MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gigantyczna kradzież samochodów

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 10 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 10 maja 2006, 16:17
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
76 luksusowych pojazdów o łącznej wartości ponad 7 mln zł. pochodzących z kradzieży zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej w Zgorzelcu wspólnie z policjantami.

Na ślad grup przestępczych zajmujących się kradzieżą aut i ich dystrybucją na terenie kraju pogranicznicy natrafili podczas kontroli granicznej w drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach.

– Wówczas to zatrzymano luksusowego VW Passat, który pochodził z kradzieży. Powołanie wspólnej grupy operacyjnej, w której skład wchodzili strażnicy graniczni i policjanci, oraz podjęte działania pozwoliły na rozbicie trzech dużych grup przestępczych działających na terenie województw lubuskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego – poinformowała Jolanta Woźniak z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Grupy te zajmowały się kradzieżą aut, zarówno w Polsce, jaki i w Niemczech. Kradzionym pojazdom nadawano nową tożsamość, poprzez przebicie numerów identyfikacyjnych pojazdu VIN, wyrobienie fałszywej dokumentacji.
Samochody te były sprzedawane osobom trzecim najczęściej w atrakcyjnych cenach.

Wśród zatrzymanych pojazdów dominują głównie luksusowe pojazdy marki - VW Passat roczniki powyżej 2000r., Mercedesy, Audi, BMW, Toyota.

Działania grupy operacyjnej nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Zatrzymanym 29 osobom przedstawiono zarzuty fałszerstwa, oszustwa, paserstwa. Wobec osób zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu, poręczenia majątkowego, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Po zbadaniu pojazdów przez techników mechanoskopii, wszystkie skradzione auta wrócą do właścicieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Po Koronę Gór Polskich

Święto województwa  

Jesienne remontowanie – jakich fachowców potrzebujemy?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~brawo 10-05-2006 14:36
powinny g..jów zamknac na dozywocie, a kilku dla przykladu rozstrzelac, wtedy zlodziejstwo nie bylo by takie oplacalne
~rycho 10-05-2006 15:55
popieram brawo,ale przed rostrzelaniem powinni wybudować porzadna droge na Sniezke.
~Krzyś 10-05-2006 17:55
A mówią że nie ma pieniędzy na autostrady - kula do nogi i won do kamieniołomów - niech zarobią nieroby na swoje utrzymanie - a nie pasienie tyłka na koszt podatnika - a w każdej celi tv, w co drugiej DVD czy inne playstation - a 3/4 uczciwie pracujących dostaje płacę minimalną z którą nie wiadomo co zrobić ... Czy naprawdę nie można zmienić przepisów i wprowadzić OBOWIĄZKU pracy przez więźnia ? Choćby czyszczenia rowów melioracyjnych. Dużo bogatsze od naszego kraje mają takie regulacje prawne .
~tet 10-05-2006 19:33
robic to za malo aby zlodziejstwo mialo tak dalej istniec trzeba chamow tepic i obwozic pocalym wojewodzctwie
~ich 10-05-2006 19:48
i wstyd mi przez takie zeczy... w austrii jest takie brzydkie powiedzenie,ze na Polskiej granicy przy wjezdzie autem do kraju sprzedaja bilety na pociag powrotny do austrii....
~hela 11-05-2006 9:29
taki to ma kilka luksusowych fur zarejestrowanych na krewnych znajomkow co mu tam rozbic merca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Brama do parku nadal zamknięta  

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%