. Sarkazm w obecnej sytuacji politycznej jest bardzo wskazany, myślenie również drogi panie. ....
użytkownik facebook 28-10-2018 13:18
Niestety okazuje się patrząc szczególnie tutaj na fb ze wiele osób ma kłopoty z logicznym myśleniem, dlatego sarkazm jednak jest odbierany zupełnie inaczej. Droga pani
~alfa-omega 28-10-2018 14:33
do: użytkownik facebook (10:43)
Najpierw zapoznaj się z traktatem,a potem głoś herezje.
użytkownik facebook 29-10-2018 15:03
Krystyna Hammel-Chmiel na jakiej podstawie wyciąga Pani wniosek, że "Jak tak dalej pójdzie to do Czech potrzebny będzie paszport"?
użytkownik facebook 29-10-2018 17:37
Jan Chmura jak pan pomyśli to się pan zorientuje......
użytkownik facebook 29-10-2018 18:24
Krystyna Hammel-Chmiel jeżeli rzuca się jakąś myśl, to warto by było ją podeprzeć argumentem. Nie potrafię czytać w Pani myślach, żeby dojść co przez to Pani chciała powiedzieć.
użytkownik facebook 29-10-2018 20:13
Panie Janie temat jest tak oczywisty, że naprawdę nie muszę robić tutaj swojej wykładni. To jest miejsce na krótkie komentarze, z całym szacunkiem ale nie zaspokoję pana ciekawości i nie będę się rozpisywać co miałam na myśli.
użytkownik facebook 29-10-2018 20:33
Krystyna Hammel-Chmiel Proszę Pani, temat nie wydaje się dla mnie oczywisty. Jeśli dobrze zrozumiałem Pani komentarz, to sugeruje Pani, że w wyniku rządów "dobrej zmiany" inne, sąsiednie kraje zamkną przed nami swoje granice? Czy to Pani sugeruje?
~JAN 28-10-2018 10:45
Wszystkim dyskutantom na tym Forum chciałbym przypomnieć dwie prawdy: I)Wygrywa zwykle wybory nie ten kandydat, który jest fachowcem i rzeczywiście potrafi co dobrego zrobić dla Miasta, ale ten który jest sprytniejszy i potrafi rożnymi sposobami (często manipulacjami), pozyskać i zorganizować swój elektorat; II) Kandydat będący u władzy samorządowej ma znacznie większe możliwości w pozyskaniu wyborców, przez rozdawanie profitów (vide - dobre stanowiska w podmiotach gminnych, vide - np. p. Paczóski). Ma także za sobą całą "armię" urzędników, który m u s z ą poprzeć w głosowaniu swego chlebodawcę. Jak dotąd kandydat Łuiżniak (człowiek Zawiły) wykazał tylko, że jest sprytniejszy w dążeniu do "utrzymania się na stołku" M a t o j e d n a k n i e w i e l e w s p ó l n e g o z o c z e k i w a n y m i z m i a n a m i Jeleniej Góry, którą Łużniak=Zawiła, których rządzenie oceniam jako doprowadzenie Miasta do prowincjonalnego do marazmu. Na zakończenie pytanie: Jakie to kompetencje, fachowość i przydatość dla Miasta Jeleniej Góry ma wybranie do Rady Miejskiej Gabrierli Zawiły ? Jest to koronny dowód, że "swoi "głosowali na "swoich". Aby uprościć sprawę proponuję, aby niby "nowa", ale jednak "stara" Rada już na pierwszej sesji podjęła uchwałę o " przechodzeniu stołków władzy na członków klanów rodzinnych - bez głosowani
~tygrys 28-10-2018 12:12
do: ~JAN (10:45)
super artykuł Pana Jana.Brawo.Młodzi na Radnych w tym mieście nie mają żadnych szans
~Jelenia Górą 28-10-2018 10:47
Nie posiadając argumentów Mróz chciał obrazić prezydenta ale to mu się nie udało. Jelenia Górą
~Sirlancelot 28-10-2018 10:49
Oglądałem wczorajsza debatę i przyznam ze myślałem ze Krzysztof Mróz jest bardzo cicha osoba, a tu mnie zaskoczył dynamizmem i wiedzą. A jego machanie stopa i inne zachowania które nazywacie jako nerwowe, w mojej ocenie owszem i nerwowe ale nie tak jak wam się wydaje. Było to zniecierpliwienie, widać ze spokojny ba ogół pan senator tego wieczoru aż miał ochotę wyjść z luzniakiem do ringu. Za to pan Łuzniak zachowywał niby spokój itp, bo to miał wyuczone ale widzę nie tylko ja to zauważyłem, biło od niego pychą i lekceważeniem, taka arogancja. Bardzo zły objaw jak dla osoby która ma kierować naszym miastem! Mój głos idzie w tym roku na Mroza, już głosowałem na Zawiłe i bardzo już tego żałuje
~Ringo 28-10-2018 10:54
Jak by to nie oceniać,to jednak Łużniak jest już doświadczonym samorządowcem,zna Jelenią Górę,wie co można jeszcze zrobić w tym mieście, a co nie da się,choćby ze względu na zadłużenie,brak pieniędzy z podatków itp.Patrzmy na to realnie,bo nie łudżmy się, cudów tu nikt nie zrobi,chociaż bardzo byśmy chcieli.więc obiecywać można, tylko po co jak to nie realne?Problem polega w tym aby dobrze wydać te pieniądze ,które są i które ewentualnie się pozyska z UE.A więc umiejętność pozyskania tych środków z zewnątrz będzie decydujące dla rozwoju Jeleniej Góry.Czy p.Mróz,bez doświadczenia,bez szerokiego poparcia,też bez umiejętności pozyskiwania środków z zewnątrz,no bo fakt ,że jest senatorem to jeszcze nic nie znaczy,zmieni cokolwiek ?otóż uważam,że nie i nie warto na takiego "konia " stawiać, bo na tym przegramy wszyscy.Wyboru nie mam ,a więc głosuję na p.Łużniaka.
