MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Gędzius i Kowalewski zaliczyli start w Siguldzie

Wiadomości: Sigulda
Sobota, 25 stycznia 2014, 17:01
Aktualizacja: 17:03
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Doskonale znany polskim saneczkarzom tor lodowy w Siguldzie był areną zmagań ostatniej rundy Pucharu Świata, w którym najlepiej spośród Polaków spisali się zawodnicy Śnieżki Karpacz – Artur Gędzius i Jakub Kowalewski. Zawody na Łotwie były jednocześnie Mistrzostwami Europy.

Załoga z Karpacza w pierwszym (i zarazem ostatnim występie) w Pucharze Świata sezonu 2013/2014 zajęła 18 pozycję, co dało im 15 miejsce w Mistrzostwach Europy. Petyniak/ Wanielista zajęli 19. miejsce (16. w ME), a nasza jedyna olimpijska dwójka Poręba/ Mikrut nie przebrnęła eliminacji.

- Oddaliśmy dwa dobre i równe ślizgi z czego, jesteśmy bardzo zadowoleni. Na to jakim sprzętem dysponujemy 15 miejsce w Mistrzostwach Europy uważamy za dobry, a nawet bardzo dobry występ. To był nasz pierwszy start w sezonie i nie jest łatwo doskoczyć do zawodników w trakcie sezonu olimpijskiego, oczywiście to tylko 15 miejsce, a nasze cele i ambicje sięgają znacznie wyżej. Chcemy tylko w końcu dostać szansę, żeby móc ją wykorzystać - powiedział Artur Gędzius.

Niestety dwójka Gędzius/ Kowalewski nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Sochi. Po przyzwoitych występach przed rokiem nasi saneczkarze z powodów finansowych nie startowali w obecnym sezonie, przez co nie zdobyli kwalifikacji. Do Siguldy pojechali za klubowe pieniądze i na klubowym sprzęcie, po raz kolejny pokazując jaki potencjał drzemie w zawodnikach Śnieżki.

- Liczyło się pierwsze 5 startów, nikt nam nie dał szansy, ani nie podał powodu dlaczego nie jeździmy, niby kasa... Klubu nie stać, a zaryzykuje powiedzieć, że pojechalibyśmy do Sochi, bo to było zdecydowanie w zasięgu. Szkoda, bo za 4 lata może być za późno - tłumaczy Artur Gędzius.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Wąsu! 26-01-2014 21:44
Poręba-mikrut nie przebrneli eliminacji!:) Kto w takim razie zdecydował aby takie ... reprezentowali Polske na olimpiadzie! Pozdro dla dwójki z Karpacza!
~odp 27-01-2014 2:42
Skowroński? :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Siatkarki już z nagrodami

70 drzewek na jubileusz

Ćwierć wieku Teatru Maska

Międzyszkolna lekkoatletyka w reżimie sanitarnym

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
292
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%