MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Gloria Artis dla zasłużonych mieszkańców Szklarskiej Poręby

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 21 maja 2014, 10:34
Aktualizacja: 10:40
Autor: UM Szklarska Poręba
Fot. UM Szklarska Poręba
Podczas wczorajszej (20.05.) wizyty w Szklarskiej Porębie minister kultury Bogdan Zdrojewski wręczył medale Gloria Artis trzem mieszkańcom zasłużonym dla kultury: Bożenie Danielskiej za działalność na rzecz kolonii artystów, Henrykowi Łubkowskiemu za kultywowanie tradycji hutnictwa szkła i Przemysławowi Wiaterowi za promowanie w kraju i za granicą fenomenu kolonii artystów.

Podczas spotkania z mieszkańcami przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalni Niebanalni przekazali ministrowi Zdrojewskiemu petycję z prośbą o pomoc w ratowaniu niszczejącej Huty Julia w Szklarskiej Porębie z podpisami blisko 800 osób. Minister obiecał pomoc w tej sprawie oraz wskazał możliwość pozyskania w kolejnych latach znacznych funduszy z projektów, mających na celu rewitalizację obszarów zurbanizowanych, ważnych dla szeroko rozumianej kultury. Pozyskanie wysokich dotacji zakłada jednak współpracę obecnego właściciela obiektu z gminą.

Wizyta w Szklarskiej Porębie była częścią kampanii wyborczej Bogdana Zdrojewskiego, kandydującego w wyborach do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca listy Platformy Obywatelskiej w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Mobilizacja przed II turą

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Komentarze (4) Dodaj komentarz

krkonos 21-05-2014 17:20
I tak oto za sprawą jednego tytułu Bożka Danielska została mieszkanką Szklarskiej Poręby. Skądinąd bardzo zasłużoną! Obwieszonym bez najmniejszej ironii serdecznie gratuluję.
~taka prawda 22-05-2014 2:20
Po co tutaj przyjechał ten wrocławski celebryta? Niech zajmie się swoimi obowiązkami, a nie wykorzystuje publiczne pieniądze i stanowisko na swoją prywatną kampanię. Naobiecał, naobiecał a tradycyjnie g... zrobi.
~ 22-05-2014 4:37
krkonos, odpowiednia dawka wazeliny zastosowana, może laureaci odpalą ci jakiś procent z nagrody albo zrewanżują się podobną usługą w przyszłości. Możesz spać spokojnie.
~ech 22-05-2014 14:54
kolejny słój z Wrocławia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Podgórna zarośnięta!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
102
Tak
49%
Nie
40%
Nie wiem
11%