MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gmina Mysłakowice stawia na rozwój dzieci

Wiadomości: Region
Czwartek, 12 lipca 2012, 7:14
Aktualizacja: 10:50
Autor: Agrafka
Fot. UG Mysłakowice
Orlik w Łomnicy, doposażenie łomnickiej świetlicy i części gminnych podstawówek w nowoczesny sprzęt to szansa dla wielu młodych uczniów, na poszerzenie zainteresowań zarówno naukowych, jak i sportowych. – Pozyskujemy dofinansowania z Unii Europejskiej i nie tylko, aby dzieci w gminie mogły się rozwijać – powiedział Jerzy Wateha, zastępca wójta gminy Mysłakowice.

W Łomnicy rozpoczęła się budowa kompleksu boisk sportowych „Moje boisko Orlik” przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Wybudowane zostaną: boisko do piłki nożnej o wymiarach 30,0 m x 62,0 m o powierzchni 1860 m2 (pole gry 26,0 m x 56,0 m), z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne boisko o wymiarach 19,1m x 32,1 m o powierzchni 613,11 m2 (pole gry 15,1 m x 28,1 m) z nawierzchnią poliuretanową. Ponadto teren będzie ogrodzony, oświetlony, wybudowane zostaną także chodniki.

- Wartość inwestycji to ponad 814 tys. zł. Dofinansowanie w wysokości 260 tys. zł pozyskano ze środków Samorządu Województwa, a ponad 267 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałą część ponad 286 tys. zł dofinansuje Gmina Mysłakowice. Inwestycja ma być zakończona 30 września 2012 r. – poinformował Jerzy Wateha.

Ponadto w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” z samorządu Województwa Dolnośląskiego pozyskano 14 tys. zł na przystosowanie świetlicy wiejskiej w Łomnicy do funkcji edukacyjnych. Zostanie ona doposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, projektor , pięć nowych laptopów, cztery głośniki na statywie, zestaw mikrofonów bezprzewodowych oraz 50 krzeseł konferencyjnych. Łączny koszt wyniesie 28 tys. zł., brakującą sumę pokryje Gmina Mysłakowice.

- W sierpniu rozpocznie się projekt „Równe szanse - Droga do sukcesu”, którego celem jest indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III w szkołach podstawowych w Łomnicy, Mysłakowicach i Kostrzycy, dzięki któremu placówki te zostaną doposażone w komputery, laptopy, plansze edukacyjne itp. Prowadzone będą zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów oraz zajęcia dodatkowe dla uczniów zdolnych – mówił Jerzy Wateha, zastępca wójta gminy Mysłakowice.

Przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 166 tys. zł, dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a jego zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2013 r.

Będą realizowane zajęcia dodatkowe dla uczniów z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiejętności matematycznych, z wadami wymowy oraz postawy oraz zajęcia dodatkowe dla uczniów szczególnie uzdolnionych, tj. zajęcia rozwijające zainteresowania ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych i artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Zamiany w przepisach wyborczych  

