MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Gitaromania tuż, tuż. Warto tam być

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 lutego 2017, 8:12
Autor: Org
Fot. Organizator
W dniach 9 – 11 lutego już po raz jedenasty Cieplice rozbrzmiewać będą muzyką gitarową za sprawą „GITAROMANII” – XI Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka. Organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

- Zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic na koncerty i przesłuchania konkursowe. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Tylko na koncert finałowy w Pałacu Pakoszów ( 11.02.2017) obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – informują organizatorzy.

Ogólnopolski Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka „GITAROMANIA” został wymyślony i zaprojektowany przez tragicznie zmarłego w 2009 r. Łukasza Pietrzaka. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w styczniu 2005 r. w Jeleniej Górze–Cieplicach pod nazwą Transgraniczny Festiwal i Konkursu "GITAROMANIA".

W trakcie XI festiwalu odbywać się będą konsultacje dla uczniów szkoły, przesłuchania w dwóch grupach wiekowych oraz 3 koncerty wieczorne i koncert laureatów. Uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia warsztatu muzycznego na lekcjach mistrzowskich, prowadzonych przez jurorów profesorów akademii muzycznych.

„Gitaromanię” wyróżnia spośród innych tego typu imprez, odbywających się w Polsce formuła, która oprócz nagradzania laureatów, zakłada nagrodę dla indywidualności gitary tzw. „Wielkiego Gitaromaniaka”. Innowacją jest, że uczeń, który w ramach poprzedniej edycji konkursu otrzymał tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka” ma możliwość zaprezentować swój dorobek podczas koncertu kolejnej edycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

W Tym Sęk na sobotni wieczór

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Historyk 10-02-2017 20:38
Dla informacji autora tej notki, to ta wyróżniająca formuła jest stosowana na wielu konkursach wykonawczych, a opisana innowacja jest stosowana co najmniej od roku 2010. Pozdrawiam.
~PSM 16-03-2017 18:15
Zgadza się. Jednak , kiedy Gitaromania ruszała, tak nie było."Innowacyjność" dotyczy konkursów organizowanych przez CEA i MKiDN. Na pozostałych konkursach jury ocenia swoich uczniów dając im fory. :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Zaczytaj się z Jelonką.com

Czytelniczka: drogo i brudno

Dachowanie w Radomierzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%