MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Goduszynianie mają partnerów na rzecz rozwoju swojej dzielnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 grudnia 2013, 7:09
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2013, 7:45
Autor: Mea
Fot. Stowarzyszenie Goduszyn
Porozumienie w sprawie zawiązania „Partnerstwa na rzecz rozwoju dzielnicy Goduszyn w Mieście Jelenia Góra” podpisali ze Stowarzyszeniem Goduszyn: Stajnia Gostar, Stajnia Rybnica oraz Nadleśnictwo Szklarska Poręba. – Głównym celem jest podniesienie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej naszej dzielnicy – mówi Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Partnerzy zdiagnozowali problemy istniejące w Goduszynie, nad którymi będą pracować: brak miejsc do rekreacji, wypoczynku i integracji mieszkańców, brak oferty kulturalno-edukacyjnej dla mieszkańców, niska świadomość ekologiczna, niewystarczająca promocja walorów turystycznych i rekreacyjnych dzielnicy, niewystarczająca integracja społeczności lokalnej, niska tożsamość lokalna mieszkańców oraz słaba sieć komunikacyjna pomiędzy dzielnicą Goduszyn, a resztą miasta, brak bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Realizacja celów partnerstwa będzie odbywać się poprzez organizację wydarzeń lokalnych, festynów, pikników, imprez sportowych, szkoleń, warsztatów, tworzenie ofert edukacyjno – rekreacyjnych, ścieżek i szlaków turystycznych oraz lobbowanie na rzecz rozwoju i poprawy infrastruktury dzielnicy.

- Planujemy oznaczyć szlak i ścieżki rekreacyjne z centrum Jeleniej Góry przez Perłę Zachodu, wzgórze Godzisz, Goduszyn, Skalicę, gdzie znajduje się punkt widokowy, wokół Stajni Gostar, przez Rybnicę, aż do Wojcieszyc, czy też Cieplic. Trasa ma mieć ok. 15 km. Chcemy na niej ustawić również tablice informacyjne o ciekawych miejscach. Planujemy również utworzenie ścianek wspinaczkowych z zamontowanymi, specjalnymi hakami oraz festyny w zaprzyjaźnionych stajniach z okazji Hubertusa. Pragniemy przyciągnąć w nasze strony kuracjuszy z Cieplic, którzy np. z kijami mogliby wędrować wytyczonym szlakiem do budowanej właśnie siłowni zewnętrznej i podziwiać walory okolicznej przyrody – mówi Robert Obaz.

