MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Gdzie spektakle w czasie remontu? Co z JST?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 czerwca 2017, 8:36
Aktualizacja: Sobota, 1 lipca 2017, 4:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa przerwa wakacyjna w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida, ale to wcale nie oznacza, że nic tam się nie dzieje. Oprócz przygotowań do 35. MFTU, rozpoczęło się wielkie pakowanie w związku z remontem, który rozpocznie się we wrześniu. Gdzie w nowym sezonie zobaczymy jeleniogórskich aktorów?

Najprawdopodobniej aktorzy Teatru Norwida trafią do Kina Grand (ul. Krótka) – do podpisania została umowa, ale wszystkie szczegóły już uzgodniono. - Od połowy sierpnia chcemy się tam przenosić, bo sezon trzeba zacząć normalnie 1 września, a chcemy go otworzyć nową premierą – powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor teatru. - Przez wiele miesięcy staraliśmy się o to, żeby teatr przeniósł się do Kina Lot, ale dyrekcja kina musi prowadzić swoją działalność statutową i nie może sobie pozwolić na odcięcie się od repertuaru kinowego – dodał szef placówki kultury.

W związku z tym, spektakle prezentowane w kinie przy ul. Krótkiej będą dość ograniczone - Teatr Norwida ma dużą scenę i 550 miejsc na widowni, a w Kinie Grand scena jest mniejsza i miejsc dla publiczności jest 160, jednak zostanie powiększone do 200. - Scenę w ramach małej modernizacji chcemy przedłużyć, żebyśmy mogli grać tam nasze małe formy teatralne. Premiery będą podyktowane tymi warunkami, a jeśli chodzi o nasze duże produkcje tj. Szalone Nożyczki, Ania z Zielonego Wzgórza czy Odprawa Posłów Greckich – tutaj liczymy na objazd – wyjaśnił Tadeusz Wnuk. Zainteresowanie jeleniogórskimi spektaklami już wyrażono m.in. w Głogowie i Lubinie.

Remont teatru ma potrwać do grudnia 2018 roku, a więc co z kolejną edycją Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych? Decyzja już zapadła – na ten czas zostają zawieszone. - JST wymagają pewnej oprawy – to spektakle duże, kosztowne, to spektakle najlepszych teatrów w Polsce i muszą mieć swoja oprawę – powiedział Tadeusz Wnuk.

Pierwszą premierą w nowym sezonie będzie „Najdroższy” Francisa Vebera w reż. Marcina Sosnowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wspaniały koncert na Inaugurację Września

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~tr 29-06-2017 10:27
I pomyśleć że gdyby nie niemiaszki,to nigdy by w Jeleniej nie było teatru.Bo chyba nie wierzycie że po 1945 ktoś by wam tu teatr wybudował,betonowa dżungla o nazwie Zabobrze to jedyne co przez te lata potrafili sp..
~inge 29-06-2017 11:02
do tr Wybudowano Książnicę ,Filharmonię to na pewno wybudowano by też teatr.mieszkam na Zabobrzu i kocham moje Osiedle.Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym w naszym mieście i nie narzekam na brak ofert.Jak komuś imponują Niemcy,to niech się przeprowadzi,przecież granice stoją otworem. Jeżdżę kilka razy w roku do Niemiec do rodziny i bardzo się nudzę.ale teraz jest taka moda,żeby obśmiewać własną Ojczyznę.
~do inge 29-06-2017 11:52
Inge brawo!!! Zawsze myślałam tak samo.
~do tr 29-06-2017 14:22
No cóż, dzisiaj taka akcja społeczna na rzecz budowy teatru niemożliwa - teatr wy budowano ze składek ówczesnych mieszkańców Hirschberg. Sami sobie wybudowali... po prostu. A tr pewnie nawet nie wie, gdzie mieści się np Książnica Karkonoska.
~ 30-06-2017 19:45
No jak to gdzie książnica? Tam gdzie była biblioteka publiczna! W tym samym miejscu! Niczego nowego nie wybudowano, dobudowano coś do dawnej biblioteki, wyposażono w komputery i nazwano szumnie książnicą itd. Jedynie wejście jest obok wejścia do filharmonii, a kiedyś było bliżej chodnika ulicy Bankowej, a dawniej 15 grudnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szlakiem papieskim  

Warsztaty z aniołami

Trwa "Davos" w Karpaczu

Doczekają się ronda

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
765
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%