MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Gilotyna podatkowa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 23 października 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Taksówkarzom pod koniec roku nie opłaca się jeździć.

W zbliżających się miesiącach mieszkańcy mogą mieć kłopoty ze skorzystaniem z taksówki. Nie z powodu tłoku, ale ograniczenia liczby pojazdów. Taksówkarze już teraz zapowiadają, że zostawią auta w garażu, aby nie przekroczyć dozwolonego limitu zarobków. Jeśli zarobią więcej niż 10 tysięcy euro rocznie, na trzy lata tracą zwolnienie z podatku VAT.

40 tysięcy złotych, maksimum dozwolonych dochodów kierowców taksówek, to tylko pozornie dużo. Z tej kwoty muszą opłacić jeszcze ZUS i podatek dochodowy. Średnio około 800 złotych miesięcznie. Do tego koszta członkostwa w korporacji oraz zakup paliwa. Na rękę zostają grosze.

Taksówkarze uważają, że są pokrzywdzeni, bo chcieliby normalnie i uczciwie pracować. Nie mogą, bo ogranicza ich w tym państwo poprzez restrykcyjne przepisy. Limit zostanie, co prawda, od przyszłego roku zwiększony do 50 tysięcy złotych, ale to marne pocieszenie.

O taksówkarskich kłopotach pisze wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~zloty666 23-10-2007 12:05
Skoro 50 tys to marne podniesienie limitu, to zostańmy przy starym ! ! !
~lulu 23-10-2007 12:13
czy to dlatego wiekszość taksówkarzy nie włącza taksometrów?? To nieuczciwe wobec klienta!! Zawsze pytam się,dlaczego taksometr nie został włączony."Yyy...to pani potrzebuje paragon??...yyy...już,już,sekundę–papier mi się skończył.." itp. Skoro oszukują,niech płacą.
~ponury grabarz 23-10-2007 13:00
Kolejny przykład destrukcyjnego wpływu socjalizmu. Ale ludzie i tak są ślepi.
~Nie takie grosze... 23-10-2007 13:31
Taksowkarze to starzy kombinatorzy. Wielu nie wlacza licznika w czasie jazdy albo stosuje dopalacze. Pozdrawiam lysego taksowkarza ze starego scorpio... Nastepnym razem – nie ma paragonu, bedzie zgloszenie
~bolo 23-10-2007 17:51
Miałem liczne i zawsze negatywne kontakty z taksówkarzami. Każdy twierdził, że dopłaca do interesu i pluł ma każdy rząd. Taksówkarz to zawsze były ormowiec, policjant, bramkarz i opiekun pań lekkiego obyczaju. Dlatego już dawano przestałem jeździć taxi. Nawet gdybym musiał, we śniegu czy deszczu iść daleko!
~leon 23-10-2007 20:28
trzeba im pomóc tak jak Donaldowi Tuskowi wyelimować kasy fiuskalne jak w innych krajach Unii Eurpejskich a wprowadszić służbie zdrowia kasy fiskalne i kontrolować
~podróżnik 23-10-2007 20:40
Dlaczego w Jeleniej taryfiarze tak drogo biorą za kurs, Z autopsji znam Legnice, Wałbrzych Świdnica , Dzierżoniów, Lubin. Wszędzie jest taniej. Chyba to syndrom Czerwonej doliny. Wszystko jest droższe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
755
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%