~ 28-10-2018 11:16
do: ~Ringo (10:54)
Ja też głosuję ba Jerzego Łużniaka!
~Tosia 11 28-10-2018 11:26
do: ~Ringo (10:54)
Pan Łuźniak miał szansę na zdobycie doświadczenia. Jednak też przecież kiedyś zaczynał. Pan Mróz nie miał ,oprócz pracy w radzie miejskiej i w senacie , szansy na takie doswiadczenie . Jest też różnica 20 letnia w wieku. Ja wolę postawić na nowego prezydenta, chociażby dlatego, że bycie tzw doswiadczonym samorządowcem nie może oznaczać bycia nim aż do emerytury. Przy takim myśleniu nikt młodszy z definicji nie miałby szans.
~Wyborca76 28-10-2018 12:16
do: ~Tosia 11 (11:26)
A kto mrozowi zabronil zdobywac doswiadczenie.tak to jest z dyzmami misiewiczami.kazali mu . startować bo to widać a tutaj trzeba popracować
~Lesław 28-10-2018 11:02
Buta Łużniaka i kupczenie trwa , a jelenia góra umiera. Czas p. Łużniak na emeryturę , ale chciwość wygrywa . Brawo p. Mróz trzeba walczyć o miasto.
~ 28-10-2018 11:15
do: ~Lesław (11:02)
Tak tak to jest tak jak 27: 1. Żyje a Pan w Matrixie, storzonym przez PiS.🙃
~ 28-10-2018 11:13
Poziom "pana senatora" to buta, arogancja i totalny brak kultury. To wszystkie cech z którymi miał walczyć PiS i widać jakie są tego efekty. Brawo dla Jerzego Łużniaka za opanowanie, merytoryczne odpowiedzi i kulturę. To są cechy Prezydenta Jeleniej Góry!
~Bezdomny 28-10-2018 11:20
PROWADZĄCY powinien zmienić buty i skarpetki.
~tygrys 28-10-2018 12:15
do: ~Bezdomny (11:20)
czy skarpety i buty zmienia cos w tym miescie
~wyborca_z_bombowca 28-10-2018 11:23
Panie Mróz, na dodatek, że Pan się spóźnił i udaje do dzisiaj wielką gwiazdę to jeszcze nie potrafił Pan merytorycznie odpowiadać na pytania. Arogancja, buta, agresja i słaba wiedza o na temat miasta przemawia za tym aby został Pan jeszcze przez 11 miesięcy w Warszawie w Senacie. To miasto potrzebuje osoby z doświadczeniem a nie bajkopisarza i człowieka, który tylko liczy na kogoś a nie na siebie. Wszystko to co Pan opowiadał to ma być sfinansowane z budżetu RP. Rozumiem, że dostał Pan taki przekaz od "swoich" ? bo w całym kraju tylko tak gadacie. Weź się Pan za prawdziwą pracę a potem dopiero pchaj się do polityki. Poza tym nie wypowiadaj się Pan, że dziecko najlepiej jakby z mamą zostało a nie musiało być oddawane do żłobka. Masz Pan jakieś doświadczenie w zakresie wychowywania dzieci ? żenada...
~Meg 28-10-2018 12:55
do: ~wyborca_z_bombowca (11:23)
Senator Mróz może i celowo się spóźnił, natomiast w I turze wyborów Pan Łużniak nie raczył wogole dotrzeć na debate
~ 28-10-2018 11:34
Jest stary dowcip o eunuchu, który wie jak, ale nie potrafi. Pytanie czy kandydat "dobrej" zmiany wie jak. Myślę, że nie wie!
~Armel 28-10-2018 11:47
Ten Mróz to jakas tragedia jest. Facet bez zadnego doświadczenia chce kierowac naszym miastem. Pajac, krzykacz, populista
~... 28-10-2018 12:14
Na debacie nie byłem , dziś odsłuchałem na portalu. Jestem w szoku , co urzędujący wiceprezydent , a kandydat na prezydenta Jerzy Łużniak, mówił na temat Sobieszowa i Jagniątkowa . Tym bardziej , że był na spotkaniach przedwyborczych z mieszkańcami Sobieszowa i oni mówili czego oczekują. W odpowiedzi słyszymy, że najważniejsze są trasy rowerowe single track. Niestety dla mieszkańców nie są one takie ważne. A pan Mróz zauważył, że potrzebne są remonty dróg i nowi inwestorzy. W sprawie Sobieszowa, tą debatę przegrał na maksa pan Jerzy Łużniak. Nie będę ukrywać, że w pierwszej turze na niego głosowałem , po wysłuchaniu debaty mam mieszane odczucia. Zapowiadana jest następna debata, w której będzie się rozmawiać na temat sportu. Ciekawy jestem , czy zauważą , że oprócz rowerów i piłki nożnej istnieją inne sporty?!
