MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Gilgamesz” Teatru Chorea w Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 września 2013, 7:07
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2013, 7:04
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (13 września) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Teatralnej, pokazany zostanie „Gilgamesz” Tomasza Krzyżanowskiego, zrealizowany przez Teatr Chorea. To koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy.

„Gilgamesz” to prawykonanie utworu autorstwa Tomasza Krzyżanowskiego, powstałego z inspiracji tekstem Eposu o Gilgameszu oraz tajemniczą kulturą starożytnego Sumeru. Kompozytor, aranżer, producent i multiinstrumentalista Tomasz Krzyżanowski na stałe współpracuje z Teatrem Chorea z Łodzi, w którym od roku 2004 kieruje pracą muzyczną. Wraz z członkami Chorei regularnie prowadzi warsztaty muzyczno-teatralne na całym świecie dla aktorów, muzyków, tancerzy i performerów.

W koncercie zabrzmi 10 utworów, łączących tradycje i współczesne brzmienia Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Tekst eposu wykonany został w części w języku polskim, w części zaś w akadyjskim oryginale. Do czasów współczesnych przetrwało pięć sumeryjskich poematów o Gilgameszu z pierwszej połowy II tys. p.n.e., które najpewniej są kopiami utworów jeszcze starszych.

Wystąpią: 12-osobowy chór w składzie: Joanna Chmielecka, Sandra Gierzek, Dominika Jarosz, Majka Justyna, Joanna Kłos, Milena Kranik, Dominika Krzyżanowska, Justyna Sobieraj-Bednarek, Justyna Sobieraj-Bednarek, Elina Toneva, Dara Weinberg, Sean Palmer i Kuba Pałys, Paweł Odorowicz - altówka, Wojciech Traczyk - kontrabas, Hubert Zemler - instrumenty perkusyjne oraz kwartet smyczkowy Befane: Kamila Wójcicka-Maciaszczyk - pierwsze skrzypce, Małgorzata Kwaśniak - drugie skrzypce, Małgorzata Sielatycka-Sobczyk – altówka i Zofia Łęczycka - wiolonczela. Konsultacja literacka: Dara Weinberg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Była gala z nagrodami

Poranki rodzinne: czas – start!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ty 11-09-2013 14:30
Bo ja wiem, czy warto na to iść?
~ 11-09-2013 15:35
jedyny w Polsce Festiwal Muzyki Teatralnej bez zadecia zamieszania ktore towarzyszy innym tego typu dzialaniom zwiazanym z teatrem,brawo Kasia Zbyszek mimo ze jestescie traktowani w tym miescie po macoszemu dzieki za jak zawsze moc wrazen
~Obecny 11-09-2013 17:48
Brawo Kasia ! Brawo Zbyszek !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Aukcja dzieł sztuki w BWA

Laboratorium Szkła już działa!  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
697
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%