MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Głowackiego równo jak po stole

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Terminowo zakończył się remont ulicy Głowackiego. Trwają jeszcze prace wykończeniowe przy nowej wysepce na pętli u wlotu w Morcinka.

Jedna z bardziej zaniedbanych strategicznych ulic Jeleniej Góry uzyskała nową, gładką jak stół, nawierzchnię asfaltową. Drogowcy wyremontowali także chodniki: z jednej strony pokryto je kostką brukową, z drugiej – asfaltem. Zadbano także o obniżenie krawężników przy wjazdach w boczne uliczki oraz przed przejściami dla pieszych. Na nowym asfalcie wymalowano już linie i pasy.

Teraz nowiutki asfalt stanowi pokusę dla kierowców, którzy – po niemal dwóch miesiącach ograniczenia prędkości do 30 km na godzinę – mogą jeździć nieco szybciej. Oczywiście, nie brakuje też popisów brawurowej jazdy. Dlatego miejsce to polecamy okresowym patrolom policji drogowej.

Nowością w całym układzie komunikacyjnym jest wysepka na pętli autobusowej. Rozwiązanie ma tylu przeciwników, co zwolenników. Ci pierwsi uważają, że wysepka utrudni manewry autobusom, które często mają tu mijanki. „Za” są ci, którym przeszkadzali pseudorajdowcy, którzy – zwłaszcza po zapadnięciu zmroku – wyczyniali „cuda” kręcąc bączki, że aż opony piszczały.

Najlepszymi oceniającymi rozwiązania drogowe w rejonie ulicy Głowackiego będą sami kierujący, a jakość prac drogowców zweryfikuje zima.

