MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Goprowcy znaleźli zagubionych mężczyzn

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 21 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:01
Autor: TEJO
Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukali w sobotę przez kilka godzin dwóch turystów, którzy zabłądzili na szlakach.

Mężczyźni z Przemyśla i Wrocławia udali się w sobotę rano na wycieczkę na Śnieżkę, ale po drodze zgubili szlak. Na szczęście zabrali ze sobą telefony komórkowe i za ich pomocą zawiadomili goprowców.

– Nie bardzo potrafili określić, gdzie się znajdują – mówi Maciej Lipczyński, ratownik dyżurny karkonoskiej grupy GOPR. Szli przez Przełęcz Sowią, ale potem postanowili zawrócić i zabłądzili.

Turyści byli dobrze wyposażeni przed górską eskapadą: odpowiednio ubrani, z termosami, jedzeniem oraz kuchenką gazową. Są w stałym kontakcie z ratownikami. Ci usiłowali naprowadzić ich na szlak, aby łatwiej mężczyzn odnaleźć.

Udało się to około godz. 19. Ratownikom pomogły sygnały puszczane przez turystów latarką. Turyści są w dobrej formie. W akcji uczestniczyło 12 goprowców.

GOPR odradza wycieczki w góry w związku z nadchodzącą falą mrozów. W sobotę wieczorem było około minus 9 stopni, wiał silny wiatr i panowała zamieć śnieżna. Jeszcze w nocy z soboty na niedzielę temperatura w Karkonoszach może spaść do minus 20 stopni Celsjusza.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyścigi wraków nadal bardzo popularne

Kończy się referendum strajkowe

Pomoc mają we krwi

Wszyscy za strajkiem

Łóżka w prezencie

Większość wniosków do poprawki

Stadion w Karpaczu jest już prawie gotowy

Specjaliści medycyny ratunkowej szkolą się i zwiedzają

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
211
Tak
56%
Jest dobrze, jak jest
16%
Nie
26%
Nie mam zdania
2%