MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Gimbusy po lupą inspektorów transportu drogowego

Wiadomości: Region
Wtorek, 1 września 2015, 10:48
Aktualizacja: 10:56
Autor: DITD
Fot. DITD
Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego od jutra (2.09) do piątku (4.09) będzie prowadzić, jak co roku, na drogach naszego województwa kontrole ukierunkowane na pojazdy przewożące dzieci i młodzież do placówek oświatowych.

Działania będą prowadzone w pobliżu szkół w godzinach porannych po dowiezieniu dzieci oraz w godzinach popołudniowych podczas oczekiwania kierowców na odwiezienie uczniów do miejsc zamieszkania.

Planowane działania są kontynuacją cyklicznie powtarzanych kontroli zarówno w pierwszych dniach po rozpoczęciu roku szkolnego jak i podczas jego trwania. Kontrolami objęta będzie jak największą liczba szkół do których dowożone są dzieci z pobliskich miejscowości.

W trakcie kontroli inspektorzy transportu drogowego sprawdzać będą: trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów, oznakowanie autobusów i kompletność dokumentacji.

W przypadkach wątpliwości co do prawidłowej realizacji przewozów szkolnych jest możliwość złożenia zapotrzebowania na wykonanie takiej kontroli. W tym celu DITD uruchomiła na swojej stronie internetowej zakładkę: http://www.dolnyslask.witd.gov.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most już po remoncie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Czas na busiarzy 1-09-2015 11:41
Dlaczego inspektorzy tak rzadko kontrolują busiki. Czy sa ubezpieczeni, czy nie sa przeładowane, czy jeżdżą zgodnie z przepisami. To w busikach, moi drodzy inspektorzy jeździ dużo młodzieży szkolnej
~zdzichu 1-09-2015 18:25
Niech inspektorzy skontrolują pojazd krychy,który jeździ do reala z rozbitym tyłem.Ten man jest totalnym złomem!
~TYTUŁ 1-09-2015 22:12
CHYBA COŚ NIE TAK Z TYTUŁEM- POD LUPA A NIE po lupą
~ 1-09-2015 23:01
sprawdzać karać likwidować
~ 2-09-2015 19:20
BZDURY !!!! Czym rozni sie autobus, bus, od gimbusa? Wszystkie woza ludzi. Czy to dzieci, czy codzienni podrozni, wszyscy zasluguja na bezpieczna jazde tylko sprawnym sprzetem! Dlaczego akcja GIMBUS? Nie akcja na pojazdy wozace ludzi? Tu oszczednosc, bo kontroli podlegaja wszystkie tego ntypu pojazdy. Akcja GIMBUS - jak to dosadnie brzmi, jak za komuny.
~karol02 2-09-2015 23:16
ITD stoi tam gdzie zwsze. Nie pamietam aby kontrolowali np. czasy odjazdow z rozkladem. O przeladowaniu nie wspomne bo wszyscy wiedza gdzie i kedy jada przeladowane. o stanie technicznym nie ma co wspominac bo jak polcjant odbierze dowod (jak zdazy) to za godzine juz BUS jedzie dalej.
~ast 3-09-2015 7:23
Nawet ITD czepia się gimbusów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Pamięci poległych

Czytelniczka: drogo i brudno

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
135
Tak
41%
Nie
52%
Nie wiem
7%