MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Gimnazjaliści recytowali i śpiewali w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 lutego 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:11
Autor: Org
Fot. Organizator
Szesnastu uczestników jeleniogórskich szkół gimnazjalnych wzięło udział w eliminacjach miejskich 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej, które odbyły się 31. stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Jury pod przewodnictwem Honoraty Magdeczko-Capote, aktorki Teatru "Maska" przyznało w kategorii recytacja: dwa równorzędne drugie miejsca: Adrianie Dojs z Gimnazjum w ZSO nr 1 oraz Aleksandrze Siepieli z Gimnazjum nr 1. Trzecie zdobyli: Szymon Stęchły z Gimnazjum w ZSO nr 1, Maura Zaniewska oraz Julia Kut z Gimnazjum nr 1.

W kategorii poezja śpiewana: pierwszym miejscem uhonorowano Paulinę Morek z Gimnazjum nr 4, drugie miejsce jury przyznało Teresie Wiącek z Gimnazjum nr 1, a trzecie miejsce Annie Góralik również z Gimnazjum nr 1.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Agnieszka Szwaja z Gimnazjum w ZSO nr 1 oraz Agnieszka Michałkiewicz z Gimnazjum nr 1.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 7. lutego o godz. 11.00 w MDK awansowali wszyscy nagrodzeni laureaci obu kategorii. Wszyscy uczestnicy piątkowego konkursu mieli okazję wzięcia udziału w konsultacjach z przewodniczącą jury. Dodatkowo Honorata Magdeczko-Capote zaprosiła uczestników eliminacji miejskich na bezpłatne warsztaty, które zaplanowano na wtorek (04.02.) o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~MMa 2-02-2014 8:44
Rozumiem,że warsztaty są tylko dla młodzieży z Jeleniej Góry? A gdzie dla pozostałych, którzy mają swoje eliminacje właśnie 7 lutego? Jak to fajnie urodzić się na wsi....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Podgórna jest nadal zarośnięta

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

PSZOK tylko bez zaległości

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
9
Tak
56%
Nie
33%
Nie wiem
11%