MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Gitarowa i śpiewająca wizytówka "Muflona"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 czerwca 2018, 10:34
Aktualizacja: Sobota, 2 czerwca 2018, 7:58
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK Muflon
W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbyła się Muzyczna Wizytówka, czyli pokaz pracy warsztatowej pracowni muzycznej i wokalnej. Pokaz prowadził Piotr Sobota.

W części pierwszej pokazu wśród uczestników pracowni muzycznej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy Tadeusza Tomalaka w towarzystwie instruktorów Piotra Soboty i Dawida Jędrzejczyka oraz gitarzystki: Paulinę Książkiewicz i Martynę Korcala, które zagrały temat z utworu ZZ Top, z partią solową i elementami improwizacji. Następnie dziewczyny zagrały „Kiedy byłem małym chłopcem”, tym razem z Pauliną na perkusji.

Wysłuchaliśmy dwóch utworów w wykonaniu Bernarda Szmytkie: bluesowej piosenki „Bo jak nie my to kto” z repertuaru Mroza oraz energetyczne „Bo jo cie kochom” z repertuaru De Press.

Malwina Dynowska wystąpiła solo, zagrała i zaśpiewała dwie piosenki Elektrycznych Gitar: „Człowiek z liściem na głowie” i „To już jest koniec”. Amelia Kulaszko, także zagrała na gitarze akustycznej i wykonała utwór „Barcelona” grupy Pectus. Luka Heider zagrał w tercecie z instruktorami Dawidem Jędrzejczykiem i Piotrem Sobotą.

Zwieńczeniem prezentacji pracowni muzycznej było wspólne wykonanie przez połączone siły sekcji perkusyjnej i gitarowej hitu Jimiego Hendriksa „Hey Joe”, gdzie sekcję rytmiczną reprezentowali: Karina Grzech i Jakub Korczak, zaś sekcję gitarową, Krystian Oleksów, Luka Heider, Paulina Książkiewicz, Martyna Korcala i Malwina Dynowska, Tadeusz Tomala oraz instruktorzy.

W części drugiej pokazu wśród uczestników pracowni wokalnej MDK „Muflon”, prowadzonej przez Annę Kosę-Sweklej usłyszeliśmy: Wiktorię Kostyra w utworze „Graj” z repertuaru Kasi Popowskiej, Michell Dechavanel w piosence ZAZ „Eblouie par la nuit”, Kamil Wiecha zaśpiewał przebój „Byle jak” z repertuaru Margaret, a Helena Korczycka wystąpiła w utworze „Beliver”, piosence amerykańskiego zespołu Imagine Dragons.

Muzyczna Wizytówka ukazała jak bardzo rozwijają się sekcje muzyczna i wokalna MDK „Muflon”, a prezentacje postępów ich uczestniczek i uczestników, z roku na rok, zamieniają się we wzruszający koncert.

Impreza dofinansowana z budżetu miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

W poszukiwaniu mandragory

Stalowe rumaki w Karpaczu

Na Orlim i Głowackiego bawili się doskonale

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~poiu' 1-06-2018 16:48
Nazwiska się odmienia ! Widać braki piszącego/ej w tym zakresie; unika "niebezpiecznych" nazwisk i podaje je w mianowniku. Brakuje tylko, aby napisał/a o mieszkańcu ul. Adama Mickiewicz albo Juliusza Słowacki. Poza tym : HendriX, a nie HndriKS . A tak w ogóle , to cały tekst jest do poprawki, by nie rzec - do napisania od nowa.
~ 1-06-2018 19:09
Pozdrawiam Muflon i instruktorów :)
~TaTa 2-06-2018 9:04
Super impreza! Gratulacje dla wszystkich uczestników. poiu - prześpij się chłopie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Skalne ławki pod Szrenicą

Minka na sobotni wieczór

Wystawa pocztówek sportowych w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
283
Tak
39%
Nie
57%
Nie wiem
5%