MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

==Gdzie się wybrać - propozycje na weekend==

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 28 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:21
Autor: marek
W zaczynający się dzisiaj weekend możemy odnotować kilka wydarzeń, którym warto poświęcić czas i wyjść z domu.

     Miłośnicy sportu mogą wybrać się w niedzielę na mecz Biofactoru z KS RUCH Chorzów. Odbędzie się on o godzinie 17.00 w hali przy ulicy Złotniczej. Serdecznie zapraszamy do kulturalnego dopingu. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

     Natomiast miłośnicy teatru i muzyki mogą skorzystać z kilku propozycji.
W sobotę interesująco zapowiada się Koncert "Rosyjski" w ramach I Festiwalu Kameralistyki "Musica Viva" prezentującego arcydzieła kompozytorów europejskich w wykonaniu zespołu jeleniogorskiego zespołu muzyki klasycznej, A Quattro. Muzycy zagrają utwory Borodina, Glinki, Głazunowa. Koncert rozpczyna się o godzinie 19 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze/Sobieszowie.

     Również w sobotę koncert zespołu Red Star z Rosji. O godzinie 19 w hali przy ul. Złotniczej swoje umiejętności zaprezentuje jeden z czołowych żołnierskich zespołów. W repertuarze znane utwory największych światowych kompozytorów - klasyków, także tradycyjne - narodowe rosyjskie pieśni, taneczne i estradowe numery. Chór jest uważany za jeden z najlepszych damsko-męskich chórów na świecie. Jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych. Bilety 40,-zł do nabycia w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 i ul. Bankowej.

     W sobotę i niedzielę o godzinie 19 jeleniogórska scena dramatyczna proponuje spektakl "Kantata na cztery skrzydła" Roberta Bruttera w reżyserii Krzysztofa Jaworskiego. Sztuka opowiada historię młodej dziewczyny, która właśnie zamierza popełnić samobójstwo. W tym momencie pojawiają się dwaj aniołowie. Kim są i jakich argumentów użyją, aby powstrzymać zdesperowaną kobietę? Po odpowiedzi trzeba koniecznie samemu wybrać się do teatru.

      Z kolei scena animacji proponuje znany i lubiany spektakl dla dzieci "Calineczka" autorstwa Agnieszki Zaskórskiej według H. Ch. Andersena. Przedstawienie w niedzielę o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym.
Jest to sceniczna wersja jednej z najpiękniejszych bajek Andersena, którą napisała dla teatru Agnieszka Zaskórska młoda wrocławska scenarzystka, także autorka piosenek. Teatralna "Calineczka" nie odbiega zbyt mocno od literackiego pierwowzoru; język jest bardziej zrozumiały dla współczesnego widza, dodano także piosenki. Pozostaje opowieścią o maleńkiej dziewczynce i poznawaniu przez nią nieznanego świata. To także mądra, metaforyczna historia o dorastaniu, o dokonywaniu wyboru, co jest dobre, a co złe. Piękne lalki, zaprojektowane przez Dariusza Milińskiego, są animowane na podestach przy zastosowaniu elementów techniki "czarnego teatru" (niewidoczni aktorzy).

     Ale jak zwykle radzimy, żeby jeszcze skorzystać z ostatnich ciepłych dni pięknej i długiej jesieni. Naprawdę warto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszt dla podpalaczy

KOD znowu pod sądem

Gdzie wymienią oświetlenie?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Paweł 29-10-2005 11:26
Myślę, że warto w tym miejscu dodać także mecz koszykarek AZS KK Jelenia Góra z najlepszą drużyną ostatnich lat Lotosem Gdynia, który odbędzie się dziś tj. w sobotę 29. października o godzinie 17.00 przy ul. Moniuszki (SP nr 11). Naszym zawodniczkom z pewnością przyda się doping jeleniogórskiej publiczności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Tabaki nieco dłużej

PiS ujawnił listy kandydatów

Nad Śnieżnymi Kotłami

Czyja to studzienka? (aktualizacja)

Termy zapraszają na coś pysznego...  

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%