MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Giełda różności w Muzeum Przyrodniczym. Poroża i inne cudeńka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 22 maja 2011, 12:41
Aktualizacja: 12:42
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 21 maja na tarasach Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach odbyła się Giełda Staroci Przyrodniczo–Uzdrowiskowych. W ramach imprezy, uczestnicy kupowali i wymieniali najrozmaitsze „starocie”, jak poroża, skamieliny, muszle, koralowce i inne.

Giełda Staroci w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - Cieplicach to cykliczna impreza, która w tym roku odbyła się po raz czwarty. Ideą projektu jest umożliwienie kolekcjonerom i wszystkim „zbieraczom” wystawienia, i sprzedawania ciekawych, historycznych przedmiotów związanych z florą i fauną. Stąd, na IV Giełdzie Staroci na straganach i straganikach można było zobaczyć, wymienić czy kupić najrozmaitsze poroża, skamieliny, muszle, koralowce, jak również preparaty dermoplastyczne czy małe dzieła sztuki – obrazki, rzeźby itp. Co więcej, na tegorocznej giełdzie nie zabrakło i innych cudeniek, bynajmniej niezwiązanych z przyrodą.

– Każdego roku, w ramach Wiosny Cieplickiej w Muzeum Przyrodniczym organizujemy Giełdę Staroci. W pierwotnym założeniu, miała mieć ona charakter typowo przyrodniczy, jednakże z czasem stwierdziliśmy, że otworzymy się również na przedmioty historii związane z innymi dziedzinami. Stąd, od dwóch lat na tarasach muzeum może wystawić się każdy, kto chce coś pokazać lub sprzedać. Dlaczego warto przyjść i zobaczyć? Bo jest to jakaś alternatywa, coś, z czym nie mamy do czynienia na co dzień, sposób na spędzenie dnia wolnego, nie w domu, a w parku cieplickim. I być może, znaleźć dla siebie jakąś pamiątkę? – podsumowuje Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego.

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Pojadą ski busy

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~kolor 22-05-2011 13:51
dlaczego piszecie zawsze po fakcie?!
~Fotoamator 22-05-2011 13:59
Szkoda słów,ale może coś w końcu się zmieni. Wszystkie zdjęcia podobne. Jakbym oglądał zdjęcia dokumentacyjne do pracy na temat: "Jak nie należy robić fotoreportaży" Panie fotoreporterze-gdzie rożne kadrowanie ,gdzie spojrzenie z rożnych perspektyw, gdzie zbliżenia czy średnie plany, gdzie kreacja czy opowieść o tym co się działo. Nieraz jedno zdjęcie reportażowe potrafi przekazać więcej niż 30 takich samych kompozycji, jeżeli takowa w ogolę miała miejsce. Chyba będę oglądał "Nowiny"
Piipi Jelonkowa 22-05-2011 14:17
..przeglądając powyższe fotki to można odkryc *prawdę ! .. że *mężczyzni zajmują się handlem ! ~CIEKAWE ? ..czy *ozdoby jelenia należą do łowieckich "wyczynów" ..Pana RED.?? (..patrz.zdj.nr.15 + 16) ~SMUTNE ..
~Pablo 22-05-2011 19:42
Hehehehehe... No tak w Nowinach to sobie dopiro pooglądasz hehehehehehe
~chemini 22-05-2011 21:38
Szkoda,że o tak fajnych imprezach czytam dzień po :( Żółta kartka dla Was
~jan 23-05-2011 9:29
Tłumów jak co roku nie było. I trudno porównać cieplicką "Giełdę" do wrześniowego "Jarmarku". Może jednak organizator powinien zadbać o szerszą informację ? A może, skoro nie potrafi zorganizować imprezy, to dać sobie spokój ?
~iras 23-05-2011 10:37
A całą niedziele w domu przesiedziałem bo nie wiedziałem.
~do jan 23-05-2011 20:55
Tłumów nie było i nie będzie bo nie o tłumy tu chodzi. Lud miejscowy i kuracjusze przechodził falami. Byłam prawie cały dzień i widziałam.Raz było więcej a raz mniej ludzi. Taki uzdrowiskowy standard. Nie to co w Jeleniej ,tam jest tyle głupich i" ludnych" imprez ,a nikt sobie nie daje spokoju.
~............ 23-05-2011 21:57
A co z jarmarkami staroci, które cyklicznie miały się odbywać w ostatnią niedzielę miesiąca na placu ratuszowym??? Władze z tego zrezygnowały? Za Obrębala to zostało obiecane mieszkańcom i był to dobry pomysł, ale cóż, nowa miotła inaczej miecie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Niszczą ulicę Szymanowskiego

O jeleniogórskim rynku

Debata świadomych o smogu

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
694
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%