MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Gest dla Haiti. Uczniowie pomogli ofiarom kataklizmu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 marca 2011, 14:36
Aktualizacja: Sobota, 19 marca 2011, 18:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gimnazjaliści i licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zebrali się po pięć złotych i wysłuchali dziś okolicznościowego koncertu talentów dedykowanego potrzebującym dzieciom na wyspie, którą przed kilkoma miesiącami dotknęło trzęsienie ziemi.

– Wprawdzie od tamtej tragedii w Haiti minęło już sporo czasu, ten kraj wciąż potrzebuje wsparcia. Jakby było mało nieszczęść, paraliżujące wieści dotarły z Japonii, gdzie naród także walczy ze skutkami kataklizmów – powiedział Grzegorz Lustyk, zastępca dyrektora ZSO nr 1, otwierając koncert, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc młodym Haitańczykom.

Młodzież z ZSO nr 1 pokazała nie tylko szczodre serca, lecz także przy okazji pochwaliła się swoimi talentami muzycznymi. Wystąpili czołowi „żeromscy” wokaliści: Dorota Malczewska, Michał Klementowski, Jakub Kopaniecki i Michał Piasecki. Na fortepianie zagrał Jakub Walicki, a cudownym brzmieniem gitary klasycznej oczarował słuchaczy Wojciech Obarzanek. Nieco mocniejsze „uderzenie” zafundował publiczności na gitarze elektrycznej Robert Wiski. Zagrał także zespół rockowy. Tłem muzyki była prezentacja multimedialna ukazująca zniszczenia w Haiti, a także skutki pomocy niesionej przez Fundację Polska-Haiti.

Przygotowania do koncertu charytatywnego na rzecz młodych Haitańczyków zaczęły się dużo wcześniej. Już po samym trzęsieniu ziemi szkolnemu kołu Caritas udało się zebrać ponad 900 złotych ze spontanicznie zorganizowanego kiermaszu ciast – mówi pani Małgorzata Bak, opiekunka koła i nauczycielka ZSO nr 1. Grzegorz Lustyk wyraził wdzięczność samorządowi za organizację koncertu, a podziękowania szczególne skierował do Zuzanny Bućko, uczennicy która w ramach działalności w Amnesty International, przyczyniła się do zaistnienia wydarzenia. Można być pewnym, że młodzież z „Żeroma” choćby symbolicznie o Japończykach cierpiących z powodu kataklizmów także pamiętać będzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planie szkoła katolicka

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~.. 18-03-2011 18:10
Występy były przeciętne, chociaż gra na gitarze robiła wrażenie. W "Żeromie" zdarzały się już dużo lepsze występy. Ale liczy się cel, a ten był na prawdę szlachetny. I brawa dla występujących za odwagę.
~dzeromka 18-03-2011 19:26
oo Pecia na głównym
~znajomy 19-03-2011 11:31
piekny gest naszej mlodziezy. cel szczytny i ludzki. choc to kropla w morzu potrzeb a suma skromna moze by kuria cos od siebie dolozyla by uwydatnic ta sume?! o takich odruchach sie wcale nie slyszy. pewnie maja lepiej jak narod, takie spasione postury, markowe auta, ale zeby cos .... to nie my!.... wybacz nam panie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jakie zmiany w szkołach i przedszkolach od września?  

Skromny początek roku

Uczniowie dostaną laptopy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
944
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%