MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Gitarą i… z deszczem

Wiadomości: BOROWICE
Niedziela, 25 lipca 2010, 8:27
Aktualizacja: 14:04
Autor: Natasza
Fot. Natasza
Na mokrej, borowickiej polanie wybrzmiała kolejna edycja imprezy „Gitarą i…”. Plany organizatorów popsuło załamanie pogody. Ulewa z pewnością zniechęciła część publiczności. Dotarli najbardziej wytrwali miłośnicy piosenki i kabaretu z dobrym tekstem.

W piątek jako pierwsza pojawiła się „Wolna Grupa Bukowina” wraz z „Sielanką o Domu” oraz zespół organizatorów serdecznie witający przybyłą publikę. Aby podkręcić nieco chłodną atmosferę przybył również kabaret „Żak i Szpak”, który wykonał wesołe piosenki.

Zaraz po ich występie przybyło sporo widowni i pojawiło się lekkie zniecierpliwienie, gdyż wszyscy czekali na Renatę Przemyk, a kiedy już weszła na scenę i z głośników popłynęły pierwsze dźwięki temperatura podniosła się jeszcze bardziej, nie wspominając już o kulminacyjnym momencie, kiedy Renata wykonała swój największy przebój „Babę zesłał Bóg”.

Pożegnała się i zeszła ze sceny. Emocje opadły, lecz nie długo, ponieważ chwilę po niej pojawiła się Katarzyna Nosowska. Pierwszy dzień borowickich spotkań z poezją zakończył się po północy, gdzie o tej porze podstawiono specjalny autobus jadący do Dworca Głównego, by umożliwić publiczności dojazd do domów.

Drugi dzień rozpoczął się wcześniej, zimniej i znacznie spokojniej. Ale pod koniec też nie zmieniło się wiele. Chłodny wiatr, niska temperatura oraz brak wielkich gwiazd estrady źle wpłynęły na frekwencję. Wystąpiła Ania Ziobrowska, zespół „Chszonszcze”, ponownie „Wolna Grupa Bukowina”, Jarosław Wasik oraz najbardziej wyczekiwany Alosza Awdiejew.

