MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Gmina dopłaca do pieców

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 6:50
Aktualizacja: 6:52
Autor: WAC
Fot. WAC
Gmina Mysłakowice zakończyła przyjmowanie wniosków w ramach pierwszej edycji dofinansowania wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

W ramach programu pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” do Urzędu Gminy Mysłakowice wpłynęły 53 wnioski. Prawie połowa z nich została zakwalifikowana do kontroli, a po pozytywnej weryfikacji, mieszkańcy otrzymają dofinansowanie.
Łączna kwota dofinansowania w pierwszym naborze to około 144 tysiące złotych. Połowa z inwestycji złożonych we wnioskach nie została jeszcze zrealizowana.

Głównymi kryteriami weryfikacji wniosków były: inwestycje zrealizowane, uregulowane zobowiązania finansowe wobec Gminy oraz dopełnienie obowiązku podłączenia posiadanej nieruchomości do sieci kanalizacji ściekowej.

Kolejny nabór przewidywany jest w III kwartale 2018 roku na inwestycje zrealizowane od maja 2018 roku. Realizacja programu będzie kontynuowana w latach następnych zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców naszej gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~czytelnik z gminy 4-06-2018 7:48
Wielkość dopłaty jest taka że chętnych jest mało , dobry ekologiczny piec kosztuje tyle i ma takie wymagania że oferta jest bardziej na pokaz ,niż żeby pomóc i coś zmienić uczciwa propozycja to 50% w tym przypadku z kalkulacji wynika że wartość dopłaty jest mała , a do tego pieniądze otrzymuje się po zrealizowaniu inwestycji . Większość tych którzy moją stare piece nie stać na zapłacenie za modernizację i czekanie na zwrot .
~rsz 4-06-2018 8:45
„Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” - a to nie wysoką emisję powinno się ograniczać?
~ 4-06-2018 10:39
czekaj tatka latka a za trzy latka może wypłacą buhaha , żenda
~B 4-06-2018 10:50
Chciałam zrobić ogrzewanie gazowe ale sąsiadka się nie zgodziła na podłączenie gazu do budynku, pali w piecu nie tylko drewnem.. I co zrobić? Po sądach chodzić, kto ma na to czas i nerwy...
~ 4-06-2018 11:14
Tylko 53 wnioski?Co się dziwić, nie każdego stać na sporą inwestycję , a później czekanie na zwrot części kosztów, bo dobry kocioł 5. klasy to wydatek przynajmniej 6. tys. 8. tys. ,a nawet ponad 10. tysięcy złotych.Do tego trzeba dodać koszty przeróbki dotychczasowej instalacji c.o. i robi się całkiem pokaźna suma.
~czytelnik z gminy 4-06-2018 16:48
Tak przy okazji połowa gminy nie ma gazu t.j cała Łomnica ,Wojanów to powinno być priorytetem . Elektryczny kocioł ma sens jak sieć energetyczna jest w ziemi a nie stanowi linie napowietrzne nie spełniające standardów i naprawiane przy każdej burzy wichurze itp. Każde ekologiczne źródło energii jest droższe w eksploatacji pelet , pompa ciepła , gaz , prąd . A dopłata w tej formie to jałmużna . Piec +przeróbka +komin 13 tysięcy
~ 4-06-2018 17:04
do: ~czytelnik z gminy (16:48)
Do tego jeszcze trzeba dodać, że nie cała gmina jest ska...lizowana, a jednym z wymogów, jak jest napisane w artykule jest podłączenie nieruchomości do sieci ka...lizacji ściekowej, więc niektórzy, nawet gdyby chcieli nie mogą skorzystać z dofinansowania.
~Jaaaa2786 6-06-2018 9:44
do: ~ (17:04)
Mieszkańcy mają obowiązek podłączenia posiadanej nieruchomości do sieci ka...lizacji ściekowej w przypadku, gdy istnieje taka możliwość. W przypadku, gdy sieć nie jest doprowadzona, obowiązek nie może być wykonany, a co za tym idzie, nie jest wymagany przy wniosku o dofinansowanie.
~Gość 4-06-2018 20:36
Ale pan Orman teraz poblokował miejsca bo jak przegra to będzie albo detektorem szkole w Łomnicy albo w kswik wstyt jak po jednej kadecja można wkręcić się tam gdzie się chce a mieszkańcy wierzom jak im obiecuje te głupoty a każdy te obiecanki zobaczy po wyborach jak nauczyciel zadłużył gminę
~yanek 5-06-2018 7:48
do: ~Gość (20:36)
Wróć chłopie do szkoły i naucz się pisać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2202
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%