~a może?? 28-10-2018 12:59
do: ~... (12:14)
A może ktoś w końcu napisze, żeby Sobieszów odłączyć od JG? Utrzymujemy was od lat. Dopłacamy do edukacji Waszych dzieci, dostajecie wszystko w gratisie. Idźcie na swoje. Zróbcie referendum i odłączcie się od tej złej Jeleniej Góry. I wtedy odetchniemy od waszej ciągłej sobieszowskiej złości i niezadowolenia. Co 80 tys mieszkańców obchodzą swary i problemy kilku frustratów z Sobieszowa. Co cztery lata ta sama melodia. A jaki program dla Sobieszowa? A jaki program dla Jagniątkowa? Odłączcie się wreszcie, wybierzcie swojego wójta i żyjcie długo i szczęśliwie...
~Wyborca76 28-10-2018 12:29
Wiele rzeczy jest do zrobienia budżet uchwala rada prezydent wykonuje jednak aby jelonka nie poszła juz całkiem na aut wybiorę luzniaka. Mroz nawet nie wie ze mamy az 22 linie autobusowe które obsluguja tez oscienne gminy lubin kghm a boleslawiec i jawor mala liczbe linii. Wiec niech nie gada ze nas stac na darmoche a liczba dyplomów nie jest adekwatna do doswiadczenia
~ 28-10-2018 14:09
do: ~Wyborca76 (12:29)
Pytanie po co w Jeleniej 22 linie? Zobacz na ich rozkład. Połowa tych linii ma 5 kursów dziennie. To są linie widma. Tak naprawdę miasto jest zbudowane wzdłuż jednej ulicy Wolności i do obsłużenia jest ta główna oś komunikacyjna plus odnogi. To można zrobić dziesięcioma liniami. Przebieg linii w JG to jest pozostałość po komunie. Po co komu na przykład pętla przy bramie Celwiskozy, jeśli po drugiej stronie torów jest nowa strefa przemysłowa? Masz świadomość, że linia do Podgórzyna, która ma osobny numer, w ogóle nie jeździ przez miasto, tylko zaczyna kurs przy centrum przesiadkowym na stawach podgórzyńskich i nie wjeżdża w ogóle do Cieplic? Takie buble są tworzone. Przy takiej organizacji nie dziwię się, że Łużniak nie widzi szans na darmową komunikację.
~ 28-10-2018 14:20
do: ~ (14:09)
I żeby nie być gołosłownym dane prosto z rozkładu, sprawdź na stronie MZK, jeśli nie wierzysz: Linia 18 - 2 kursy dziennie, Linia 20 - 3 kursy dziennie, Linia 21 - 5 kursów dziennie, Linia 22 - 3 kursy dziennie, Linia 29 - 2 kursy dziennie, Linia 33 - 5 kursów dziennie i to wszystko w DNI ROBOCZE! W weekend te linie często nie jeżdżą wcale! Z tych Twoich 22 linii, 6 można odliczyć od razu na dzień dobry i zostaje 16. Takich, które kursują 2 razy na godzinę lub 3 razy jest z 6. Reszta ma po 10 kursów na dzień. To jest śmiech i kompletnie źle zaplanowana komunikacja.
~Pola20 28-10-2018 15:52
do: ~Wyborca76 (12:29)
Ja tez nie wiem ile..bo nie korzystam z miejskiej komunikacji ..
~rgu 28-10-2018 12:42
Następne spotkanie na temat oświaty: Łuźniak jesteś w tym najlepszy, nie ma drugiej takiej osoby razem z Zawiłą !!!. Za czasów PO tz. totalnej, najlepiej wychodzi wam zamykanie szkół, lub przenoszenie do innych szkół i łączenie klas w innych szkołach !!! . czy ta totalna ma zamiar wprowadzać do naszych szkół ""tęczowych"" i czego ta młodzież i dzieci mają się uczyć ? chyba nie Historii Polski !!!. To jest deprawowanie młodzieży - złego szatana. W tych szkołach powinno być więcej Patriotyzmu do ziemi Ojczystej i miłości do Polski i Flagi Narodowej !!!, a nie seksuologia.
~Ona 28-10-2018 12:43
Wspaniale przygotowany Jerzy Łużniak. Widać że jest to człowiek który ma pojęcie o rządzeniu. Mróz zagubiony i powtarzając ciągle to samo. Zapomniał o swoich obietnicach a teraz robi wyrzuty Panu Łużniakowi. Wiemy na kogo większość będzie glosowac - Jerzy Łużniak!!
~inge 29-10-2018 9:49
do: ~Ona (12:43)
Typowa wypowiedż propagandowa bez odnoszenia się do faktów.
~Ja 28-10-2018 12:48
Niesamowite jest to jak Pan Mróz chce pokazać profesjonalisty a pierwsze co robi to spóźnia się na debatę. Czyżby mamusia nie zdążyła koszuli synkowi wypracować? Jak ktoś taki może rządzić miastem co mu mam a kanapki robi. To jednak jest szczegół - nie pozwólmy oddać miasta w ręce człowieka który jest chamski i arogancki. Ktoś taki nie będzie współpracował ani z mieszkancami ani z Radą więc nie strzelamy sobie w kolano tylko wybierzmy mądrze. JERZY ŁUŻNIAK to faworyt od samego początku. Na niego będzie glosowac większość!
~ 28-10-2018 14:22
do: ~Ja (12:48)
Niesamowite jest to jak Pan Łużniak chce pokazać profesjonalisty a pierwsze co robi to NIE PRZYCHODZI WCALE na debatę przed I turą. Jak już krytykujesz, to może obiektywnie, co?
