MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

GOPR: w górach będzie niebezpiecznie, wycieczki niewskazane

Wiadomości: Region
Wtorek, 29 stycznia 2013, 11:20
Aktualizacja: 11:27
Autor: Angela
Ratownicy Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają, że jutro i pojutrze (30–31.01) w górach będzie wiał bardzo silny wiatr. – Ostrzegamy, że wędrówki w wyższe partie Karkonoszy mogą być bardzo niebezpieczne – mówi Krzysztof Rajkowski, ratownik GOPR. – Przypominamy też, że od kilku dni obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego – dodają.

Obecnie w górach jest ślisko, ale śniegu jest niewiele. Największa warstwa to 80 cm na Śnieżce. Z każdym dniem sytuacja się jednak zmienia. Ciepły wiatr topi śnieg i powoduje oblodzenia. Według prognoz pogody jutro i pojutrze, w wyższych partiach gór może być naprawdę niebezpiecznie.

- Zapowiadane są huraganowe wiatry np. w okolicach Śnieżnych Kotłów, gdzie turyści mogą zostać do tych kotłów wrzuceni siłą podmuchu. Trudne warunki są również na szlakach, gdzie w wielu miejscach wiatr naniósł półmetrowe zaspy. Podmuchy wiatrów mogą też utrudniać oddychanie i osłabiać organizm, dlatego na dwa najbliższe dni odradzamy wędrówki w górach. Zalecamy śledzenie bieżących komunikatów o sytuacji pogodowej w Karkonoszach – dodaje Krzysztof Rajkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Drożej na Chojnik

Osiedle zmienia się

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~koluś 29-01-2013 12:25
Już dzisiaj w górach wieje halny , Kopa zamknięta w Szklarskiej działa tylko wyciąg na puchatka i orczyki na hali szrenickiej
~turysta 29-01-2013 18:57
Turyści mogą zostać zdmuchnięci do Śnieżnych Kotłów, bo KPN zapobiegawczo zdemontował barierki na okres zimy. Gratulujemy dyrektorowi doktorowi Rajowi pomysłów mądrych inaczej i prosimy o jeszcze! Zastanawia mnie, kto mu dał ten doktorat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pościg na Zabobrzu

Nowy dyrektor WORD

Nie jest dobrze z powietrzem

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

„WF na śniegu” pod Śnieżką

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
154
Tak
18%
Nie
75%
Nie wiem
6%