MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gitaromania tuż, tuż. Warto tam być

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 lutego 2017, 8:12
Autor: Org
Fot. Organizator
W dniach 9 – 11 lutego już po raz jedenasty Cieplice rozbrzmiewać będą muzyką gitarową za sprawą „GITAROMANII” – XI Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka. Organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

- Zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic na koncerty i przesłuchania konkursowe. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Tylko na koncert finałowy w Pałacu Pakoszów ( 11.02.2017) obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – informują organizatorzy.

Ogólnopolski Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka „GITAROMANIA” został wymyślony i zaprojektowany przez tragicznie zmarłego w 2009 r. Łukasza Pietrzaka. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w styczniu 2005 r. w Jeleniej Górze–Cieplicach pod nazwą Transgraniczny Festiwal i Konkursu "GITAROMANIA".

W trakcie XI festiwalu odbywać się będą konsultacje dla uczniów szkoły, przesłuchania w dwóch grupach wiekowych oraz 3 koncerty wieczorne i koncert laureatów. Uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia warsztatu muzycznego na lekcjach mistrzowskich, prowadzonych przez jurorów profesorów akademii muzycznych.

„Gitaromanię” wyróżnia spośród innych tego typu imprez, odbywających się w Polsce formuła, która oprócz nagradzania laureatów, zakłada nagrodę dla indywidualności gitary tzw. „Wielkiego Gitaromaniaka”. Innowacją jest, że uczeń, który w ramach poprzedniej edycji konkursu otrzymał tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka” ma możliwość zaprezentować swój dorobek podczas koncertu kolejnej edycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórskie BWA w Paryżu  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Debiut poetyckiego duetu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Historyk 10-02-2017 20:38
Dla informacji autora tej notki, to ta wyróżniająca formuła jest stosowana na wielu konkursach wykonawczych, a opisana innowacja jest stosowana co najmniej od roku 2010. Pozdrawiam.
~PSM 16-03-2017 18:15
Zgadza się. Jednak , kiedy Gitaromania ruszała, tak nie było."Innowacyjność" dotyczy konkursów organizowanych przez CEA i MKiDN. Na pozostałych konkursach jury ocenia swoich uczniów dając im fory. :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

ODK do zameczku?

Komiks polski na SoBD w Paryżu z BWA!

Na Kilińskiego bezpieczniej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
878
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%