~bec i bach 28-10-2018 13:13
Panie Krzysztofie, niech pan wraca do Warszawy, kawkę w senacie pije i się w JG pokazuje tylko na rautach i uroczystościach. Wiedzy Pan raczej nie masz, zdolności -na to wygląda - nie posiadasz. W przyszłym roku kończy się Panu mandat senatorski i już raczej Pan nim nie będziesz. Ratuj Pan resztki pana wizerunku. Prezydentem pan raczej nie zostaniesz, dzięki czemu nasze miasto ma szansę się rozwijać. Wyborca
~alfa-omega 28-10-2018 14:37
do: ~bec i bach (13:13)
A Ty musisz ratować swój wizerunek!
~Pola20 28-10-2018 15:48
do: ~bec i bach (13:13)
Przy Luzniaku raczej się zwijac..
~antos 28-10-2018 13:41
Jesli zostanie wybrany p.Luzniak to bedzie jak bylo.Zadnych zmian.Katastrrofa. Pan Mroz to przynajmnie jakas nowa szansa.Trzeba sprobowac.Nie mozna odrzucac czlowieka ktory ma umocowanie w partii rzadzacej,bo moze to byc szansa na zmiany dla miasta.A moze cos sie da zrobic dobrego i nie bedzie tej dretwoty niemocy i bezzholowia.Naprawde warto zaryzykowac.Na p.Luzniaka napewno beda glosowac ci co maja i mieli jakies finansowe korzysci,czas to przerwac,jedyna szansa.Zrobmy to.
~Brabass 28-10-2018 16:05
do: ~antos (13:41)
No oczywiście - zróbmy to, wtedy zamiast marazmu, będziemy mieli katastrofę, bo nowi wytną wszystkich gdzie się da - tak jak to było w Polsce...
~mara 28-10-2018 13:43
Jelenia Góra posiada b. duże zadłużenie. Ciekawe na co poszły pieniądze publiczne. Na pensyjki.
~poważnie?? 28-10-2018 14:52
do: ~mara (13:43)
A wiesz o czym piszesz?? Bo mam wrażenie, że piszesz głupoty dla samego pisania głupot.
~Pola20 28-10-2018 15:46
do: ~mara (13:43)
Niech Luzniak powie nam jak zdlużyli Jelenia..czekam
~ 28-10-2018 13:49
Chwilia, chwila. Chyba jasno było napisane oświadczenie sztabu, między innymi na jelonce. Sam czytałem i komentowałem. Jak ktoś nie pamięta, to cytuję fragment. "We wtorek po południu do Jeleniej Góry przyjeżdża Rafał Trzaskowski. Jerzy Łużniak chce pokazać mu nasze miasto i porozmawiać z nim na temat współpracy Warszawy z Jelenią Górą w zakresie turystyki. Nie ma więc kiedy debatować w tym dniu z Senatorem." No więc jak to jest, sztab bez wiedzy kandydata ogłasza, że kandydat nie ma czasu? Panie Łużniak, śliski z Pana typ. Próbował Pan wyrolować kontrkandydata, ale się nie udało i całe szczęście, że Pan Mróz już na wstępie to wytknął, bo potem w trakcie debaty by to było zamiecione pod dywan. Teraz Pan udaje, że pierwsze słyszy. Gdy Pan Mróz zapytał Pana o obietnicę budowy 500 mieszkań, to wykpił się Pan, że Pan nie obiecywał, że to miasto wybuduje, tylko deweloperzy. Panie, obiecujesz Pan rzeczy niezależne od siebie. Równie dobrze możesz Pan obiecać, że zarobki jeleniogórzan wzrosną w 5 lat, bo jestem pewny, że tak będzie. Wzrosną, ale nie dzięki Panu! Co to za obietnica, że powstanie 500 mieszkań, jeśli miasto nie zamierza wybudować ani jednego? Poza tym co to za kłamstwa w sprawie prób odwołania wtorkowej debaty? Jesteś Pan krętacz i kombinator. Nie dziwię się, że Mróz mógł się czuć zdenerwowany, bo szybko się zorientował, że ma oszusta za przeciwnika. Z takimi się rzadko wygrywa debaty, bo nie ma na tyle czasu i możliwości, żeby udowodnić im oszustwo w porę. Ja na szczęście przejrzałem na oczy i widzę, że Łużniak to oszust. Zmieniam głos z I tury i głosuję na Mroza.
~ 28-10-2018 14:04
Jak Mróz zrobi porzadek w służbie zdrowia to na niego oddam głos
~bach i bęc 28-10-2018 15:06
do: ~ (14:04)
za chwilę nie będzie służby zdrowia w Polsce ... taka będzie dobra zmiana w służbie zdrowia!
