MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

GOPR–owcy poszukują mężczyzny w okolicy Przełęczy Okraj

Wiadomości: Szklarska Poręba - Karpacz
Wtorek, 30 października 2012, 10:12
Aktualizacja: 10:30
Autor: Mea
Dzisiaj rano(30.10) ok. 20 ratowników Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poszukuje 50–letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który 27 października wyszedł ze Schroniska pod Łabskim Szczytem.

- Wczoraj o godz. 20.30 otrzymaliśmy zgłoszenie od policji o zaginionym mężczyźnie, który w sobotę udał się na drogę pod Reglami w kierunku Karpacza. Celem jego podróży miała być prawdopodobnie Przełęcz Okraj. Ostatni raz rodzina kontaktowała się z nim przez komórkę 27 października – poinformował Olaf Grębowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR.
W akcji poszukiwawczej biorą udział również dwa wyszkolone psy, ratownicy korzystają z trzech samochodów terenowych i trzech quadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest wykonawca remontu dworca

"Praca" jest, ale chętnych nie ma  

Kolejna kamienica na starówce pięknieje

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 30-10-2012 11:07
nie potrafię zrozumieć ludzi którzy w taką pogodę wybierają się na "spacer" w góry, brak słów
~uzi 30-10-2012 13:32
Pogoda nie ma znaczenia. W końcu zimą góry też są dla pieszych turystów. Trzeba myśleć i mieć przygotowanie.
~seba78 30-10-2012 16:39
Zimą turystyka górska jest napewno niebezpieczna , ale możliwa . A że góry rządzą się swoimi prawami , to trzeba się dostosować . Zdrowy rozs ądek + elementarna wiedza o poruszaniu się zimą po górach + wiedza o aktualnych warunkach pogodowych + odpowiedni sprzęt i przygotowanie i zimowe wędrówki stają się bezpieczne i przyjemne . Wiem , bo ponad 20 lat wędruję po górach ( różnych o różnych porach roku ) , ale trochę pokory , wiedzy i zdrowego rozsądku i zawsze wracałem do schroniska na czas .
~Yrezi Rweor 30-10-2012 18:06
Coś nam się pechowo zaczyna zimowy sezon w górach.., a to przecież dopiero początek. Mam nadzieje, że wszystko skończy sie szczęśliwie. Góry zimą są przepiękne, lecz wymagają wielkiej roztropności...
~xyz 30-10-2012 19:25
Czy dotarł do Odrodzenia ? Bądźmy dobrej myśli.
rymcycymka 30-10-2012 19:31
.. Natura jest obojętna ! .. a ci ,ktorzy szukaja tam milosci .. traca zycie !
~do rymcymcy 30-10-2012 20:06
Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz!
~Pik K 30-10-2012 21:25
To niepogoda brak oznaczenia tras .Czesi zrobili to znakomicie łącznie z numerycznym oznaczeniem miejsc systemem powiadamiania GOPR w ramach prewencji dawno tą sprawę powinni załatwić. Niestety ludzi którzy to im tłumaczą straszą sądem . Ile jeszcze ofiar pochłoną góry zanim Ci ludzie wezmą się do roboty.Jak nie umieją chętnie im pomogę.Czy to o czym się piiszę do nich nie dociera.
~Yrezi Rewor 30-10-2012 21:43
Może czas na realne działania, być może pisanie zwyczajnie nie wystarczy... Forum tego portalu, to nie miejsce na wzajemne obwinianie się.., bo to i tak nic nie zmieni. Może warto spróbować naprawdę coś zrobić.., trochę zawalczyć.
~Pik K 30-10-2012 22:47
Najlepiej się spotkać i porozmawiać tak jak to zrobiło Towarzystwo Izersko-Karkonoskie na jesieni w schronisku Odrodzenie na Przełęczy Karkonoskiej.Bo warto rozmawiać i działać wspólnie,a nie osobno.
Biegaj 30-10-2012 22:58
