Jelenia Góra: Gładka wygrana w debiucie siatkarzy AZS Kolegium Karkonoskie

Aktualizacja: 13:35
Autor: Mateusz Banaszak
Od lewej stoją : trener Wojciech Lara, Kamil Rogala,Kacper Dyl, Tomasz Romańczyk, Jerzy Tabaka, Przemysław Cisek, Dariusz Piotrowski Niżej od lewej: Piotr Sozański,Marcin Lara,Michał Stanowski, Karol Mroczkowski, Marcin Florkowski
Wreszcie mamy drużynę siatkówki z prawdziwego zdarzenia. Zespół złożony głównie ze studentów Kolegium Karkonoskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, zainaugurował rozgrywki w IV lidze męskiej siatkówki z bardzo pozytywnym skutkiem.
Już w pierwszym meczu sezonu podopieczni trenera Wojciecha Lary, na własnym parkiecie rozbili MKS z Bogatynia 3:0

Drużyna, która wcześniej występowała w amatorskiej lidze siatkówki ( TKKF) w tym roku rozpoczęła zmagania na wyższym szczeblu rozgrywek, w roli beniaminka IV Ligi męskiej siatkówki.
„Moi zawodnicy, trenują od dwóch tygodni, a założeniem było żeby stworzyć naprawdę profesjonalną drużynę piłki siatkowej, złożonej nie tylko ze studentów Kolegium Karkonoskiego , której bardzo brakowało w Jeleniej Górze” – wyjaśniał trener KS AZS Kolegium Karkonoskie - Wojciech Lara

To świetna wiadomość nie tylko dla siatkarzy, którzy odliczali dni do możliwości występowania w profesjonalnej lidze, ale i dla kibiców którzy w końcu mogą oglądać i dopingować prawdziwą jeleniogórską drużynę siatkówki.

IV liga męskiej siatkówki podzielona jest na dwie grupy A oraz B w której grają nasi akademicy. Oprócz rozegranego już spotkania z MPK Bogatynia, w dalszej fazie przyjdzie im się zmierzyć z : Kus-Kusem Kamienna Góra , KKS Ren – But Złotoryja i Olimpią Kowary.

W grupie A znalazły się zespoły: KS Pogoń Góra, ULKS Ginące Zawody-Opal Kudowa Zdrój, ULKS Młodzik Ziemia Oławska Bystrzyca Oławska, KPS Faraon Ziębice,UKS Tygrysy Strzelin, MKS Olavia Oława.

Dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup, łącznie cztery zespoły będzie rywalizować o miano najlepszej drużyny rozgrywek, która awansuje do wyższej ligi.

Jeleniogórska drużyna, już pokazała że ma wielkie aspiracje do awansu. W sobotnim spotkaniu, które trwało zaledwie godzinę siatkarze AZS wygrali na własnym parkiecie z MPK Bogatynia 3:0.
Był to wymarzony debiut dla całej drużyny, która ani na moment nie oddała inicjatywy gościom.

W pierwszym secie gospodarze zdeklasowali rywala, wygrywając 25:16, brylując w skutecznym odbiorze i popisując się mocnym serwisem, który sprawiał wiele kłopotów siatkarzom z Bogatyni.
W drugim rywale jeleniogórzan , tylko do stanu 12:12 potrafili nawiązać walkę. Później na parkiecie istnieli tylko podopieczni Wojciecha Lary, którzy z minuty na minutę co raz głębiej wbijali gwóżdź do trumny MPK Bogatynia.

Drugi set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:18. Ostatnia odsłona, również na korzyść beniaminka. Jeleniogórzanie skutecznym serwisem, szczelnym blokiem i konsekwentną grą rozbili rywala wygrywając do trzynastu, a cały mecz 3:0.

„Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich podopiecznych, którzy bardzo dobrze zagrali.Zdarza nam się popełniać błędy, czeka nas jeszcze dużo pracy. Myślę, że mecz z Bogatynią był dobrym przetarciem przed meczem z bardziej wymagającym rywalem jakim jest Kus – Kusem Kamienna Góra z którym zagramy w przyszłej kolejce.
Wszystkie mecze u siebie, siatkarze rozgrywać będą w hali szkoły podstawowej nr 11 przy ul. Moniuszki w Jeleniej Górze. Wstęp na mecze jeleniogórzan - darmowy.

KU AZS KK: Karol Mroczkowski, Kamil Rogala, Marcin Lara, Jerzy Tabaka, Przemysław Cisek, Kacper Dyl, Marcin Florkowski, Michał Stanowski(L), Tomasz Romańczyk, Dariusz Piotrowski, Piotr Sozański