- W styczniu spotkamy się z partnerami porozumienia, by ustalić konkretny plan działania i napisać wniosek o dotacje unijne – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Bezrobotny 18-12-2013 8:45
a GDZIE MIEJSCA PRACY?IDĄ WYBORY....
~ 18-12-2013 9:31
Właśnie, idą wybory. To i szum czas zacząć przy swoich osobach.
~Fafik 18-12-2013 11:11
Tak, tak, wybory idą:)
~walus 3 18-12-2013 12:35
Część ludzi połknie tę obietnicę jak pelikan rybę.Idzie kampania wyborcza trzeba obiecywać aby się załapać na ciekłą posadkę.Trzeba było takie rzeczy robić 20 lat temu.PanieObaz ludziom trzeba pracy a nie igrzysk.
~mieszkanka 18-12-2013 12:51
Pytanie do Pana Roberta Obaza: Czy odsłonięto już może punkt widokowy na Skalicy? Wcześniej był zarośnięty drzewami. Przepraszam, że zwracam się tak bezpośrednio, ale wiem, że jest Pan najlepiej zorientowany. Z pewnością czyta Pan to forum. Chciałam wybrać się tam w najbliższym czasie na spacer korzystając z ładnej pogody i nie wiem, czy warto. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w uatrakcyjnianiu tej niewątpliwie pięknie położonej, a zaniedbanej dzielnicy miasta :)
~ 18-12-2013 13:25
A Pan Obaz tez na siłownie?
~to są trasy 18-12-2013 16:37
dla bezrobotnych, żeby sobie powędrowali trochę i się odprężyli
~zorientowany 18-12-2013 18:48
Do mieszkanki: Niestety, niczego nie odsłonili na Skalicy. Punkt widokowy na Skalicy jak był zarośnięty drzewami, tak nadal jest. Byłem tam niedawno i widziałem. Pan Robert Obaz dużo mówi ale nic nie robi. Pewnie chodzi tylko o wyciągnięcie kasy od miasta, która potem rozpływa się nie wiadomo gdzie. Od dawna mówi o odsłonięciu dawnych punktów widokowych w okolicy Goduszyna a tymczasem do tej pory nie zrobiono zupełnie nic. Po co to robienie mieszkańców w balona? Wstyd Goduszynianie, że macie takiego przedstawiciela!
~ 18-12-2013 20:04
A ja mam pytanko. Czy Goduszyn to dzielnica czy ulica. Bo jesli dzielnica to oki. Wowczas ja jestem kasprowiczanem, chyba ze cos mi sie i nie tylko mi powalilo z definicja dzielnicy. Zalosne.
~mieszkanka 18-12-2013 20:53
do Pana "Zorientowanego": Bardzo dziękuję Panu za aktualną informację. Tak myślałam, że nic się nie ruszyło w tym temacie. W związku z tym nie warto wybierać się do Goduszyna, tym bardziej, że są inne widokowe tereny. Dziwi mnie tylko to ciągłe robienie szumu wokół Goduszyna, podczas gdy właściwie nic się tam nie dzieje. O punkcie widokowym na Skalicy czytałam w "Jelonce" już chyba z rok temu, a wciąż nic tam nie zrobili. Jeśli tak długo trwają takie proste rzeczy, to raczej nie wróżę sukcesu w dużo bardziej skomplikowanych sprawach. Pozdrawiam serdecznie :)
~turysta 18-12-2013 21:10
No to ja nie dziwię się dlaczego pan Robert Obaz nie odezwał się na zapytanie "mieszkanki".W sumie to nie ma się czym chwalić.Też chciałem się tam wybrać ale jeśli do tej pory nawet nie ruszyli prac to pewnie nieprędko coś tam powstanie.Te punkty widokowe i szlaki to pewnie pic na wodę.A szkoda,okolica jest ładna dużo można zrobić niewielkim kosztem.Nawet społecznie,wystarczy kupić puszkę farby,pójść z siekierami wyciąć samosiejki itd.Trzeba tylko chcieć a nie robić dużo szumu i nic nie robić.
~ja 18-12-2013 22:09
zrobili i to duzo tylko trzeba być w temacie wej na ich strone
~Robert Obaz 18-12-2013 22:20
Zapraszam na Skalice, wycinka jeszcze trwa, niestety kazdy kto mial choc troche do czynienia z pozwoleniami na wycinke, wie że nie wszystko mozna zrobic od reki. Cmentarz też już jest na etapie zakonczenia, uporzadkowany ziemia nawieziona, pozstalo jeszcze dowiezienie ziemi z budowy placu zabaw. Szlak wyznaczony w calosci (okolo 15 km), uzgadniamy jeszcze trasy i przejscia dla pieszych. W styczniu poajwi się 5 tablic informacyjnych, staelaze już przygotowane czekaja na montaz tablic. Projekt tabkici u grafika. Stowarzyszenie Goduszyn, choc jedno z najaktywniejszych w miescie NIGDY nie dostalo dofinansowania do dzialan od Urzedu Miasta. W sierpniu zapraszalismy wszystkich mieszkancow do spaceru po trasiw szlaku, więc mozna było zobaczyc jak wyglada teren pod Skalica - Robert Obaz