Pieniactwo objawia się tzw. "biciem piany" przy każdej okazji.. W temacie, który Pan (Pik) porusza - wciąż czekam na info - jak liczne Grono na Odrodzeniu miało przyjemność doświadczać tych "rozmów". Info było w gazecie, dwa wydarzenia na fejsie - oczekiwać należało licznego odzewu - w tak ważkich tematach turystycznych :) Ponoć włącznie z Organizatorami zebraliście 12 osób. Czy to prawda? Jeśli w tamtym temacie nabrał Pan wody w usta - to może tu - gdy już go Pan poruszył - otrzymam odpowiedź? :)
~Do biegaj 30-10-2012 23:13
Z całym szacunkiem.., ale o co Panu, Pani chodzi? Jakie znaczenie ma liczba osób? "Mistrzostwo Świata" można zdobyć samotnie... W sejmie siedzi cała banda i marny z tego pozytek!
Biegaj 30-10-2012 23:23
Z całym szacunkiem :) - można - ale wypowiedź moja tyczyła zdania Pana P. " Bo warto rozmawiać i działać WSPÓLNIE"... To samotnie czy nie? Jeśli nie - a TIK - jak pisze Przedmówca - "TO ZROBIŁO" - to mogę chyba spytać ilu ich było? Też lubię rower, przejechałem wiele km i żywo interesuję się inicjatywami związanymi z kółkami ale - proszę mi darować - te "chochoły" i "przytupce" Pana Pika w tej aktywnej materii ww dziedziny - są delikatnie mówiąc - prześmieszne. Aż dziw, że niektórzy nabrać się dają.
Biegaj 30-10-2012 23:25
Z całym szacunkiem :) - można - ale wypowiedź moja tyczyła zdania Pana P. " Bo warto rozmawiać i działać WSPÓLNIE"... To samotnie czy nie? Jeśli nie - a TIK - jak pisze Przedmówca - "TO ZROBIŁO" - to mogę chyba spytać ilu ich było? Też lubię rower, przejechałem wiele km i żywo interesuję się inicjatywami związanymi z kółkami ale - proszę mi darować - te "chochoły" i "przytupce" Pana Pika w tej aktywnej materii ww dziedziny - są delikatnie mówiąc - prześmieszne. Aż dziw, że niektórzy nabrać się dają.
~ 30-10-2012 23:39
Od jakiegoś czasu obserwuje te przepychanki... patrzę na to neutralnie, nikogo nie ganie, nikogo nie chwale.., swoje zdanie mam! Jednk Ciebie Biegaczu w dalszym ciągu nie rozumiem. Zakonczmy więc te bezowocne dyskusje! W górach zaginą Człowiek, zachowajmy powagę sytuacji, nie "gdaczmy" bedą do tego inne okazje.., teraz trzymajmy kciuki za ocalenie Człowieka!!! Wiara umiera ostatnia.., coś o tym wiem.
Biegaj 30-10-2012 23:48
Dostosowałem wypowiedź do Przedmówcy tylko :) - spytałem ILE było osób na Odrodzeniu - bo pojawił się przy kompie człowiek, od którego taką odp. mogłem uzyskać "miarodajnie" i bezpośrednio.. Uciekł? Pytanie było "za trudne", niewygodne? hmm.. może liczyć nie umie (bo, że pisać ni - to widać czarno na białym)? Słusznie - temat nie po temu - poczekam na odp. w temacie poświęconym ww spotkaniu. Tam może Pan Pik będzie miał więcej odwagi. Tutaj - pozostaje mi życzyć powodzenia w akcji odszukania Zaginionego.
~fico 31-10-2012 0:24
Jaki masz teraz ładny adres ~Yrezi Rewor *.jeleniagora.vectranet.pl (82.139.*.*), tylko czemu już starego nie używasz? Nie pisz już, że jesteś neutralny w tej polemice, bo naiwnych chyba nie znajdziesz. Zawsze wspierasz TIK TAKI. Ten zaginiony turysta ma pewnie więcej oleju w głowie od niejednego forumowicza z TIK TAK-ów. Dla rozsądnych góry są bezpieczne.
~Yrezi Rewor 31-10-2012 1:01
Fico... nie mam nic wspólnego z waszymi wojenkami i szczerze przyznam, że mam je gdzieś!!! Mam daleko w poważaniu Ciebie, jak i te całe TIK. Wszyscy jesteście siebie warci. Potraficie sie jedynie kłócic, pomijając to co naprawdę ważne!!! I ty ficolcu i te całe piki i leszki mają gdzieś prawdziwą turystykę. Proszę mi więc nie przypisywać jakiejkolwiek przynależności... Gardzę takim zachowaniem jakie prezentujecie, nie potraficie nawet uszanować dramatu ludzkiego!!! Piku, Leszku, Fiko, biegacze, przewodnicy itp... Jeśli macie jakieś żale względem siebie, spotkajci się jak faceci i pogadajcie! Nie chcę uczestniczyć w tym waszym zakomplekionym cyrku. Yrezi Rewor to neutralny punkt widzenia.., i chcę aby to było jasne! Ja nie chcę już zmieniać świata, ja już tylko jeżdzę na rowerze...
