MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gędzius i Kowalewski zaliczyli start w Siguldzie

Wiadomości: Sigulda
Sobota, 25 stycznia 2014, 17:01
Aktualizacja: 17:03
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Doskonale znany polskim saneczkarzom tor lodowy w Siguldzie był areną zmagań ostatniej rundy Pucharu Świata, w którym najlepiej spośród Polaków spisali się zawodnicy Śnieżki Karpacz – Artur Gędzius i Jakub Kowalewski. Zawody na Łotwie były jednocześnie Mistrzostwami Europy.

Załoga z Karpacza w pierwszym (i zarazem ostatnim występie) w Pucharze Świata sezonu 2013/2014 zajęła 18 pozycję, co dało im 15 miejsce w Mistrzostwach Europy. Petyniak/ Wanielista zajęli 19. miejsce (16. w ME), a nasza jedyna olimpijska dwójka Poręba/ Mikrut nie przebrnęła eliminacji.

- Oddaliśmy dwa dobre i równe ślizgi z czego, jesteśmy bardzo zadowoleni. Na to jakim sprzętem dysponujemy 15 miejsce w Mistrzostwach Europy uważamy za dobry, a nawet bardzo dobry występ. To był nasz pierwszy start w sezonie i nie jest łatwo doskoczyć do zawodników w trakcie sezonu olimpijskiego, oczywiście to tylko 15 miejsce, a nasze cele i ambicje sięgają znacznie wyżej. Chcemy tylko w końcu dostać szansę, żeby móc ją wykorzystać - powiedział Artur Gędzius.

Niestety dwójka Gędzius/ Kowalewski nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Sochi. Po przyzwoitych występach przed rokiem nasi saneczkarze z powodów finansowych nie startowali w obecnym sezonie, przez co nie zdobyli kwalifikacji. Do Siguldy pojechali za klubowe pieniądze i na klubowym sprzęcie, po raz kolejny pokazując jaki potencjał drzemie w zawodnikach Śnieżki.

- Liczyło się pierwsze 5 startów, nikt nam nie dał szansy, ani nie podał powodu dlaczego nie jeździmy, niby kasa... Klubu nie stać, a zaryzykuje powiedzieć, że pojechalibyśmy do Sochi, bo to było zdecydowanie w zasięgu. Szkoda, bo za 4 lata może być za późno - tłumaczy Artur Gędzius.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie kręcone!

O rozpadających się górach

Bieg Niepodległości

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Wąsu! 26-01-2014 21:44
Poręba-mikrut nie przebrneli eliminacji!:) Kto w takim razie zdecydował aby takie ... reprezentowali Polske na olimpiadzie! Pozdro dla dwójki z Karpacza!
~odp 27-01-2014 2:42
Skowroński? :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileusze małżeńskie

Stoi kolej na Kopę

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Puchar makroregionu Oyama

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
841
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%