MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

GOPR–owcy zaprosili dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 czerwca 2016, 8:21
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2016, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W stacji centralnej Karkonoskiej Grupy GOPR zaroiło się wczoraj (01.06) od dzieci. Po raz kolejny w ich święto ratownicy postanowili pokazać, czym się zajmują i jakim sprzętem dysponują.

- To już stało się tradycją, że zapraszamy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich – powiedział Jacek Falkenberg, ratownik KG GOPR. Maluchy zafascynowane były psami ratowniczymi i ich umiejętnościami. - Myślę, że mamy czym się pochwalić. Mamy trzy owaczarki niemieckie, jeden z nich - Rico – trzy tygodnie temu znalazł osobę zaginioną w górach w Kowarach. To świadczy, że warto było od kilku lat inwestować w psy w grupie karkonoskiej – argumentował J. Falkenberg.

Na jakim poziomie jest zdaniem ratowników wiedza dzieci na temat bezpieczeństwa w górach? - Prowadzimy działalność profilaktyczną, wiele prelekcji. Muszę przyznać, że zwłaszcza w klasach IV-VI i gimnazjalnych ich wiedza jest coraz większa. Te dzieci będą kiedyś miały swoje dzieci. Jeżeli teraz damy im taki zastrzyk wiedzy, oni przekażą to później swoim dzieciom, a to jest dla nas najważniejsze – ocenił ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przybyli do stacji goście podziwiali sprzęt, wchodzili na ściankę wspinaczkową oraz uczyli się o pierwszej pomocy w górach. Z czym kojarzą ratowników GOPR-u? - To ktoś, kto ratuje ludzi jak lawina zasypie – mówił Kajetan ze Szkoły Podstawowej w Ściegnach. - Jak ktoś się przewróci, połamie – wtedy GOPR przyjeżdża quadem i zabiera go do miejsca, skąd może go zabrać karetka - stwierdził Arek. - Trzeba być sprawnym fizycznie i odważnym oraz umieć jeździć na nartach – dodał Piotr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maraton charytatywny

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

200 pieczątek w 24 godziny

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mika111 2-06-2016 13:19
Goprowcy zapraszają dzieci w góry , a ja zapraszam Ciebie na szczyty uniesień i uczuć .Kocham Cię !!!
~wiesiek00 2-06-2016 13:56
super
~ 2-06-2016 17:40
Mika111 kogo Ty tak kochasz?
~. 2-06-2016 17:47
:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O przestępczości na naszym pograniczu

Wymiana ubrań, czyli SWAP Jelenia Góra w Kwadracie  

Mniej do kasy miejskiej za płatne parkingi

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Prezes DIOZ za kratkami

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
653
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%