MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Globalny biznes – lokalne korzyści

Wiadomości: Region
Środa, 18 grudnia 2013, 7:26
Aktualizacja: 8:57
Autor: Buz
Fot. mojamultimedia.eu
Wepa Professional Piechowice otrzymała w poniedziałek (16.11.) zezwolenie na rozwój w kamiennogórskiej strefie ekonomicznej w związku z planowanym zakupem maszyn i urządzeń, przeprowadzeniem prac budowlanych, co związane jest z rozpoczęciem produkcji papieru tissue oraz dostosowaniem infrastruktury technicznej zakładu do nowych zdolności produkcyjnych. Kolejne dwa zezwolenie przekazano spółce Dr. Schneider Automotive Polska z Radomierza.

Wepa Professional Piechowice S.A. jest przykładem globalnego gracza, który swój sukces zawdzięcza zarówno trafnej lokalizacji przedsięwzięcia, jak i kapitałowi ludzkiemu. Nowa inwestycja na poziomie do 175 mln złotych znacząco wpłynie na ugruntowanie pozycji na europejskich i światowych rynkach przemysłu papierniczego. Docelowo zatrudnienie w firmie wynosić będzie 360 osób. To To 102. zezwolenie wydane przez Specjalną Strefę Ekonomiczną w Kamiennej Górze.

103. i 104. zezwolenie przekazano tego samego dnia spółce Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. z Radomierza.

- Znaczący światowy holding przemysłu motoryzacyjnego w ramach swoich kolejnych dwóch zezwoleń zamierza realizować innowacyjne projekty na kwotę do 176,5 mln złotych i zatrudnić minimum 80 osób, co pozwoli osiągnąć poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwie blisko 900 osób - mówi prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Dr. Schneider dziękuje salonowi RAEDA-LUXURY CARS za użyczenie samochodów w celach ekspozycyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~tana 18-12-2013 9:12
Kłamstwa piszesz człowieku (wypowiedź 18-12-2013 08:16 | ~ |). Normy są takie same, a jeśli uważasz, że jesteś wykorzystywany/a to pracuj gdzie indziej. Nikt Cię nie zmusza byś pracował/a w tej fabryce tak jak nie zmusza nikogo innego. Możesz pracować w innym miejscu, albo założyć swoją działalność bo pewnie masz kwalifikacje i pieniądze... Możesz też wyjechać za granicę i tam zarabiać lepiej. Nikt Cię nie trzyma ani w tej fabryce, ani w Polsce. Ja tam osobiście sie ciesze z tej inwestycji bo tym razem bedzie praca dla kilkudziesieciu ludzi z wysokimi kwalifikacjami. Za mniejsza kase niz na zachodzie ale za duzo wieksza niz srednia jeleniogorska
~18 sqandal 18-12-2013 10:30
..... każda inwestycja , kazdy novy zaklad , choćby najmniejszy powinien cieszyć .Nove miejsca pracy dadzą ludziom chleb i nie wybrzydzajcie.
~pollak 18-12-2013 13:00
A co tam robił buc Protasiewicz? Panoszy się już po całym Dolnym Śląsku, a kim on jest, no kim? Ani starostą, ani marszałkiem, lokalnym kacykiem w partii
~dolnoślązak? 21-12-2013 21:11
Tak się tworzy polskie niewolnictwo w dyktacie i poplecznictwie unijnych nakazów. Wiec pytanie do tych ''NIBY POLAKÓW'' akceptujących taki stan rzeczy. Rozwój czego i kogo ??????? CO Z TEGO MA POLSKA!!!!!!!!!!!!! Bo Godność osobistą już utraciliście o HONORZE NIE WSPOMNĘ bo nie znacie znaczenia tego słowa najmując się w obcym kapitale nabijacie tylko im kasę !!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Objazd na singletracku

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
138
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%