MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Głosujesz gdzie indziej, pamiętaj o zaświadczeniu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 czerwca 2010, 8:08
Aktualizacja: 9:24
Autor: Angela
Fot. ....
Jeleniogórzanie, którzy w dniu wyborów będą poza miejscem zameldowania, a chcieliby oddać swój głos na kandydata na nowego prezydenta Polski, do piątku (18 czerwca br.) mają czas na pobranie stosownego zaświadczenia z urzędu miasta. Dotyczy to również innych głosujących z całej Polski.

Jak mówi Leszek Wierzbicki, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze prawo daje możliwość głosowania poza miejscem zameldowania, ale pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest posiadanie odpowiedniego zaświadczenia uprawniającego nas do oddania głosu w innej miejscowości. Na jego pobranie mamy czas do 18 czerwca. Po tym terminie, albo zagłosujemy w miejscu zameldowania, albo nie będziemy mogli czynnie uczestniczyć w wyborach.

– W Jeleniej Górze takich zaświadczeń wydaliśmy około 840 i wydajemy je na bieżąco do piątku do godziny 16.00 czyli do zamknięcia urzędu. Osoba ubiegająca się o takie zaświadczenie musi przyjść do nas z dowodem osobistym i złożyć wniosek o wydanie dokumentu. Jest również możliwość udzielenia pełnomocnictwa innej osobie, która odbierze za nas to zaświadczenia.

– Wówczas na wniosku o wydanie zaświadczenia wnioskodawca musi zaznaczyć swój nr PESEL i dane osoby upoważnionej do odebrania zaświadczenia. Wniosek musi być jednak podpisany własnoręcznie przez wnioskodawcę – mówi Leszek Wierzbicki, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Na podstawie tego zaświadczenia wyborcy mogą głosować w Polsce i poza jej granicami. Do minionego czwartku osoby z poza Jeleniej Góry, które chciałby wziąć udział w wyborach w stolicy Karkonoszy mogły dopisywać się do list wyborczych. Z tego prawa skorzystało 134 osoby.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Wiadukty prawie gotowe

Most w Pilchowicach pod ochroną!

I love Nielestno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Bardzo słabe wyniki matur

Powstanie przedszkole

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
836
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%