MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Godzina z pożycia mężczyzny...” w marcu w Gołębiewskim

Wiadomości: Karpacz
Środa, 11 lutego 2015, 8:53
Aktualizacja: 8:55
Autor: Manu
Fot. Organizator
7 marca (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu wystawiony zostanie gościnny spektakl w stylu kabaretowym “Godzina z pożycia mężczyzny...” autorstwa Artura Andrusa. Wystąpią: Adrianna Biedrzyńska i Piotr Szwedes. Organizatorem wydarzenia jest firma EMY. Rezerwacja biletów – tel. 533–509–857, e–mail: scenateatralna@gmail.com.

O świecie, życiu i kobietach…i nie tylko. Czy wiecie, że 90 proc. utworów muzycznych, dzieł literackich powstało z myślą o kobiecie? A o mężczyźnie?

- Miał rację Napoleon Bonaparte, kiedy mówił, że Bóg też jest najlepszym pisarzem, jego poezja to kobieta, jego proza to mężczyzna. I właśnie prozą pisze często piękne opowiadania. A co? - mówi Piotr Szwedes.

- Jednym z najbardziej zakorzenionych w społeczeństwie stereotypów, to ten o facecie rzekomo myślącym o???.., że na godzinę życia tego faceta składa się siedem kilkuminutowych myśli o???.., jedna o jedzeniu, a reszta to pustka? Stop! – twierdzi Piotr Szwedes.

- Czas skończyć z tym powtarzającym się “o???”. Czas skończyć z tymi krzywdzącymi stereotypami, czas wreszcie udowodnić, że mężczyzna to zjawisko godne uwielbienia, nie tylko na scenie. Czas to właśnie jemu, poświęcić trochę uwagi. Jemu, czyli mnie? Pomyślałem, że nadszedł czas na osobiste spotkanie z widzem, w czasie którego… No właśnie, co?... Przywołuję swoje doświadczenia i odwołuję swoje obietnice - podsuwam sposoby bycia i niebycia (to jest dopiero sztuka!) w życiu i na scenie... – mówi Piotr Szwedes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Liga Rocka wystartowała

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~remik66 11-02-2015 19:56
Jak zwykle ciekawie się zapowiada. Topowi aktorzy, interesująca fabuła. Brawa dla Gołębiewskiego! W Norwidzie bieda z nędzą, dobrze że przynajmniej w Karpaczu dają dobre przedstawienia.
~Łotr 11-02-2015 20:10
Ten powyższy komentarz był do przewidzenia :-)
~łotra do paki 11-02-2015 20:28
Pojawienie się spamera z Norwida jeszcze bardziej było do przewidzenia. Znowu zrobisz bydło na forum? Przynajmniej nicka dobrałeś sobie odpowiednio ("Łotr").
~jożin 11-02-2015 20:34
Widać, że konkurencja z Norwida czuwa. I tylko czeka żeby dowalić innym teatrom. Bo sami jak widać dobrej sztuki nie potrafią zrobić. Też wolę Gołębia niż Norwida, ciekawsze spektakle a przede wszystkim sympatyczna atmosfera. Czego już dawno nie ma w Norwidzie.
~lenka68 11-02-2015 21:22
Fajne przedstawienie, chętnie się wybiorę. A hejterki z Norwida niech gryzą pazury z nerwów że ludzie wolą chodzić do innych teatrów, a Norwid świeci pustką.
~M. Kamiński 12-02-2015 0:56
W kulturze nie ma konkurencji! Trzeba cieszyć się, gdy ludzie chcą chodzić do Teatru, jak i Filharmonii, Muzeum, Książnicy, BWA itd. Także na przedsięwzięcia osób prywatnych bez dofinansowania publicznego, których zadaniem jest dać godziwy zysk twórcom. I na rzeczy mądre, i na lekkie, bo to także jest kulturą i zarazem wyrabia nawyk korzystania z kultury. Może widz, który polubi teatr np. w karkonoskim hotelu, następnym razem wybierze podobną rzecz w Norwidzie lub innym poważnym teatrze? A może nawet wybierze rzecz trudniejszą i stawiającą przed nim wyższe wymagania? Z drugiej strony inna scena oraz inni aktorzy raz na jakiś czas to też odmiana, która daje dystans i pozwala lepiej rozumieć teatr. Pozdrawiam, Miłosz Kamiński
~do Pana Miłosza 12-02-2015 13:05
Panie Miłoszu, rzeczowa wypowiedź, dziękuję . Nie trawię już burków, hejterów, czy jeszcze innych, którzy totalnie od dłuższego czasu zaśmiecają każdą, dosłownie każdą wzmiankę o wydarzeniach kulturalnych w mieście . Prowokacja za prowokacją. Nie mam ochoty uczestniczyć w prywatnych rozgrywkach osób, które wykorzystują forum do opluwania się wzajemnego. Tyle nienawiści, tyle złości z obu stron.
~ 12-02-2015 13:35
ale co nazywasz Pan pluciem i nienawistnym hejtem? Że gościa nie zdziwił nieprzychylny komentarz? Pod każdym tekstem o teatrze piszesz Pan obraźliwe komentarze przeciwko teatrowi Norwida, wszystkie w jednym stylu. Czy ktoś Pana obraza? Nie zauważyłem, rób Pan swoje, skoro Panu płacą i patrz Pan końca. Teatr jest ważny. Każdy i zawsze. Ten Norwida też. Będzie tu stał, nawet jak mnie i Pana już nie będzie.
~ 16-02-2015 3:35
A u ciebie wszystko w porządku z główką?. To że są nieprzychylne komentarze o Norwidzie, jeszcze nie oznacza, że pisze je jedna osoba. Masz jakiś dowód na to? Wątpię. Sam mam też bardzo negatywne odczucia o ostatnich produkcjach teatru Norwida. I co, nie mam prawa ich mieć? A jakbyś nie zauważył, tu dyskutujemy o spektaklu w Gołębiewskim, a nie o teatrze Norwida. Jak masz do powiedzenia coś na ten temat o spektaklu, to napisz, a swoje kompleksy na punkcie teatru Norwida lecz gdzie indziej (najlepiej u specjalisty). To ty ciągle najbardziej zaśmiecasz fora.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosowisko w MDK "Muflon" – zapisy

Laboratorium Szkła już działa!  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
72
Tak
67%
Nie
28%
Nie wiem
6%