~*3 28-10-2018 23:15
do: ~ (14:04)
Zrobi
użytkownik facebook 28-10-2018 14:09
SUPER PANIE PREZYDENCIE
~gz 28-10-2018 14:18
jeden lepszy od drugiego przy czym Lużniak chce a Mróz musi bo prezes kazali,bo tam nie trzeba myśleć prezes powie co trzeba robic
~yui 28-10-2018 16:50
do: ~gz (14:18)
W zyciu na ..PIS,,nie zaglosuje ,ten buc który chce być Prezydentem,,jest nie wychowany,,bo wchodząc obojętnie gdzie i do jakiego obiektu i wychodząc z niego nie potrafi powiedzieć nawet zwykle dziendobry i dowidzenia ,,on tylko widzi swój czubek nosa ,Bo Kaczynski tak nim pokierowal jak chce i on tak robi,,WSTYDDDDDD,,lEPIEJ niech wraca do Warszawy i tam siedzi
~ 28-10-2018 14:29
Rozłożyło mnie na łopatki, jak Łużniak recytował przygotowaną trasę rowerową z Zabobrza do Sobieszowa. Zaproponował, żeby jechać przez Grabarów i Czarne. Czyli żeby dojechać na singletracki, to zamiast 12 km w linii prostej mam robić 30 przez Grabarów? Panie, pan żeś oszalał? Jak zrobię 30 km w jedną i 30 z powrotem, to średnio mi się będzie chciało jeździć po tych singletrackach. Tyle km to ja mam przez Starą Kamienicę do Świeradowa i wolę jechać sobie tam. Panie Łużniak, pan w ogóle nie ma pojęcia o jeździe rowerem. A skoro już o singletrackach, to jak tam idzie partactwo? Poprawiliście już spierniczone profilowanie łuków, podsypkę wykonaną niezgodnie z projektem i przeszkody nie do przejechania nawet dla profesjonalistów, które wyrosły na trasie o najłatwiejszym poziomie trudności? Jak tam idzie wniosek do prokuratury złożony przez was na nadzorcę projektu, który uporczywie wytykał wam błędy? Zniszczycie niewinnego chłopaka, który liczył, że z miastem da się zbudować trasy tak, jak miało być w projekcie i bez przekrętów? A co na to Maja? Już się od was odcięła i skończyła reklamować ten bubel własnym nazwiskiem?
~Real 28-10-2018 14:44
Cieszę się, że odbędzie się druga debata dotycząca turystyki. Jednak ma pan klasę p. Łużniak i dotrzymuje danego słowa, zwracam honor. Podsunę obu kandydatom pewien mój pomysł, inne spojrzenie na depopulację JG i kotliny JG. Proszę nie zastanawiać się tylko jak zatrzymać ludzi w regionie, ale zastanowić się jak ściągnąć nowych ludzi w te rejony. Ludzi już dorosłych, chcących odmienić swoje życie, zmienić miejsce zamieszkania. Tą siłą napędową, siłą ściągającą ludzi w te rejony może być turystyka. Tak się dzieje w Karpaczu, Szklarskiej, Świeradowie, czemu ma tak nie dziać się w JG i sąsiednich gminach? IMHO potrzebne jest nowe rozdanie, nowi ludzie, nowe myślenie. PS proszę zastanówcie się i chociaż te parę dni nie oglądajcie propagandy informacyjnej w TVPis, TVPO...
użytkownik facebook 28-10-2018 14:45
Panie Łużniak to ścieku młynówka już Pan nie zdąży oczyścić .
~do 12:59 28-10-2018 14:52
O czym ty piszesz! A kto na siłę przyłączał Sobieszów do Jeleniej Góry i chciał być miastem wojewódzkim ? Ja pamiętam te czasy gdy Sobieszów był najbogatszym miasteczkiem w kotlinie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Tu były zakłady pracy (min : szlifiernia, tartak, rękawiczarnia, fabryka mebli, waflarnia, OTL, WODR, PGR, GS, MPGK, ZAiKS, prezydium, młyn, KPN i małe drobne zakłady usługowe oraz gospodarstwa rolne) zamek Chojnik, hoteliki, restaurację, kawiarnia, basen miejski, szkoły ( technikum rolnicze, leśne i dwie podstawówki ) dwa przedszkola, dwa kościoły, dom kultury, poczta, apteka, sklepy, dworzec itd... Sam Sobieszów zadbany z parkiem z fontanną, ukwieconymi skwerami. To wszystko z latami zostało zniszczone lub doprowadzone do ruiny. Przez tyle lat Jelenia Góra czerpała korzyści z Sobieszowa i nie tylko z Cieplic i Jagniątkowa też. Teraz ma pan /pani czelność wypominać mieszkańcom Sobieszowa, że dostają dotację do szkoły. Wypisuje pan/pani bzdury, tak jakby tu pisał ktoś na usługach obecnej władzy. Co na to powie pan kandydat na Prezydenta, czy też podziela pańskie/pani zdanie ? Tak przypominacie sobie o Sobieszowie, co cztery lata w czasie wyborów jak potrzebujecie głosów mieszkańców Sobieszowa i Jagniątkowa- wstyd !
~Tt 28-10-2018 15:02
Wystarczy pójść i zaglosować, a nie wymyślać czy nam się podoba stare czy boimy się nowego . Jak sobie wybierzemy taką będziemy mieli przyszłość, a wyjdzie jak zwykle.
~Jg 28-10-2018 16:00
Przez tyle lat nie ma zmian w Jeleniej Górze. Brakuje zakładów produkcyjnych, budowane są tylko markety.Kandydat na prezydenta miasta w debacieJerzy Luzniak mówił ze szpital został odluzony.To dlaczego pacjenci są kierowani przez szpital do szpitali poza Jelenia Górę z powodu zadłużenia. Nie przeprowadzają operacji dla pacjentów objętych karta DILO. Mój głos oddam na Krzysztofa Mroza bo mu wierzę. Co z tego ze pan Luzniak ma ponoć doświadczenie czas na zmianę.
~Jg 28-10-2018 16:09
Jeszcze chciałam wspomnieć o oczyszczalni ścieków. Tyle milionów zostało wydanych na inwestycje. Jest taki smród, że mieszkańcy ul Mostowej,Grunwaldzkiej itp muszą to znosić Dlaczego rządzący w mieście nic do tej pory nie zrobili.Co na to ochrona środowiska. Nie chcę więcej takich inwestycji.
