MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Gitaromaniacy na start!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 11 grudnia 2008, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Koncertem inauguracyjnym czeskiego PF Gitar Quartet rozpoczęło się wczoraj święto pasjonatów gry na gitarze i muzyki na ten instrument. Tegoroczna V edycja „Gitaromanii” potrwa do soboty. Będą recitale, lekcje pokazowe, konkurs i koncert jubileuszowy.

„Giaromania” na stałe i z sukcesem wpisała się w kalendarz imprez muzycznych Kotliny Jeleniogórskiej. Pomysł Łukasza Pietrzaka, przedniego gitarzysty, pedagoga i prezentera, okazał się strzałem w dziesiątkę dla gitarowego świata.

Wczoraj gitarowy kunszt zaprezentowało czworo Czechów: Karel Fleitschlinger, Milos Pernica, Kamila Holanova i Eva Zavadilova. Grali dzieła znane i nieznane. Zabrzmiał między innymi jeden z koncertów brandenburskich Jana Sebastiana Bacha w opracowaniu na gitary oraz część monumentalnej suity Stepana Raka, czeskiego kompozytora, poświęconej malarzowi Hieronimowi Boschowi. – Ten utwór jest tak trudny, że nikt nie chce go grać. My nad nim pracujemy. Opanowaliśmy trzy części tego dzieła – mówił jeden z muzyków.

Żegnani oklaskami Czesi życzyli organizatorom i uczestnikom festiwalu i konkursu udanej imprezy, a jej dyrektor Łukasz Pietrzak zaprosił wszystkich do Karpacza. Tam aż do soboty będzie można kontemplować dźwięki gitar. Przesłuchania trwają od rana w hotelu Skalny. O godz. 19 zagra Magdalena Wachulewicz, a godzinę później duet Swing&Bossa (Aleksandra i Wojciech Lipińscy). Gwiazdami piątku będzie Łukasz Kuropaczewski oraz Trio Semplice, które zagra w koncercie jubileuszowym. V Gitaromania zakończy się w sobotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Spotkali się z Beatą Kempą

Trwa rozbudowa SOSW

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 11-12-2008 10:46
i jeszcze ognisko im rozpalić ,normalnie maskra
~czechna 11-12-2008 21:25
Wolałabym, aby pan Łukasz na inaugurację oprócz tych miłych ,ale nieco sennie grających Czechów zaprosił kogoś jeszcze , kto porwie i rozgrzeje widonię. Na inauguracji -tak jak w zeszłym roku- powinno być więcej widzów i oficjeli. Zauważyłam tylko wiceprzewodniczacego Rady Powiatu pana Mikruta. A gdzie nasi ojcowie miasta??
~ocap 17-12-2008 17:32
Było fajnie!Publiki mało ale niech żałują ci co nie byli.Pewnie,że mogłoby być bardziej ogniście ale trzeba docenić ich klasę. Prawdziwa sztuka to nie zawsze musi być show...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Zielony” przystanek

Działka nad zabytek?

Spotkania z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Ranny ptasi gość z Afryki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1211
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%