Niechlubna pamiątka

Komentarze (14) Dodaj komentarz

SolAngelica 12-07-2012 9:14
Szkoda, że to nie za moich szkolnych czasów, ale dobrze, że chociaż teraz. Lepiej później niż wcale. Pozdrawiam Nauczycieli i Dyrekcję :)
~zniesmaczona 12-07-2012 10:14
Lepiej by się te cholerne władze wzięły za ten syf co wala się po całej wsi, za zarośnięte chodniki, po których nie możne normalnie przejść jedna osoba, a co dopiero np. matka z dzieckiem. Koło Urzędu zrobiony Mannhatan, a kilkaset metrów dalej - wysypisko śmieci jak w trzecim świecie. Nie wspomnę, że w Mysłakowicach wyjazd z drogi podporządkowanej na główną przypomnina rosyjską ruletkę, a to z tego powodu, że nikt, nawet najstarsi górale, nie pamięta kiedy były wykaszane pobocza. Widoczność przez badyle ograniczona do minimum.Albo się uda albo nie i bęcka. Proponuję, aby te nasze pożal się Boże władze, ruszyły swoje dupska z krzesełak i przeszły sie po wsi. Zobaczą wtedy to co my musimy oglądać codziennie.
~Mieszkaniec. 12-07-2012 13:20
Jak zawsze frustraci i narzekający, zamiast się cieszyż, że chce się coś robić to najlepiej krytykować, a może samemy należało by się wziąźć do roboty, malkontentów mamy wielu ale do roboty nie ma chętnych.. Cieszę się że gmina mimo dużych trudności nadal mocno sie rozwija i upiększa nasz teren. Pozdrawiam i życzę sukcesów, a maruderom proponuję wspomóc gmine korona z głowy nie spadnie....miłego dnia
~zniesmaczona 12-07-2012 14:08
do mieszkańca: ty sobie chyba jaj robisz. A za co im się płaci??? Jak ja czegoś w pracy nie zrobię lub zrobię źle to mnie szef po głowie nie głaszcze tylko op...la na czym świat stoi. A wiocha się upiększa??? Gdzie??? proponuję ci spacer po Jeleniogórskiej od stacji PKP do dawnej porcelany. Tylko koniecznie załóż OKULARY, bo chyba jesteś ślepy skoro nie widzisz tego SYFU!!!!
~anonimowy 12-07-2012 14:37
Lepiej by było jakbyście pomyśleli o rozbudowaniu przedszkola w Mysłakowicach bo dla większości dzieci nie ma miejsc.
~MB 12-07-2012 15:47
Szkoda, że o małych wsiach należących do Gminy się nie pamięta i jakoś nic się nie chce doposażyć nawet starym sprzętem :( Ps. Dobrze jednak, że coś się dzieje:)
~anonimowy 12-07-2012 19:33
Pomyśleć by mogli o Dąbrowicy w której nic się nie dzieje autobusu nie ma jak w średniowieczu
~123 12-07-2012 20:24
A DZIECI KTO NAROBI????? TERZA DZIECKO TO DROGA SPRAWA,MOŻE BY TAK IMPORTOWAC Z AFRYKI????
~ilis 12-07-2012 21:39
ktoś dobrze pracuje przy projektach z UE :) więcej takich ludzi!
~ 12-07-2012 23:00
ale peło nie stawia
~gościówka 12-07-2012 23:43
Świetlica jest ładna i teren koło świetlicy w Łomnicy też wygląda dobrze. Problemem dla dzieci wracających ze szkoły oraz dla kierowców jest brak chodnika na ulicy Świerczewskiego. Problem by zniknął jeśli kierowcy stosowaliby się do przepisów a to niestety należy wykluczyć. Pozostaje zrobienie chociaż małego chodnika. Przed wyborami nawet ktoś namalował pasy które niestety zniknęły. Można pomyśleć że bezpieczeństwo wyborców było ważniejsze niż bezpieczeństwo dzieci.
~ 13-07-2012 13:31
DOLNOŚLĄZAK. Czy gmina Mysłakowice rzeczywiście stawia na dzieci? Co z dofinansowaniem za pobyt w przedszkolach dla dzieci samotnych matek, które zdecydują się posłać pociechy do przedszkola poza terenem administracyjnym gminy Mysłakowice?
~-xxx- 14-07-2012 21:46
Co do chodnika w Łomnicy, to poczekajcie na kolejne wybory do rad powiatu, znowu wymalują pasy a pani radna - Jola będzie obiecywać chodnik już po raz trzeci - Gratuluję wyborcom ! Droga jest powiatowa a nie gminna, więc jeżeli już to tam szukajcie winnych takiej sytuacji.
~ 26-07-2012 2:46
droga jest powiatowa ale chodnik może być gminny. Albo obwodnica dla rajdówek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kończy się referendum strajkowe

Rekordowa liczba wykroczeń na Lubańskiej  

Na poranku działo się!

Wszyscy za strajkiem

Karty tak, kolory nie

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
629
Tak
61%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
24%
Nie ma zdania
1%