MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Gehenna w korkach przy granicy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 sierpnia 2008, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kto jedzie do naszych zachodnich sąsiadów przez Zgorzelec, powinien się przygotować na odstanie swojego w korkach. Chodzi o rondo przy wjeździe do przygranicznego miasta.

Tu krzyżują się drogi w kierunku przejścia granicznego, Bogatyni, Wrocławia i Jeleniej Góry. Na ulicach Armii Krajowej, Słowiańskiej i Jeleniogórskiej remont trwa od ponad miesiąca.

– W godzinach szczytu przejazd przez krzyżówkę trwa nawet kilkanaście minut – przestrzega Polska Gazeta Wrocławska we wtorkowym wydaniu. Kłopoty potrwają do końca miesiąca.

Patronem nowego ronda ma być „Solidarność”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jelonków trochę mniej

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gobo 19-08-2008 9:12
Jestem ze Zgorzelca, codziennie jezdze przez oba tymczasowe ronda: jedno w Jedrzychowicach, drugie na wylocie z miasta. Nigdy nie stalem dluzej niz 10 minut. Mieszkancy wiedza, ze to kwestia miesiaca i budowa sie zakonczy. Z tego tez powodu nie ma przejawow agresji, wyzywania sie itp. Sytuacja nie jest tak zla, jak opisuje to gazeta.
~s. 19-08-2008 17:04
Jechałem przez obydwa około 10 - zero stania. Wracałem około 15 - puściłem na rondzie na wrocław dwa samochody. Prasa nie jest nieomylna.
~rycho 19-08-2008 17:59
Gazeta zawsze na wyrost opisuje zdarzenia.Właśnie tak wygląda rzetelność prasy.Dlatego nie czytam gazet i jest mi z tym dobrze bo przynajmniej nie skacze mi adrenalina.Pozdrawiam.
~Łowca byków 20-08-2008 0:18
Potwierdzam, zgorzeleckie rondo w budowie jest w miarę dobrze zorganizowane, ruch odbywa się na bieżąco, kierowcy już jadący prowizorycznym rondem są uczynni dla wjeżdżających na nie, zwalniają i ochoczo wpuszczają w kółeczko :-) Oby więcej takiej życzliwości na drogach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Pora inwestycji

Powstają pola nadziei

Odkrycia w kościele

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
194
Tak
40%
Nie
51%
Nie wiem
9%