~Robert Obaz 18-12-2013 22:31
Zoreintowany, kompletnie niezorientowany i klamie w zywe oczy. Drogi turyto jeśli uwazasz że mozna wpasc do lasu powycinac drzewa i pomalowac znaki to bardzo się mylisz. Piszecie Panstwo bzdury, ktore nie maja pokrycia w faktach i dyskredytujecie ludzi, ktorzy naprawdę ciezko pracuja, by zmienic swoje otoczenie. Mnie takie wpisy zupelnie nie ruszaja, wiele z nich pisza konkurenci, bądź nieudacznicy, ktorzy nic oprocz opluwanania nigdy w zyciu nie zrobili. Zblizaj się Swieta, więc nalezy im to wybaczyc. Pozdrawiam i zapraszam do zagladniecia w ta czesc Jeleniej Gory.
~zorientowany 19-12-2013 12:13
Do Roberta Obaza: Panie Robercie, nic nie kłamię, napisałem tylko to co sam widziałem. Byłem w listopadzie pod Skalicą i żadnego szlaku nie widziałem. Twierdzi pan, że "szlak wyznaczony w całości" - proszę zatem napisać jakimi znakami jest on wyznaczony i jaka jest jego trasa. Może czegoś nie zaważyłem, a może jest on "wyznaczony", ale dopiero na mapie. W każdym razie ja dość dokładnie obszedłem teren pod Skalicą. Z samej Skalicy też jak widoków nie było, tak nie ma. Nic się pod tym względem nie zmieniło, Śnieżki na pewno nie widać ze szczytu. Zresztą sam pan napisał, że dopiero załatwiane są pozwolenia na wycinkę. Więc proszę nie zarzucać innym brzydkich czynów, od tego jest forum, żeby dyskutować na argumenty, a nie wyzywać się brzydkimi słowami. Czekam zatem na merytoryczną odpowiedź.
~ 19-12-2013 12:54
Nie doczekasz się jej. Tu chodzi o szum wokół własnych interesów. Tu chodzi o mandat radnego. Tu chodzi o to by w świadomości zagościło na stałe NAZWISKO. Szczerze, aż taka atrakcją jest ten planowany szlak? Jak to ciężka praca na którą się powołuje ten pan. Co kilka tygodni puszczenie niusa o mało znaczących sprawach. I tak jak wyżej z ciekawości, od kiedy ul Goduszyńska jest dzielnicą "Goduszynianinie" No i ta skromność wrodzona cyt - "towarzyszenie Goduszyn, choc jedno z najaktywniejszych w miescie"
~Robert Obaz 19-12-2013 13:35
Szanowny zorientowany, prace wokół Skalicy trwają, jeśli ich nie zauważyłeś to zapewne nie byłeś, Jeśli chodzi o wycinkę to realizuje ją Nadleśnictwo i niestety z przyczyn formalnych musieli przesunąć termin zakończenia prac. Oczywiście szlak wyznaczony jest na mapie, ponieważ, aby mógł być oznakowany w terenie, należy uzyskać wszelkie zgody, również PTTK i właścicieli terenu po których ma prowadzić. Jeszcze raz pozdrawiam, wszystkich krytykantów. W Jeleniej Górze, jest naprawdę dużo do zrobienia, więc niech każdy zrobi, choć tyle co mieszkańcy Goduszyna i publikuje na lokalnych portalach codziennie swoje osiągnięcia. Pozdrawiam - Robert Obaz
~zorientowany 19-12-2013 15:14
Do Roberta Obaza: Panie Robercie, czyli jednak miałem rację. Szlaku w terenie wciąż nie ma, drzew na punkcie widokowym też nie wycięto. Dlaczego więc nazwał pan mnie kłamcą? Nie wstyd panu? Ja osobiście nic do pana nie mam, wręcz kibicuje temu, żeby w Goduszynie było lepiej, ale jaki jest koń, każdy widzi. Czy coś się robi, czy nie, patrzmy po efektach. "Mieszkanka" pytała, czy punkt widokowy na Skalicy został już odsłonięty i ja jej odpowiedziałem tak jak widziałem. Proszę na przyszłość zważać na swoje słowa, bo wygląda na to, że trafne w tym przypadku okazało się powiedzenie, że "kto się jak przezywa, ten się tak nazywa". W każdym razie ja w niczym nie skłamałem, a pańskie słowa były bardzo nieeleganckie. Zastanawiam się, czy ma pan na tyle godności, że przeprosi za to, co napisał?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozmowy o Kowarach

Zebrali 2000 baterii

Powstanie przedszkole

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%