~Yrezi Rewor 31-10-2012 1:07
...i nie będę tu nikogo straszył Policją i sprawdzaniem JP... Informuję jedynie po raz ostatni, że Yrezi to inna bajka a wy fici i piki zrobicie z tym co chcecie!!! Na reakcję z mojej strony już nie liczcie (a pewnie na to liczycie) bedę pisał co myślę a wy krytykujcie ile wlezie... wszystko jedno. Zegnam.., pozdrawiam:-)
~zdziwiony 31-10-2012 9:15
Ważne jednak kto kogo straszył : 12-10-2012 22:39 | ~ | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. 12-10-2012 22:41 | ~ | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzec
~zdziwiony 31-10-2012 9:20
Zdanie napisane przez @Pik K idealnie do tych paragrafów pasuje: "Narażanie życia ludzkiego zwłaszcza młodzieży to sprawa GOPRowców. " Wychodzi na to, że straszy prezes (Z.L.) viceprezesa (K.Pik) :)
~**chipo 31-10-2012 9:27
panowie, jesteście stare pryki, a zachowujecie się jak dzieci, aż czytać się nie chce tych waszych kłótni, przy każdej okazji. na pewno w ten sposób nie zjednacie sobie sympatyków. ....co do samego zdarzenia, w obecnych czasach, w przypadku trudnych warunków pogodowych, należałoby wprowadzić obowiązek wyposażania się w lokalizatory GPS. Wszystko jedno, czy miałby by być wypożyczane w schroniskach, czy kupowane na własność. Tak czy siak, właśnie w takich sytuacjach mogą ratować życie, zawężając obszar poszukiwań.
~Pik K 31-10-2012 18:53
Macie racje zaistniałe bałaganiarstwo w onaczeniach szlaków turystycznych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego,Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach i Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Świeradów mam obowiązek zgłosić w prokuraturze.Szlaki turystyczne po stronie Polskiej powinny być zamknięte dla turystuw do momentu kiedy zostaną oznaczone zgodnie ze standartami Uni Europejskiej.Jak jak to zrobili to nasi sąsiedzi Czesi.Dosyć narażania ludzi nieświadomych korzystających ze szlaków w Karkonoszach i Górach Izerskich na utratę zdrowia i życia,a za to są odpowiednie paragrafy.
~stary pryk 31-10-2012 20:37
No pięknie,"chipo" nas zachipuje, a Pik pozamyka szlaki, będziemy bezpieczni :) @Pik K jeżeli jesteś ob. K. Pikiem reprezentantem (jakim) Towarzystwa (jakiego) znanym autorem "przewodników",pomysłodawcą gondoli w Świeradowie, organizatorem fachowych paneli turystycznych, to może wiesz, że pijąc piwo z członkiem Zarz. Głównego PTTK, mogłeś go zaalarmować stanem szlaków i oznakowania i być może zapobiec tragedii- jeżeli nie tej to kolejnym, które pewno się zdarzą. Trzeba wiedzieć z kim o czym można rozmawiać aby osiągnąć słuszny cel. Półprawdy są najgorsze więc jeżeli jak napisałem samorządom nic do oznaczeń w lasach i Parkach to nie znaczy, że np. za oznakowanie szlaków turyst. te instytucje odpowiadają. Dużo nauki jeszcze przed Tobą i po drodze nie radzę opluwać tych, którzy już to wiedzą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Chcą odwołania przewodniczącej

Złoty Krokus dla...

Wybory: Zwycięstwo PiS

Spór o edukację seksualną

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%