MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

GOPR–owcy dzieciom sprawili frajdę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 czerwca 2015, 8:18
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2015, 6:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Karkonoska grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprosiła wczoraj (1.06) do swojej siedziby przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych i przedszkoli. Maluchy świetnie się bawiły, jednocześnie doceniając trud pracy ratowników.

Ścianka wspinaczkowa, pokaz detektorów lawinowych, sprzętu ratowniczego i ewakuacyjnego, a także zwiedzanie stacji z prelekcją oraz prezentacja pojazdów ratowniczych – to atrakcje, jakie dla najmłodszych jeleniogórzan przygotowali członkowie karkonoskiej grupy GOPR z okazji Dnia Dziecka. Zainteresowanie przybyłych gości wzbudził również pies ratowniczy.

- Pokazujemy rzeczywistą pracę ratownika, od ścianki wspinaczkowej, gdzie można spróbować jaka to trudna praca wspiąć się na skałę, na ścianę – po quady, skutery, samochody, detektory lawinowe, a także pracę psa ratowniczego przeszkolonego do poszukiwania osób zaginionych pod śniegiem, jak i na terenie otwartym – powiedział ratownik karkonoskiej grupy GOPR Jacek Falkenberg.

Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie stacji centralnej GOPR-u, a także prelekcja i prezentacja w salce wykładowej. - Jesteśmy zadowoleni, że tyle szkół i przedszkoli zadeklarowało swoje przyjście do naszej stacji – dodał J. Falkenberg.

Najbardziej podobało mi się jak się wspinałam – stwierdziła Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 8. - Byłam na wykładzie, gdzie mówili pod jakie numery dzwonić jak ktoś ma uraz – dodała Julka. - Nauczyłem się tego, żeby nie chodzić w góry jak jest zła pogoda – zapamiętał Kuba. - Jak coś się stanie w górach, to można zadzwonić na numer 985, to numer GOPR – powiedział Jan Kania z SP 8 dodając, że pierwszy raz się wspinał i bardzo mu się podobało.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Wypadek przy baniakach  

Harcersko i patriotycznie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~@ 2-06-2015 12:09
To jest właśnie najlepszy sposób na poprawę bezpieczeństwa turystów, wyruszających w góry. Bo jeśli "Jaś nauczy się za młodu - będzie umiał i na starość" :-) .I ma szansę dożyć starości!
~gh 2-06-2015 16:10
A może "GOPR-owcy sprawili frajdę dzieciom"? Nie było się na tej lekcji języka polskiego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Nowe zasady kontroli drogowej  

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Świętują Niepodległość

MPGK przygotowane na zimę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
781
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%