MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gimnazjum nr 2 nagrodzone certyfikatem zielonej flagi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 października 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Fot. ...
W minionym tygodniu na uroczystej X Ogólnopolskiej Konferencji Szkoły dla Ekorozwoju Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze odebrało Certyfikat Zielonej Flagi przyznany mu za efektywny udział i osiągnięcia w Programie „Szkoła dla Środowiska”. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli przedstawiciele 50 krajów.

Nagrodę za niezwykłe zaangażowanie szkoły na rzecz ochrony środowiska naturalnego i aktywności ekologicznej w regionie odebrała Róża Szpak, nauczycielka chemii. Kapituła przyznała 124 takie certyfikaty.

– Ta nagroda daje nam możliwość rozwoju Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, którego tytuł Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze otrzymało w roku szkolnym 2009/2010 od Organizatora programu – Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Uzyskana nagroda to nie tylko prestiż dla szkoły, ale – przede wszystkim, żywa lekcja ekologii dla uczniów, ich rodzin i środowiska lokalnego.

– Prowadzone przez nauczycieli ciekawe zajęcia w terenie, pozwoliły naszym gimnazjalistom poznać lokalną faunę i florę i zaszczepić w nich troskę o przyszłość środowiska naturalnego, a zdobyte wiadomości i umiejętności wzbudziły w dzieciach przekonanie, że ich pro-ekologiczna postawa wobec środowiska ma na nie ogromny wpływ i staje się wartością ponadprzeciętną – poinformowało Gimnazjum nr 2.

Róży Szpak, nauczycielce chemii i Marii Malczuk, dyrektorce Gimnazjum nr 2, wręczono podziękowania za pełnienie roli liderów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i pomoc szkole w budowaniu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej w roku szk. 2010/2011.

Programowi patronują honorowo: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, Prezydent Miasta Krakowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Giną woreczki na psie odchody

Zderzenie motocykla z fordem

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Adam K. 5-10-2011 10:54
Duma mnie przepełnia, kiedy czytam takie informacje. Najserdeczniejsze pozdrowienia dla kadry ukochanej "14-stki". Jedna z najlepszych szkół - przynajmniej pod względem specyficznej atmosfery - w której dane mi było się edukować.
~XYZ 5-10-2011 20:09
Brawo.....w końcu jakieś uznanie dla jednej z lepszych szkol jeleniogórskich.Pozdrawiam wspaniała kadrę i dyrekcje
~ix 6-10-2011 7:41
Certyfikat Zielonej Flagi zdobył też "Mechanik" - i to po raz drugi:))
~Gość 6-10-2011 20:05
Jestem pod wrażeniem! Cieszę się, że w "dwójce" coś się dzieje i że wreszcie się tym chwalą. Wszyscy tam nieźle harują i należy im się uznanie! Mama jednej z uczennic! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!!!!!
~-xyz 6-10-2011 23:13
Zgodzę się z przedmówczynią :) Ja z kolei jestem absolwentką i jestem dumna, że chodziłam właśnie do tej szkoły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy będzie budowa nowej hali?  

Od dzisiaj płatne parkowanie

Kabaretki na Lodowcu

Będzie na kanalizację?

Tak się nie robi!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
761
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%