Ogłoszenia

Czytaj również

Widowiskowy duet w Sokolich Górach

Większość za zmianą

Uszczypliwe uwagi kierowców MZK  

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~hi-hi ha- ha 31-08-2009 13:00
ciekawe kiedy zaczna naprawiac rury i asfalcik trzeba rozpruc zeby dostac sie do peknietych rur
rymcycymcy 31-08-2009 13:21
Ależ przecież wokół wysepki kręci się wybornie :) Gdzie dokładnie jest ta Głowackiego ? :)
~bobas 31-08-2009 14:39
Od paru dni na calej dlugosci ul.Glowackiego z obu stron postawiono znaki zakazu zatrzymywania sie.Lecz instruktorzy nauki jazdy dalej kaza swoim kursantom zatrzymac sie przy znaku i cofac w ulice Wyspianskiego.Proponuje z nauka przeniesc sie na Wojska Polskiego.
~ 31-08-2009 14:48
Żeby zlikwidować ścigantów to wystarczyło zmienić ruch przy pomocy tej wysepki, auta od strony morcinka puścić góra wyspeki a auta od strony glowackiego puścić dołem wyspeki, byłyby dwa krótkie fragmenty dróg jednokierunkowych z nakazami jazdy po prawej stronie znaku a teraz jest tak, że mozna od strony sp 10 jechać tak i tak, i z tym że jeżeli wyjedzie autobus od strony głowackiego to musi wjechać na pas przeliwległy bo się nie mieści w zakręcie. Autobusy nawracają normalnie więc z tym że wyspeka im przeszkadza to nonsens. Jedyne co mnie denerwuje to przewyższenie łączące starą i nową jezdnie, można to było bardziej wygładzić bo podbija auto i z czasem może pękac asfalt. A kiedy pierwsi coś rozkopią? jak rozkopią to droga traci gwarancje wykonawcy, więc proponuję przypilnować służb które chcą już tam "grzebać".
~sąsiadka 31-08-2009 15:00
"równo jak po stole"? bardzo ciekawe... Żeby jeszcze studzienki były dokładnie wyrównane to to bym się z tym zgodził. Niestety tego panowie drogowcy już nie potrafią. Szacunek należy się za dotrzymanie terminu oddania drogi!
~ 31-08-2009 16:08
droga dla rajdowców hmm też mi coś każdy baran umie wciskać pedał gazu , rajdować to możan na drogach poza jelenią gdzie jest pełno zakrętów i ciasnych szykan to jest moc :D:D a droga jak droga ! Wyremontowali zaledwie 300-500 metrów ? to dużo????? nawet nie warto o tym pisać !
~ 31-08-2009 16:29
NA JAK DŁUGO ???? ZA JAKI CZAS ZACZNĄ SIĘ ZAOADAĆ STUDZIENKI ? TAK JAK NA WROCŁAWSKIEJ ??
~olo 31-08-2009 16:36
No droga zrobiona, cza na kanalizację i sieć wodociągową
~ciekawy 31-08-2009 20:13
Czy wie ktoś dlaczego jeden chodnik jest w kostce a drugi wyaswaltowany ? co nieco to dziwnie wygląda.
~zVOrnik 31-08-2009 21:48
To świetnie, że wyremontowano Głowackiego. Mam nadzieję, że ten położony asfalt wystarczy na długo nie zrobią się w nim dziury, które za rok trzeba będzie łatać. Na razie ulica wygląda super. A wysepka to znakomity pomysł, przede wszystkim korzystny dla pieszych! Rano tamtędy przechodzi z chodnika po stronie kiosku na przystanek masa ludzi i pojedyncze osoby co chwila muszą zatrzymywać, by przepuszczać samochody i bać się, czy jeden bądź drugi go potrąci. Dlatego będzie można spokojnie stanąć na wysepce, chyba że posadzą tam jakieś kwiaty, mam nadzieję że nie. Zauważyłem jednak, że obok domu przy Głowackiego 5 też położono pas asfaltu - po jakiego grzyba?! Asfalt albo kostkę należy położyć jeszcze przede wszystkim za kioskiem, gdzie ludzie wysiadający z 1. albo 16. wędrują na wyasfaltowaną ok. 2 lata temu drogę (to zdaje się Głowackiego równoległa do Dunikowskiego). Tamten kawalek w czasie jesieni, po deszczach, jest kompletnie zabłocony, także można się przewrócić i wpaść w błocko, a w zimie oblodzony. Koniecznie wyremontujcie ten w sumie niewielki obszar obok niegdysiejszego "zieleniaka" (zlikwidowanego bodaj ponad 10 lat temu)
~bobas 1-09-2009 8:30
Studzienki juz sa osadzone krzywo a pewnie zapadna sie szybko bo widzialem jak fachowo byly osadzane jeden fachowiec wlazl do srodka i reka odziana w rekawice wpychal beton pod uniesona studzienke i to wszystko gladzil zeby ladnie wygladalo
~dani 3-09-2009 10:29
Bobasku,krzywy to jestes Ty,po co sie udzielasz jezeli nie masz o czymś zielonego pojecia..!Zamiast sie cieszyc,ze droga zrobiona i sa lepsze warunki do jazdy to siedzisz głębie przed komputerem i sie mądrzysz... Ci ludzie cięzko pracowali dla Ciebie........
~dani 3-09-2009 10:40
Bobasku,krzywy to jestes Ty,po co sie udzielasz jezeli nie masz o czymś zielonego pojecia..!Zamiast sie cieszyc,ze droga zrobiona i sa lepsze warunki do jazdy to siedzisz głębie przed komputerem i sie mądrzysz... Ci ludzie cięzko pracowali dla Ciebie........
~Zizi, 3-09-2009 10:43
Znalezli sie fachowcy do oceniania,jestescie załosni................
~KOZIA 3-09-2009 12:49
teraz powinna zostac modernizowana ulica KOZIA ktora od wielu lat jest jedna z glownych drog dla jadacych z Wroclawia na Karpacz, Lomnice, itd nie mowiac juz o autobusach ktore zrobily z tej ulicy tor doswiadczalny dla terenowek!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Rondo bez dotacji

Skocznia już gotowa

Zmiany pod Szrenicą  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
623
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%