MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Głębia duszy i ciała w pracach artystki z liceum

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 20 marca 2011, 9:31
Aktualizacja: 11:29
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Portrety, akty, autoportrety, detale zarówno na obrazach jak i rysunku: takie dzieła składają się na wystawę Agnieszki Rzońcy otwartą w miniony piątek w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze.

Artystkę, która uczy się w czwartej klasie LP, najbardziej inspiruje człowiek i to, co się w nim kryje. W swych pracach często skupia się na detalu, na częściach ciała np. stopach, czy też dłoniach, ponieważ są one najtrudniejsze w przekładzie na język rysunku czy malarstwa.

– Nauczyciele pokazali mi nie tylko jak malować, ale przede wszystkim jak twórczo myśleć, działać i patrzeć na sztukę, nie tylko pod kątem malarstwa i rysunku, ale także z perspektywy innych przedmiotów, których uczę się w szkole. Wystawa ta jest podsumowaniem czterech lat nauki w Liceum Plastycznym. Chciałabym dalej malować, ponieważ właśnie malarstwo jest moją największą pasją. Mam zamiar zacząć studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa. Jeśli chodzi o wielkich malarzy historycznych, to jestem pod wielkim wrażeniem twórczości Jacka Malczewskiego – wyznała Agnieszka Rzońca.

Agnieszka Rzońca uczyła się malarstwa i rysunku pod okiem Karola Nienartowicza i nie tylko. Prezentowała wcześniej swe prace na wystawach zbiorowych. Po raz pierwszy przedstawiła swe obrazy na wystawie indywidualnej. – W swych pracach stosuje różne formy, do różnych sytuacji. Pokazuje człowieka z różnych perspektyw. Można zauważyć grę cieni oraz grę kolorów. Przy każdej możliwej okazji będziemy prezentować prace Agnieszki Rzońcy oraz innych uczniów Liceum Plastycznego ponieważ mamy tu prawdziwą „kuźnię talentów” – powiedział Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Wystawę można podziwiać do 13 kwietnia w galerii szkolnej pracowni artystycznej przy ulicy Cervi 5 (czynna codziennie do godziny 15).

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Politycy komentują wynik wyborów

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Agnieszka Rz 20-03-2011 11:28
Oj, jest błąd w nazwisku - Pan Karol ma na nazwisko Nienartowicz :) <br><br> <i> przepraszamy:-) </i>
~k.r. 20-03-2011 14:10
wspaniałe prace, widać talent! Pozdrowienia dla całej rodziny:)
~tak bywa 4-08-2016 22:56
Cztery dni temu Agnieszka Rzońca wyszła za mąż za swojego nauczyciela i pięcioletniego towarzysza w czasie studiów - Karola Nienartowicza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Koderzy ze Ścięgien

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wakacje czas zacząć!

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
650
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%