MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Godzina prawdy dla dwunastolatków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 kwietnia 2008, 13:14
Aktualizacja: Środa, 9 kwietnia 2008, 7:40
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Pierwszy ważny egzamin, którego bez żadnych konsekwencji można nie zdać, napisali we wtorek szóstoklasiści. – Testy były banalne – mówili nam uczniowie.

Wałkowanie materiałów, testy na próbę i sporo stresu – tak było przed godziną dziewiątą. Potem westchnienie ulgi: zadania okazały się dla zdających łatwe. Przynajmniej takie mają wrażenie szóstoklasići.

Test podsumowujący wiedzę podstawową opierał się na wiadomościach o słońcu oraz zjawiskach jemu towarzyszących. Był tekst i wiersz o gwieździe, a zadania dotyczyły, między innymi, napisania prognozy pogody, obliczeń sprzedaży wody mineralnej i czapek plażowych.

- Było banalne. Zadania na poziomie IV, V klasy - powiedziały Jelonce Agnieszka, Ela i Magda ze Szkoły Podstawowej nr 2. – Trochę kłopotów mieliśmy z zadaniem dotyczącym obliczeń ilości butelek wody mineralnej, ale poszło bez kłopotu – dodali chłopcy z „dziesiątki”.

O ile test dla nastolatków był prosty, o tyle dla nauczycieli wiązał się ze sporym stresem. Jego ocena bowiem nie dotyczy tylko uczniów, lecz także pedagogów. Jeśli pójdzie źle, winą za kiepski rezultat po części zostaną obarczeni uczący.

Wielu już od sześciu lat, od kiedy egzamin na zakończenie szkoły podstawowej obowiązuje, zastanawia się nad jego zasadnością. Test nie jest wiążący: można go nie zdać, a i tak uczeń podstawówkę skończy. – Nie ma z niego żadnego pożytku. To tylko biurokracja i strata czasu. I niepotrzebnie wydane pieniądze – twierdzą przeciwnicy tego podstawowego egzaminowania na niby.

Zwolennicy podkreślają, że dzieci mogą już teraz oswoić się z egzaminacyjną atmosferą. Trzy lata przed tzw. małą maturą, czyli egzaminem na zakończenie nauki w gimnazjum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknik Modelarski w Jeżowie Sudeckim

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Andrzejewska i portrety

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~mały 8-04-2008 9:31
Podstawowy test na próbę-o jaką "próbę" chodzi? Chyba że o próbę cierpliwości waszyszych czytelników!
~do autora 8-04-2008 14:16
<i> w rzeczy samej :-) dzięki </i>
~Patka 8-04-2008 15:19
Nie ma za co :)
~_rymcycymcy___ 8-04-2008 15:44
Z tymi butelkami nie dawałem rady. Wieczorem spróbuję jeszcze raz ...zakupię krzynkę i policzę w naturze ;)
~Olaa 8-04-2008 18:24
Co to jest za test.? Macie racje, to test dla IV, V klasistów! Trzymać kciuki, bo 21 i 22 ja mam testy w Jedynce... ;dd
~~Emeryt 8-04-2008 21:15
Po cholerę testy takie - na wycieczkę dzieci zabrać, pokazywać przyrodę, uczyć dobroci dla innych, propagować sport, pokazywać zniszczone elektrownie wodne w Jelonce przez komunistów i zadać ewentualnie zadanie domowe: dlaczego podnosi się cenę prądu zamiast odbudować te elektrownie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Procesja na Zabobrzu

Co z placem zabaw?

Co w kowarskim budżecie obywatelskim?

Wyróżnienie dla skarbniczki Karpacza

Wypadek w Radomierzu

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1258
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%