MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Gitarą i... niezwykle udane

Wiadomości: Borowice
Sobota, 26 lipca 2008, 1:25
Aktualizacja: Niedziela, 27 lipca 2008, 8:03
Autor: Mar
Fot. Mar
Choć w nazwie tegorocznego spotkania z klimatami krainy łagodności zabrakło Piórem, to klimat wszystkich 19 poprzednich edycji unosił się nad polaną w Borowicach. W miejscu gdzie dwadzieścia lat temu leśniczy Waldek z przyjaciółmi urządził muzykowanie na polanie muzycy spotkali się z publicznością po raz 20.

Gdy o godzinie 18. rozpoczynał grać Rafał Nosal z zespołem Bohema, przed sceną było jeszcze dużo miejsca, ale z utworu na utwór z parkingów samochodowych i z przystanku autobusowego szedł sznur ludzi. Widownia na łące zapełniała się coraz bardziej. Po sporach o nazwę i miejsce organizacji widać było, że tutaj ludzie czują magię śpiewania poezji.

- Przyjechałem po raz kolejny z żoną i córką, słyszałem o jakiś problemach, ale dla mnie poezja śpiewana jest tylko tutaj i jeszcze tacy wykonawcy – powiedział nam Sławek z Jeleniej Góry.
Półtorej godziny później wystąpił Andrzej Sikorowski z córką Mają Sikorowską. Koncert niezwykły, głos Andrzeja doskonale znany z Grupy pod Budą tutaj brzmiał inaczej, no i córka Maja, kolejny wspaniały młody głos śpiewający łagodne przeboje.

Po nich, Wolna Grupa Bukowina i wiele przebojów, gdy zabrzmiało „O wierna rzeko” ludzie zaśpiewali chórem. Podobnie było z Sielanką o domu, z której pochodzi cytat Gitarą i Piórem, przez wiele lat tytuł imprezy w Borowicach.

Przed 23 zaśpiewał Stanisław Soyka. Cud niepamięci, Absolutnie nic i inne utwory na nowo rozgrzały publiczność, trochę schłodzoną pojawiającą się rosą. Niezwykle zabrzmiał wiersz Miłosza „Który skrzywdziłeś człowieka prostego” napisany w innej rzeczywistości. Śpiewany chórem z artystą brzmiał jak skarga na nie do końca udany nasz świat. Niezwykłe brzmienia wydobywał z gitary akompaniujący Soyce basista Locko Richter.
- Bywałam tutaj jako dziecko z rodzicami i namiotem, uwielbiam ten klimat i cieszę się, że tu po raz kolejny jestem – powiedziała Dominika z Wrocławia.

A o 24 jak co roku amatorzy i wszyscy którzy wierzą, że umieją śpiewać wyszli na deski w ramach wolnej sceny.
Wśród widzów wypatrzyliśmy wójta gminy Podgórzyn, panią Annę Latto, która uważnie słuchała kolejnych wykonawców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most do rozbiórki

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (16) Dodaj komentarz

kazimierzp 26-07-2008 6:38
Bardzo dobrze, że gmina Podgórzyn kontynuje tradycję śpiewania w Borowicach. Nie przeszkadza to że nie ma w nazwie "i piórem", bo jest "w Borowicach", a głownie w Borowicach, na tej polanie te piosenki brzmią właściwie, "klimatycznie"!;-) Nie wiem, czy organizowanie "Gitarą i Piórem" jakie zaplanowali własciciele nazwy do miasteczka "western city" uda się, bo tam jest raczej atmosfera jarmarku, a nie nastrojowego przeżycia! Ale cóz skoro oni tym się kierują: "Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos"
~Dove 26-07-2008 8:19
Szkoda tylko, że w tych wszystkich cudnych informacjach o dodatkowych autobusach nikt nie podał informacji, że bilet też będzie w specjalnej cenie. Bolesne zderzenie z rzeczywistością.
~m 26-07-2008 8:23
Borowice, to jest to!!! Broń Bożę, proszę nie rezygnować ze spotkań Gitarą i ..., to są te klimaty!
nol_ 26-07-2008 8:55
Jeśli nie będzie patronata medialnego jakim było polskie radio to festiwal przestanie istnieć. Borowice nie dadzą rady wylansować go.
~LR 26-07-2008 9:58
Ciesze sie bardzo, ze ta impreza kolejny raz odbyla sie w Borowicach, bo tam i tylko tam jest jej miejsce. Zgadzam sie z Panem Kazimierzem w Western City moze sie odbyc komercyjny show jarmarczny, ktory niewykluczone, ze za kilka lat przeniesie sie znow, tam gdzie zaplaca wiecej. Oby wowczas w Borowicach nadal kontynuowano najlepsze tradycje 'Gitara i ...'
~jelgór 26-07-2008 10:08
Byłem, potwierdzam: bardzo udany klimat. Ciekawe, jaka będzie odpowiedź Karpacza?
~super 26-07-2008 10:24
wielkie brawa dla organizatorow imprezy, Piórem tylko w Borowicach
~super 26-07-2008 11:35
super ,żepogoda dopisła ,ale na akich artystów chyba i pogoda by nie przeszkodziła przyjechac ,Brawo Borowice brawo Pani Wójt Podgórzyna za odwazna decyzje o kontynuacji.
~jaro 26-07-2008 12:26
Byłem..potwierdzam..klimat jak co roku.Oby ta impreza nie zniknęła z kalendarza wydarzeń kulturalnych.Przeniesienie "Gitarą i .." gdziekolwiek zniszczy ten niepowtarzalny klimat możliwy tylko w Borowicach
~PERKELE 26-07-2008 12:45
"A o 24 jak co roku amatorzy i wszyscy którzy wierzą, że umieją śpiewać wyszli na deski w ramach wolnej sceny." Autor chyba nie był do końca na imprezie, po 24:00 na scene wskoczyły Poziomki i - chcąc nie chcąc - obudziły towarzystwo na polanie :) Występ dobrze nagłośniony, dobrze zaprezentowane rockowe utwory. Czy tylko dlatego, że gra się za zwrot kosztów, jest się amatorem?
~ 26-07-2008 15:29
Czemu nie ma żadnego zdjęcia Nosala? Bodobno gra piosenki z tekstami dziewczyny z Jeleniej Góry... A impreza jak od lat baardzo udana :) Zmieniła się nazwa, zmienił się prowadzący i było OK!
~gabryśka 26-07-2008 15:30
naprawdę cudna impreza. Ale nie widzę zdjęć pierwszego wykonawcy. Czyżby fotograf spóźnił się na Gitarą i... A szkoda, słyszałam, że też było ciekawie i było na co popatrzeć i czego posłuchać.
~pytanie 26-07-2008 16:14
jak to zmienił się prowadzący- to nie był leśnik waldek szczerba?
~ 26-07-2008 18:04
Szkoda że nie w sobotę... nie wszyscy zdążyli dojechać :(
~bywalec 26-07-2008 22:14
Ha! Leśnik Waldek Szczerba zwykł był otwierać imprezę, ale prowadził Pan Krzysztof Langer. W tym roku zabrakło Leśnika a poprzedniego prowadzącego zastąpił Andrzej Marchowski. (mam nadzieję, że nic nie pomyliłem ;) )
~cieslak 29-07-2008 23:37
Zdjęcia z koncertu - http://www.gitaraipiorem.pl/zdjecia2008/index.html

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wyrok dla sędziego

Bezpieczne place zabaw

To teren zapuszczony

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
97
Tak
49%
Nie
39%
Nie wiem
11%