Głową przebili łomnicki mur

Wiadomości: Łomnica
Środa, 26 września 2018, 19:24
Aktualizacja: 19:32
W III rundzie okręgowego Pucharu Polski rozczarowujący w A–klasie KS Łomnica zmierzył się z IV–ligowymi Karkonoszami Jelenia Góra. Gospodarze przez ponad godzinę dzielnie stawiali czoła wyżej notowanym rywalom, ale w 71. minucie Damian Buzała uderzeniem głową zdołał pokonać Kamila Kosińskiego i była to bramka na wagę awansu do ćwierćfinału.

Ekipa gospodarzy znacznie lepiej radzi sobie w rozgrywkach pucharowych, niż ligowych. W meczach o punkty odnieśli 1 zwycięstwo i 4 porażki, a przed sezonem mówiło się, że będzie to jeden z faworytów do awansu do klasy okręgowej. W Pucharze Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra KS Łomnica odprawił kolejno Olimpię Kamienna Góra (3:1) i Pogoń Świerzawa (na boisku 3:2, ale zweryfikowany jako walkower 3:0), czyli drużyny wyżej notowane. Z kolei jeleniogórzanie po męczarniach w Starej Kamienicy (3:2), w II rundzie bez problemu uporali się z Olimpią Kowary (6:0).

Zdecydowanym faworytem starcia w Łomnicy byli goście, co widoczne było również na boisku, jednak przez ponad godzinę podopieczni Aleksieja Tiereszczenki bili głową w mur. Dośrodkowania Kraińskiego, Denisa i innych piłkarzy Karkonoszy - wybijane były przez obrońców, a gdy w końcu futbolówka docierała do napastników, strzały były niecelne. Dopiero w 71. minucie ławka rezerwowych gości ożyła, gdy strzałem głową wynik otworzył wprowadzony po przerwie Damian Buzała. Miejscowi domagali się spalonego w tej sytuacji, ale zarówno sędzia liniowy, jak i główny byli pewni swojej decyzji. W kolejnych minutach nadal przeważali biało-niebiescy, trzymając się zasady, że najlepszą obroną jest atak, jednak musieli być czujni w obronie, aby nie nadziać się na kontrę. Ta sztuka się udała i więcej bramek nie padło. Tym samym seniorzy Karkonoszy dołączyli do juniorów młodszych, którzy bez gry również awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

KS Łomnica - Karkonosze Jelenia Góra 0:1 (0:0)
KSŁ: Kosiński - Aleksiejew (80' Gałek), Kaszuba, Maćkowski, Maran, Sowa, Szwejk (46' Przywara), Turczyk, Wilczyński (60' Śliwiński), Zych, Krupa.
Karkonosze: Szaciłło - Wawrzyniak, Skydan, Walczak (46' Buzała), Pytel, Giziński (58' Staniszewski), Bębenek, Lekszycki, Poszelężny (46' Denis), Kraiński (68' Gargas), Garbar.