MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Golfiści mają strzelnicę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 maja 2018, 7:08
Aktualizacja: Środa, 30 maja 2018, 6:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Gdy grupa zapaleńców zbierze się, przedstawi pomysł, a władze miasta nie przeszkodzą, a wręcz pomogą – to na zdegradowanym terenie można coś zmienić. Taką właśnie drogę przebyli członkowie Golf Club Jelenia Góra, którzy 27 maja otworzyli oficjalnie strzelnicę służącą do treningów dyscypliny sportu, która w 2016 roku wróciła do kalendarza Igrzysk Olimpijskich.

Kilka lat temu rozpoczęli przygodę z golfem przy wiadukcie, w okolicy Alei Jana Pawła II. Z czasem pojawił się pomysł zagospodarowania rozległego obszaru po dawnym wysypisku śmieci w okolicach dawnego Urzędu Skarbowego przy ul. Wolności. Dzięki pozytywnej decyzji radnych wydzierżawili ten teren i od niespełna roku krok po kroku starają się tam stworzyć pole golfowe z prawdziwego zdarzenia.

Póki co, udało im się przygotować strzelnicę, która będzie doskonałą bazą do treningów. W kolejnym etapie chcą utworzyć trzy dołki, a docelowo dziewięć, więc będzie można tam rozgrywać prawdziwe turnieje. - Od lat 60. do 1980 roku było tu wysypisko śmieci. Mieszkałem obok i w dużej mierze odczuwałem skutki Celwiskozy i wysypiska - wspomina Edward Ostrowski, prezes klubu golfowego.

Strzelnica golfowa służy do ćwiczenia uderzeń na odległość i odpowiedniego kierunku na przestrzeni 2,5 ha (długość od miejsca uderzenia to 250 metrów). Pasjonaci golfa chcą zbudować domek klubowy, są też miejsca parkingowe w cieniu, a do pola można dojechać ulicą Golfową (zjazd z Wolności przy dawnym salonie samochodowym) - nową nazwę dla dotychczas bezimiennej drogi nadali podczas ostatniej sesji jeleniogórscy radny, którzy przychylili się do wniosku członków klubu. W pobliżu strzelnicy jest wyznaczone miejsce do treningów patowania, czyli ostatniego uderzenia, gdzie trawa będzie miała długość 2 mm. Będą też oczka wodne, bunkier piaskowy i wiele innych przeszkód, typowych dla pola golfowego. W sumie stowarzyszenie wydzierżawiło 15,5 ha terenu, co z dwoma enklawami prywatnymi daje niemal 20 ha.

- Plan jest taki, że jesienią zaczniemy robić kolejne elementy. Będą to trzy pełne dołki. Golfiści sukcesywnie będą zagospodarowywać kolejne hektary, a inwestycje przeprowadzają głównie ze składek członkowskich. W planach jest także szkolenie dzieci i młodzieży. - Może się uda już od września br. Mam licencję instruktora. To podstawa, aby dzieci uczyć - powiedział Edward Ostrowski, który zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w golfie. - W każdą środę od godz. 15:00 i niedzielę od 16:00 można pojawić się na strzelnicy - zachęca prezes Golf Club Jelenia Góra. Z kolei we wrześniu planowana jest kolejna impreza, przy wparciu Urzędu Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Łączy ich gotowanie

Medale dla złotych par

Jeleniogórscy studenci dostali klucz do miasta

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kondziu 29-05-2018 11:44
Będą strzelać do kaczek?
~ 29-05-2018 19:48
do: ~kondziu (11:44)
Tylko do kaczora Donalda, tego od Disneya oczywiście.
~Mirecki.w. 30-05-2018 4:47
sport dla elit i snobow, ale lepsze to niz cpanie
~I know 30-05-2018 12:12
Może przyciągnie turystów?jestem za.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto będzie zarządzał Strefą Płatnego Parkowania?  

Koło ratunkowe dla Flory?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Trudno tak żyć!

Szkolny konkurs piosenki

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
488
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
5%