MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Giełda minerałów już w ten weekend

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 maja 2018, 14:49
Aktualizacja: 14:54
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Fot. Organizator
50. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich odbędzie się w cieplickim Muzeum Przyrodniczym w najbliższy weekend (12–13.05), w godz. 9.00–16.00.

Muzeum od 1991 roku organizuje dwa razy w roku Karkonoską Giełdę Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich. Pierwsza edycja będzie miała miejsce w maju (12-13.05), w ramach Wiosny Cieplickiej. Impreza ta jest wpisana do Kalendarza Giełd organizowanych na terenie Polski i od lat ma wyrobioną już renomę.

Uczestniczy w niej zawsze kilkudziesięciu wystawców, przede wszystkim z Dolnego Śląska, choć nie brakuje kolekcjonerów i zbieraczy z Polski i zagranicy. Prezentowane będą przede wszystkim kolekcje i zbiory minerałów, skał i skamieniałości.

50. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich będzie miała miejsce na dziedzińcu muzeum, a w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zostanie przeniesiona do wnętrza obiektu. Organizator zapewnia stoły wystawiennicze o długości 2m oraz możliwość przechowania towaru w nocy z 12 na 13 maja. Stoiska udostępniane są za darmo.

Giełda odbywa się w godzinach 9.00-16.00. W pierwszy dzień giełdy (sobota) na godz. 13.00 zaplanowano gawędę prof. Andrzeja Grodzickiego o jego poszukiwaniach złota i nie tylko. Dla wystawców przygotowano konkurs na najładniejsze stoisko, w ramach którego zostaną wręczone drobne upominki. Zgłoszenia przyjmuje Roksana Knapik (adres e-mail roknapik@gmail.com, telefon 606264865).

- Zgłoszenia powinny zawierać dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail) oraz krótki opis zawartości stoiska. Serdecznie zapraszamy! – zachęca do udziału organizator.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Trudny dojazd do szkoły

Energetyczny prolog!

Z aniołem przez życie – weź udział

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Spór o edukację seksualną

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Rusza remont dachu GOK–u

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
744
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%