MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Geniusz romantyzmu w duchu współczesności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 listopada 2010, 8:34
Aktualizacja: 12:51
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Dzieła Fryderyka Chopina w wykonaniu zespołu Voice Factory oraz znakomitego saksofonisty Zbigniewa Namysłowskiego wraz z synem Jackiem złożyły się na repertuar koncertu, który zabrzmiał wczoraj w sali Filharmonii Dolnośląskiej. Było to wydarzenie w ramach obchodów Roku Chopinowskiego.

Sala Filharmonii wypełniona była po brzegi, melomani z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia koncertu. Kiedy na scenę weszli artyści, zapadła cisza i każdy z zachwytem wsłuchiwał się w muzykę płynącą z estrady. Wykonywane utwory przybliżył komentarzem Andrzej Więckowski.

Dzieła geniusza romantyzmu, „sercem Polaka a talentem obywatela świata”, zabrzmiały w bardzo nietypowym wykonaniu. Wystąpił zespół wokalny Voice Factory oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Stanisława Fiałkowskiego. W programie znalazły się utwory Fryderyka Chopina m. in. – Mazurek C-dur, Preludium As-dur, Etiuda c-moll „Rewolucyjna”, pieśń „Życzenie” oraz wiele innych.

Koncert uświetniła swym występem laureatka licznych nagród i wyróżnień, jazzowa wokalistka Anna Serafińska. Kolejną niespodzianką był występ znanego saksofonisty Zbigniewa Namysłowskiego, który zagrał razem ze swoim synem Jackiem – puzonistą. Widownia była zachwycona: artyści dostali ogromne brawa – w rewanżu orkiestra zagrała bis.

Filharmonia zaprasza na Niedzielny Poranek Muzyczny 7 listopada o godz. 10.30 w Sali Koncertowej na koncert Głosy Natury. Bilety 10 zł dorośli, 5 zł dzieci.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porażony prądem na słupie energetycznym

Obrazy Friedricha Iwana w Muzeum Przyrodniczym

Pożądanie w cieniu pokrywki Teatru 55

Protest oświaty

Wywiad z Maksymilianem Święchem

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Działo się w Karpaczu!

Łotrzyce w Norwidzie

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
709
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%