Festiwal prowadził osamotniony Grzegorz Zak. Miał mu towarzyszyć Jacek Grondowy, aktor Teatru im. Norwida, ale okazało się, że nowy termin imprezy kolidował z jego planami wakacyjnymi. „Gitarą i…” zorganizowane przez gminę Podgórzyn odbyło się przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~ 25-07-2010 10:24
Nie będzie więcej zdjęć? 6 sztuk to trochę mało...
~Tutejszy 25-07-2010 10:30
Kurde... Następny mocny fotograf w Jelonce. Wstyd!
~ 25-07-2010 10:51
tyle lumpów w jednym mieście :D
~Polak 25-07-2010 11:03
Zdjęcia z imprezy na poziomie uczennicy 3 klasy podstawówki wykonane telefonem komórkowym. Jak się chcecie ośmieszać, to proszę bardzo, tylko po co?
~ 25-07-2010 11:27
fotki katastrofa,z wypadków gdzie pełno krwi zmiażdżone auta to fotek kilkanascie a z fajnej imprezy tylko 6-czerwona kartka droga redakcjo
~tomas 25-07-2010 12:15
mimo wszystko fajna impreza i zdecydowanie warto była zmarznąć lub zmoknąć alby troszkę zaczerpnąć klimatu Borowickich koncertów!
~ 25-07-2010 12:16
zdjęcia są tragicznie kiepskie! jak można wysłać ta
~asassello 25-07-2010 12:18
zdjęcia są tragicznie nieprofesjonalnie? dlaczego wysłaliście amatora? było mnóstwo uśmiechniętych ludzi, tłum pod estradą, gdzie wieczorne i nocne zdjęcia rozkręconej imprezy, np. podczas występu Renaty Przemyk? Te zdjęcia w ogóle nie oddają klimatu weekendowego koncertu!
teessi 25-07-2010 12:35
Gdyby zdjęć było więcej, to wówczas te, co tu są, jakoś uszłyby w tłoku. Brakuje zdjęć, gdzie widać szczegóły. W ogóle brakuje zdjęć. Może ktoś z internautów też wykonywał foty? Może mógłby je gdzieś pokazać? Czasem Strwag robi niespodziankę.
HankaOdRumcajsa 25-07-2010 14:47
...cholera nie ma zdjęć żadnych... czyli musiała być faktycznie kaszanan skoro jelonka cofnęła fotki...
teessi 25-07-2010 14:58
Do Hanki - Niestety, tak. ;-)
~MKamiński 25-07-2010 15:52
Impreza świetna, a niepogoda to żaden problem, chyba że szuka się powodu do narzekania. To naturalne, że co kilka edycji imprezy trafia się deszcz, który zresztą przydaje uroku Borowicom. Tegoroczna impreza stała na wysokim poziomie artystycznym, zwłaszcza w piątek. Tylko deszcz sprawił, że publiczność nie dała się porwać, choć Spiż pomagał jak umiał. Unikatowa atmosfera "Gitarą..." została zachowana i po raz kolejny okazało się, że chociaż podobnych imprez muzycznych może być więcej i w różnych lokalizacjach, to Polana jest tylko jedna! Zdjęcia Jelonki faktycznie nie pokazywały prawdy, więc dobrze, że je wycofaliście. Ciekawy jestem, jakie hasło wygrało w konkursie na przyszłoroczną nazwę imprezy - zabrakło informacji w artykule.
~MIESZKANIEC. 25-07-2010 16:09
Szkoda tylko że ta wspaniała impreza odbywająca się co roku w Borowicach schodzi po woli na psy.Na razie z pełnej nazwy z przed lat zostało Gitarą i.......... A co będzie dalej w następnych latach,czy całość zostanie przeniesiona do Karpacza?
~mim 25-07-2010 19:46
Nie odwiedziłem w tym roku Borowic i może dobrze? W ub.roku były problemy z parkowaniem ,a teraz zniechęcała również pogoda. Ale może za rok zawitam znowu?
~MC 26-07-2010 7:56
Jakiś dziwny ten atykuł. Byłem na koncercie - pomimo mrzawki pierwszego dnia były prawdziwe tłumy - z 2000 osób na pewno. Drugiego dnia Alosza Awdiejew rozkręcił publiczność, a Jarosław Wasik dał koncert w bardzo borowickich klimatach. Zastanawiam się więc dlaczego w najgłówku jest napisane, że "Plany organizatorów popsuło załamanie pogody"? Jeśli przed sceną były tłumy, a na scenie gwiazdy, to chyba jest ok :) ~MIESZKANIEC - Gitarą i ... schodzi na psy? Kto ma tam niby zagrać, żebyś uznał, że nie schodzi? Doda? :)
~cieslak 26-07-2010 8:10
Moim zdaniem „Borowice” były udane – najbardziej podobał mi się koncert Renaty Przemyk. A deszcz, hmh – pierwszego dnia faktycznie padało, ale były tłumy – polana pełna. Drugiego dnia mniej osób, ale nie padało. Za to Alosza Awdiejew złapał świetny kontakt z publicznością.
~olo 26-07-2010 10:12
nie chcę być prorokiem ale jak imprezę będzie organizować gmina to padnie na 100%, kwestia czasu a czemu ? Prosta sprawa urzędasom nie żeby było fajnie tylko żeby się nie spocić. Myslę że powinni przyznać się do błędu i dogadać z organizatorem Gitarą i piórem i nakłonić go do powrotu do Borowic
~olo 26-07-2010 10:17
Zresztą szkoda czasu na Borowice Klemensowi pasują żule, żulom Klemens to taka miejscowa symbioza, tam nic się nie zmieni
~Indi 26-07-2010 13:23
Jak zwykle impreza z klimatem... Nosowska w strugach deszczu - to było niezwykłe. I do tego piękne, nostalgiczne teskty Osieckiej. Według mnie organizacja na świetnym poziomie! Warto było, nie bacząc na deszczową aurę, dotrzeć na polane i nurzać się w poezji, HOWK
~AndrzejM 26-07-2010 14:34
Byłem pierwszego dnia. Nagłośnienie OK. Tylko dlaczego poziom nowej estrady ulokowano około pół metra poniżej poziomu amfiteatru (czytaj łąki)? Dzięki temu "eksperymentowi" dobrze się słyszało, ale nic się nie widziało, poza efektami świetlnymi pod sufitem. Pomimo wszystko gartulacje i pozdrowienia dla organizatorów. Robić swoje i nie przejmować się malkontentami.
~"kibic" 26-07-2010 14:55
Słuchałem wszystkich wykonawców i rozmawiałem z wieloma osobami z widowni - po prostu rewelacja !!! Organizacyjnie impreza przygotowana jak zwykle profesjonalnie, co było widoczne w każdym momencie (nie przeszkodził nawet deszczowy piątek). Tak trzymajcie !!!!!!!!!!!!! P.S. do "olo" Stary ! - twój tekst "......myślę, że powinni przyznać się do błędu, dogadać się z organizatorem Gitarą i piórem i nakłonić go do powrotu" to tak samo jak np. zachęta do powrotu do "kartek na mięso"! Jestem w Borowicach od wielu lat i mogę powiedzieć jedno: dzięki Bogu, że poprzedni organizator przeniósł się do Karpacza. Myślę, że był to właściwy krok z jego strony bo ocalił "Borowice" od postępującej tandety.
~mm 26-07-2010 21:55
Jak chcecie tak nazywajcie. Ważne jest to, że do kiedy przychodzić będą miłośnicy spiewanej poezji i występować tu właśnie w Borowicach wspaniali wykonawcy - będzie sens i atmosfera bez względu na pogode, Pamiętacie pierwsze edycje ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Czyżby Andrzej Duda?

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
513
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%