~do 11:22 28-10-2018 16:11
Nie jestem tym panem i nie mieszkam w Jagniątkowie. Nawet nie wiem , czy ten pan coś dla Sobieszowa zrobił. Już pisałem, że głos oddałem w pierwszej turze na pana J. Łużniaka , ale po wysłuchaniu nagrania z ostatniej debaty jestem rozczarowany. Nie takiej oczekiwałem odpowiedzi, czekam na drugą debatę i wtedy podejmę decyzję. Podobno, każdy głos się liczy :) A tak na marginesie odnosząc się do o...tej debaty . Mimo, że pan K.Mróz nie moja bajka , to uważam , że ciekawiej mówił i ją wygrał. Nie ładne było też odniesienie się do wieku i doświadczenia konkurenta, było to płytkie i niesmaczne. Są miasta kierowane przez młodych ludzi : Marek Materek ze Starachowic, czy pan Robert Biedroń ich się nikt nie czepia.
~yui 28-10-2018 16:41
Pan Mroz dzień wcześniej odwolal swoja debate z panem Luzniakiem i nawet nie poinformowal przeciwnika,,i w sobote 27 10, była widoczna karta ze debata w Ksiaznicy się nie odbędzie,,sam robi zament a potem jakos dziwnym trafem spotkanie się odbylo ale mimo tego pan Mroz się celowo spoznil.i był bardzo nie mily,,miał jakies pretesje do przeciwnika o to ze niby się chce wycowac ze spotkania które by miało się znowu odbyc w najbliższy wtorek,tj 30.10...I tez nie ladnie zachowali się ludzie którzy byli pod Ksiaznica w sobote,,zaczeli się dobijac mimo ze była kartka ze debata odwolana,,a to byli ludzie od strony pana Luzniaka,,,Sami miedzy sobą nie mogą se do gadac a potem sa takie sesje jak to miało miejsce w sobote pod Ksiaznica
~ 28-10-2018 16:57
do: ~yui (16:41)
Po pierwsze nie kłam, bo puszczanie fake newsów, to nie jest tylko zabawa, ale można za to trafić przed sąd. Na łamach jelonki i wszystkich miejskich portali są oświadczenia komitetów obu panów i można jasno przeczytać kto i co odwołał. Mróz nie odwołał żadnej debaty. Łużniak nie przyszedł na pierwszą, pojawił się na wczorajszej, ale próbował odwołać wtorkową. Takie są fakty.
~do 16:41 28-10-2018 17:07
Na portalach i tym Jelonkowym , można przeczytać , że pan J.Łużniak odwołał drugie spotkanie. Spotkania zaproponował pan J. Łużniak i drugi kandydat zgodził się (na ten temat można przesłuchać nagrań) . Kto i dlaczego robi ferment , to sztaby muszą wyjaśnić.
~piotrr 28-10-2018 17:24
Kiedyś w końcu grupa trzymająca władzę w JG zostanie od niej odsunieta bo wcześniej czy później większość głosujących zrozumie że są oszukiwani przez tych spryciarzy. Szkoda tylko że najprawdopodobniej będziemy musieli czekać jeszcze kilka lat. Niestety nakręcanie nienawiści do PIS-u w TVN-ie, Onecie i w innych mediach będzie skutkowało zatrzymaniem rozwoju naszego pięknego miasta ,.....no chyba że okażemy się mądrzejsi niż im się wydaje.
~s. 28-10-2018 17:41
Agresywna kampania PO. W całym mieście, nawet przed lokalami wyborczymi, banery z Panem Łużniakiem. Żal mi ludzi, którzy zagłosują na stary układ.
~sala 28-10-2018 17:47
Nie wiem który z Panów wygra, niech wygra lepszy. Sala była podzielona na zwolenników KO po lewej stronie sali i zwolenników PIS po prawej stronie, pytam się gdzie jest miejsce dla niezdecydowanych. Jako osoba niezdecydowana nie było dla mnie miejsca. Rozwiązanie fatalne. Ponadto przeraziło mnie zachowanie elektoratu Pana Mroza, ciągłe komentarze i wykrzykiwanie, takie zachowanie bez klasy, zacietrzewienie. Nie chcę się wpisywać w takie zachowania. Myślę, że bardziej zaszkodzili swojemu kandydatowi, aniżeli zdeprymowali Pana Łużniaka. Pójdę na następną debatę i jeśli zachowanie elektoratu PIS się powtórzy zagłosuję na kontrkandydata.
~ 28-10-2018 18:35
do: ~sala (17:47)
Na program głosuj, a nie na elektorat. To nie wyborcy będą rządzili. Co ty za durne kryteria przyjmujesz? A może to Łużniak podstawił fałszywych zwolenników Mrozowi, żeby go ośmieszyć? Przecież od lat trwa retoryka platformy, że na PiS głosują wieśniacy i t...ki, a na PO niby wykształcona elita. Nie widzisz tych manipulacji?
~Tosia 11 28-10-2018 19:28
do: ~sala (17:47)
Elektorat pana Łuzniaka także sobie pofolgował.
~kaz 28-10-2018 17:58
Senator Krzysztof Mróz ma bardzo fajną fryzurę i dlatego powinien wygrać. Tyle w temacie.
~Monia 28-10-2018 18:31
Czy jest taka możliwość obejrzenia tej debaty? Jeśli tak to gdzie?
