MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gimnazjaliści powodzianom

Wiadomości: LWÓWEK ŚLĄSKI
Środa, 9 czerwca 2010, 9:47
Aktualizacja: 9:47
Autor: KAM
Uczniowie Gimnazjum z Lwówka Śląskiego pomagają powodzianom z terenów południowej Polski. W szkole odbyła się charytatywna dyskoteka i różne kwesty na rzecz powodzian, zebrano łącznie prawie 650 zł.

Gimnazjum im. Jana Pawła II nie jest obojętne na powódź, jaka opanowała południową Polskę. Młodzież z Lwówka Śląskiego sama zorganizowała kwestę na rzecz ludzi, którzy ucierpieli w powodzi. Młodzież przez cały tydzień zbierała pieniądze dla najbardziej potrzebujących.

Z okazji Dnia Dziecka, gimnazjaliści zorganizowali szkolną dyskotekę w czasie, której zebrali prawie 115 zł. W szkole odbył się także kiermasz ciast, który zorganizowała jedna z klas. Uczniowie przez trzy dni sprzedawali własne wypieki, które sami zrobili. Ze sprzedaży smakołyków zarobili 460 zł.

W lwóweckim gimnazjum działa też szkole koło „Caritas”, które na pomoc powodzianom przekazało 65 zł. Przez cały tydzień zebrano ponad 640 zł, a kwota w całości została przekazana na potrzeby Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowie. Gimnazjaliści myślą już o kolejnych kwestach, ponieważ zebrana kwota jest kroplą w morzu potrzeb.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Spodziewany silny wiatr

O rozpadających się górach

Debatowali o bezpieczeństwie

Jubileusze małżeńskie

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
224
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
4%