MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gitarowy popis wirtuozerii w Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 października 2010, 9:13
Aktualizacja: 12:56
Autor: Gabi
Fot. TEJO
Melomani długo nie zapomną wczorajszego koncertu: serca wszystkich podbił fenomenalny gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, który zagrał „Concierto de Aranjuez” Joaquina Rodrigo.

Soliście towarzyszyła orkiestra jeleniogórskich filharmoników pod dyrekcją światowej sławy dyrygenta Marka Pijarowskiego. Gitarzysta pokazał swoje bardzo wysokie umiejętności i porwał publiczność. Po występie przyznał, że utwór w myślach zadedykował Łukaszowi Pietrzakowi, gitarzyście i pedagogowi, który zginął tragicznie w ubiegłym roku.

Publiczność była zachwycona i domagała się bisu. Łukasz Kuropaczewski spełnił ich oczekiwania i zagrał hiszpański utwór na fortepian, który według niego najlepiej jednak brzmi w wersji gitarowej.

Podczas pierwszej części zebrani usłyszeli także melancholijny utwór „Światło księżyca” Claude’a Debussy’ego. Druga część należała do naszej orkiestry, która zagrała IV Symfonię B-dur Ludwiga van Beethovena.

Zapraszamy już za tydzień na kolejny koncert. Zabrzmi Koncert skrzypcowy a-moll Antonina Dwořaka w wykonaniu Piotra Pławnera. Ponadto w programie: Alborada del gracioso i La Valse Maurice’a Ravela. Orkiestrę poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk. Bilety w cenie 40 i 30 zł można kupić w kasie w filharmonii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kiermasz jeszcze dziś

Trwa rozbiórka wiaduktu

Karkonoska Nagroda Literacka

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kielan 9-10-2010 10:12
"Koncerty w cenie 40 i 30 zł można kupi w kasie w filharmonii." :) A ten "hiszpański utwór" to nic innego jak Asturias I. Albeniza... :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Pożar budynku przy Kilińskiego

Sentymentalna kolekcja "Watra wraca"

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Marzena Machałek o programie PiS

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
585
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%