~ttr23tt 28-10-2018 18:40
Masakra, jest szansa żeby skruszyć ,ten jeleniogórski beton - rolujących sie na stanowiskach wałkarzy, a lemingi dalej głosują na łuzniaka itp. Ja dam szansę Mrozowi
~m 28-10-2018 19:31
Ludzie otwórzcie oczy PO potrzebuje wygodne stołki i łatwe pieniądze Łużniak na emeryturę , zarządzał ludźmi ale chyba w PGRach w okresie komuny a banery wyborcze nadal przed lokalami wyborczymi tych krętaczy i oszustów Głosujcie na Mroza zmobilizujcie się w końcu i ocknijcie z letargu inaczej 17 listopada dostaniecie podwyżki z Wodnika ,podwyżki czynszów i całej reszt a to już będzie za późno
~aninkanka 28-10-2018 19:33
już wszystkie wałkarze i dupolizy ŁUZNIAKA trzęsą DUPAMI juz niedługo wester syty i nagrania pań i panów z PO MROZU JA IDĘ ZA TOBĄ!!!!
~m 28-10-2018 19:37
apeluje do Was weźcie przykład z innych Poprzyjcie Krzyśka Mroza to najlepszy kandydat Odsuńcie od KORYT PO oni już przez 8lat rządów napełnili SWOJE konta
~Gwiazda 28-10-2018 19:44
Precz z ŁUŻNIAKIEM , prowadzi nieuczciwą kampanie wyborcza dlaczego POTYKACZE ŁUŻNIAKA stoją przed każdym lokalem wyborczym???? ten Pan jego świta nie przestrzega zasad Głosujcie na normalnego kandydata na MROZA
~Gwiazda 28-10-2018 19:52
Uczciwy MRÓZ na prezydenta .Chyba że macie ochotę utrzymywać darmozjada Łużniaka i jego licznych zastępców a to koszty jakieś 8-10 tysięcy miesięcznie x 3 z naszych podatków .
użytkownik facebook 28-10-2018 21:13
PIS chce kupić elektorat za drogi w Sobieszowie , bo już mają pieniądze od rządu. To tylko kwestia wybrania Mroza na Prezydenta naszego miasta. SZANTAŻ oczywisty 😠😠😠
~ 28-10-2018 23:15
do: użytkownik facebook (21:13)
Nie szantaż, tylko realia. PiS ma kasę i da ją na drogi w naszym mieście, jeśli prezydent sięgnie po te środki i złoży wniosek. Łużniak nie zamierza współpracować z PiSem i zwracać się o pomoc rządową, więc na jakiej podstawie rząd ma te pieniądze dać? Łużniak nie zamierza składać wniosków, to co, rząd ma sam się wyrwać z pomocą dla tego, który jej nie chce?
~fra 28-10-2018 21:58
Debata wyniki: Mróz 1 Łużniak 0
~Pi 28-10-2018 22:02
Dzidek Mróz wygląda jakby miał sporo lat więcej niż emeryt Łużniak. Wybór Mroza w obecnej sytuacji to spory wydatek dla państwa - trzeba by zrobić wybory uzupełniające do senatu w okręgu jeleniogórsko-legnickim. W radzie miasta większość ma po, pis nie będzie w stanie bez zgody po nic przegłosować. Poza brakiem wszelkich kwalifikacji (oprócz noszenia teczki za Lipińskim) dziadek Mróz nie bardzo chce zostać prezydentem bo straci na tym finansowo ale prezes mu kazał i musiał... p.s. Jeśli ktoś myśli, że dziadek Mróz przyniesie do miasta wielki worek pieniędzy od prezesa to musi być pięcioletnim dzieckiem. Nie ważne co ględzą kandydaci trzeba popatrzeć jaki jest sens wyboru. Po wygranej po w wyborach do rady miasta (nie głosowałem na nich) głosowanie na Mroza (pis który przegrał) jest bezsensowne. Na zmianę trzeba poczekać 5 lat do następnych wyborów teraz jest już 'po jabłkach'.
~*3 28-10-2018 23:20
do: ~Pi (22:02)
Za ciepłe posady 3,4 radnych może przejść do PiS u.Zobacz układ sił w sejmiku,tam PO nie mają nic do gadania
~aaa 28-10-2018 22:04
ale Wy się nienawidzicie nawzajem... Przecież czujecie, że nie przekonacie tej "drugiej strony", więc dlaczego w to brniecie? Lepszym wyjściem może być np. spacer... Pozdrawiam wszystkich!
~ 28-10-2018 23:17
do: ~aaa (22:04)
Dlatego, że jeśli my odpuścimy, to druga strona tego wcale po nas nie powtórzy, tylko dalej aktywnie będą krzyczeć. W ten sposób przegramy biernością.
~aaa 28-10-2018 23:45
do: ~ (23:17)
my, wy , oni tzw. blednę koło...a JG dalej taka sama...
~aaa 28-10-2018 23:47
do: ~aaa (23:45)
oczywiście miało być: błędne
~lena 28-10-2018 22:05
Niebywały życiorys mroza kariera przy pis a zero pracy a ma już 41 lat jak nie będzie prezydentem to za karę znowu pis mu zafunduje senatora !!!!
~ 28-10-2018 23:18
do: ~lena (22:05)
Niebywały życiorys Łużniaka - 20 lat kariera w PO, a wcześniejszy biznes mu splajtował. Nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie.
~jamnik 28-10-2018 23:21
Czyli obaj kandydaci nie mają pomysłu jak zatrzymać ludzi w Jeleniej. Same brednie o sporcie, kulturze i emerytach. Nie ważne kto wygra, za cztery lata będą wybory na burmistrza a nie prezydenta.
