MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

„Gitaromania” już po raz jedenasty

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 lutego 2017, 8:01
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
W dniach od 9 do11 lutego trwał konkurs muzyczny „Gitaromania”. Jest to Ogólnopolski Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka. Miejscem spotkania była sala Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze–Cieplicach. Organizatorem tego wydarzenia była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści.

Współorganizatorami są instytucje i osoby, które co roku wspierają „Gitaromanię”: Zamiejscowy Środek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej i Centrum Przystani Twórczej w Cieplicach. W tym roku dołączył Urząd Miasta Piechowice.

Ogólnopolski Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka „GITAROMANIA” został wymyślony i zaprojektowany przez tragicznie zmarłego w 2009 r. Łukasza Pietrzaka. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w styczniu 2005 r. w Jeleniej Górze–Cieplicach pod nazwą Transgraniczny Festiwal i Konkurs „GITAROMANIA”.

W trakcie XI festiwalu odbywały się konsultacje dla uczniów szkoły, przesłuchania w dwóch grupach wiekowych oraz trzy koncerty wieczorne i koncert laureatów. Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia warsztatu muzycznego na lekcjach mistrzowskich, prowadzonych przez profesorów akademii muzycznych.

„Gitaromanię” wyróżnia spośród innych tego typu imprez formuła, która oprócz nagradzania laureatów, zakłada nagrodę dla indywidualności gitary tzw. „Wielkiego Gitaromaniaka”. Innowacją jest, że uczeń, który w ramach poprzedniej edycji konkursu otrzymał tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka”, ma możliwość zaprezentować swój dorobek podczas koncertu kolejnej edycji.

Niektórzy uczestnicy tegorocznej edycji byli spoza Jeleniej Góry. – Przyjechaliśmy z Wrocławia na konkurs gitarowy, był duży stres i wielkie napięcie, bo konkurencja była bardzo duża - wszyscy grali na bardzo wyrównanym poziomie, dlatego ciszymy się że mogliśmy zagrać na koncercie laureatów – powiedziała uczestniczka festiwalu Beata Atlas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

O Starym Zamku i ostatnim tutaj turnieju rycerskim

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Adam Z. 13-02-2017 15:27
I znowu te bzdury o "wyróżniającej formule" oraz "innowacji". Ręce i nogi się uginają ...
~do Adam Z 13-02-2017 20:48
...bo lepiej wyróżnić się upośledzonym komentarzem ... :)
~Stefan Obarzanek 13-02-2017 21:23
Dziennikarz tak bardzo się utrudził tym pisaniem, że aż zapomniał ( nie dopytał? ) kto został laureatem konkursu ? Szkoda, a przecież Ci młodzi artyści byli tu najważniejsi.
~ 14-02-2017 0:12
ku chwale Ojczyzny
~do do Adam Z 15-02-2017 0:21
Nie od dziś wiadomo, że "prawda kole w aureolę". Niestety słowa "porządnie", "rzetelnie" nie są dziś znane tzw. młodemu pokoleniu, choć wydawałoby się, że rzetelne redagowanie wiadomości na podstawie uzyskanych informacji nie powinno być skomplikowane przy odrobinie dobrej woli i poświęceniu chwili, w tym przypadku, na poznanie historii wydarzenia. Prościej jest jednak nakarmić "plebs" chwytliwymi zwrotami aniżeli tracić czas na poznanie prawdy. Tyle, gwoli wyjaśnienia. Zainteresowani wiedzą o co chodzi, a niezainteresowanych to nie obchodzi. Pozdrawiam wszystkich uczestników festiwalu oraz miłośników rzetelnej informacji. Gratulacje dla laureatów :).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Na Orlim i Głowackiego bawili się doskonale

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
128
Tak
41%
Nie
52%
Nie wiem
8%