~Miewa 29-10-2018 6:32
Wg. Jelonki pisiorek wygrywa i nie ważne że nigdy nie był w akcji,ważne że w dyplomy zawinięty i tego się trzymajcie a rydze wam wyrosną na klombach przed domem i będziecie w dostatku żyli do końca swych dni, za darmo komunikacja będzie i w galeriach obiady za darmo oprócz łosia oczywiście,amen.
~ 29-10-2018 7:56
do roli prezydenta miasta nie nadaje się żaden z kandydatów - P. Łużniak uczestnicząc we władzach miasta od lat zaprezentował jak zrobić z miasta z tak wieloma walorami i możliwościami " zaścianek" - P. Mróz nie ma pojęcia na co się porywa (byłoby szkoda kolejnych lat straconych dla miasta) - doświadczenia w obsłudze biur poselskich; czy funkcja radnego lub senatora bez żadnych obowiązków czy odpowiedzialności nie uprawnia do funkcji prezydenta miasta - ubolewam nad tym stanem!!!!!
~Tosia 11 29-10-2018 10:38
do: ~ (7:56)
No, nie wiem. Ale jeżeli mam wybierać, to wolę kandydata Mroza. Na zasadzie wiemy co już było, a więc można się spodziewać, że nie będzie lepiej, gdy ekipa KO będzie miała swojego prezydenta. Mam teź taką nadzieję, że pan Mróz weźmie się do pracy. Ma dobre oceny w kwestii pracowitości w senacie. A więc może i u nas się sprawdzi. Na pewno wiele musi się jeszcze nauczyć, ale odmawianie mu kompetencji to przesada.
~vic 29-10-2018 8:25
Zmiana w Polsce trwa, rozwija się, dociera do coraz większej liczby ludzi, przy gigantycznym, zmasowanym, wściekłym, bezpardonowym ataku POtargowicy wszystkich mediów tvn itp., różnego rodzaju państw _ Niemcy, Francja , którym to się nie podoba .W miastach sa kliki i wielka korupcja PO-PSL. POzwalali im krasc teraz PIS nie pozwala i to jest ta przyczyna wzburzenia, no chyba nie o to chodzi wyborcom. Mam nadzieję ze i w J,G. też zaczniemy podnosić się z kolan.
~optymista 29-10-2018 9:43
Czy pozostali Kandydaci ( Pan Papaj , Gluza i Niedźwiecki) przekazali już swoje poparcie Kandydatom do drugiej tury ?
~Sergiusz 29-10-2018 11:24
Mróz jest lepszy bo będzie współpracował z rządem, bo jest młodszy i bardziej otwarty na zmiany, bo ma lepsze i bardziej realne pomysły, bo nie siedzi w bagienku jeleniogórskim . Mój głos dla MROZA.
~Ludzie OGAR 29-10-2018 12:20
Ludzie jaki Mróz? chcecie z naszego europejskiego miasteczka zrobić zaścianek? I to jeszcze wybierając jakiegoś starego pisowskiego kawalera? Debatę widziałem, moim zdaniem zdecydowanie 1:0 dla Łużniaka. a na forum trolli pisowskich aż miło :) Zmobilizujmy się proszę 04 listopada pogońmy pislamistów z naszej Jelonki :)
~jacha 29-10-2018 13:25
Równiez uważam że Pan Mróz lepiej pokieruje rozwojem tego miasta, a pozatym ma Wsparcie Warszawy a co za tym idzie ??? tak - pieniadze które pójdą do naszego miasta.
~hexe 29-10-2018 23:02
do: ~jacha (13:25)
wsparcie warszawy zgaśnie albo wraz z zakończeniem wyborów, a najpóźniej za rok jak pis straci władzę . Naprawdę można dać się nabierać na takie obietnice ? :(
~Kętrzyn 29-10-2018 13:43
Trzeba głosować na ugrupowania i kandydatów demokratycznych bo inaczej będziemy mieli PiS - dziadostwo jak w Warszawie
~ 29-10-2018 14:37
"Mając około 40 lat jestem w najlepszym wieku. aby zarządzać Jelenią Góra." - miszcz!
~ 29-10-2018 20:49
do: ~ (14:37)
Mając około 63 lata jestem w najlepszym wieku. aby zarządzać Jelenią Góra." - supermiszcz !!!
~Jg 29-10-2018 16:27
Będę głosować za zmianami w naszym mieście. Pan Luzniak juz pokazał swój wkład dla miasta.Mój glos ma K.Mroz oczekuje na realizację jego programu.
~hexe 29-10-2018 22:55
Wszystkich , którzy liczą na obiecane pieniądze od PiSu ( czyli z naszych podatków ) uczulam, że za rok PiS może stracić większość w sejmie i z obiecanek zostanie wielka figa z makiem . Pan Mróz nie wie o czym mówi art 230 kodeksu karnego ?? nie wie pan senator że powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, ....... dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. ?? to może czas mu to uświadomić za pośrednictwem odpowiednich organów ?? Nie jestem fanem Łużniaka , ale nie mam zamiaru zrobić przysłowiowej mamie na złość i odmrozić sobie uszy . Jak można zagłosować na kogoś kto wyraźnie chce pozostać na ciepłej posadce w senacie i robi wsyzstko aby go nie wybrano.
~ 30-10-2018 15:50
do: ~hexe (22:55)
A wszystkich, którzy liczą na " piniondze " od PO, że mogą oni (PO) odzyskać władzę za 20-30 lat. I co ???
~ 31-10-2018 6:58
arogancja Pis nie zna granic/ precz z pisem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Finał na lawecie

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2144
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%