MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Gdzie są pojemniki na odpady z Działkowicza 2?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 października 2017, 8:13
Aktualizacja: Środa, 4 października 2017, 6:03
Autor: WAC
Fot. WAC
Z prośbą o wyjaśnienie, gdzie podziały się pojemniki na odpady segregowane, które do tej pory stały obok wieżowca przy ul. Działkowicza 2 na jeleniogórskim Zabobrzu zwrócił się do naszej redakcji pan Tomasz.

- Do tej pory pojemniki znajdowały się tuż obok bloku – mówi nasz Czytelnik. - Z niewiadomych mi przyczyn jakiś czas temu zostały jednak usunięte. W tej sytuacji, gdzie lokatorzy tego budynku mają wyrzucać szkło, makulaturę i inne odpady segregowane? – pyta.

Jak mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca gniazda na pojemniki do segregacji odpadów przy budynkach przy ul. Działkowicza 2 oraz Działkowicza 2 a nie zostały usunięte lecz przeniesione.

- Do tej pory miejsce, w którym znajdowało się gniazdo na odpady znajdowało się na działce miasta – mówi Z. Rzońca. – Niestety, nieznani sprawcy notorycznie rozrzucali różne odpady w okolicy. W tej sytuacji zdecydowano o przeniesieniu pojemników do pomieszczeń po zlikwidowanych zsypach na śmieci, znajdujących się obok wejść do klatek obu wieżowców –wyjaśnia.

- Od tej pory za panujący w nich ewentualny nieporządek będzie odpowiadał administrator budynków. Do niego też wasz Czytelnik zapewne powinien zgłosić się, aby otrzymać klucze do pomieszczenia – dodaje Zbigniew Rzońca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~~~ 3-10-2017 8:19
no to ładnie zrobili pana Tomasza, hehe
~zabobrz 3-10-2017 9:46
dokładnie tak spółdzielnie mają swoich mieszkańcow głęboko w poważaniu... liczy sie tylko kasa za czynsz i zdarcie jak największej ilości dodatkowych opłat. To samo dzieje się w Zwiazkowcu, Prezez bezczelny c.....uj wogle nie reaguje na proźby mieszkańców , śmieje sie prosto w twarz co roku miliony dziwnych opłat nie wiadomo z kąd, podpisuja sie na papierach firmowych innych firm i nic nie działa. dzwonimy z mieszkańcami na policję to dowiadujemy się że jeżeli prezes coś zaakceptował nawet bez zgody mieszkańców to oni i tak nic nie poradzą. przyjezdza policja na 5 minut i zanikają , a księciunio później kilka dni chodzi zadowolony jak nikt inny. POdejrzewam że prezesik na działkowicza ma niezły ubaw z mieszkańców, bo przecież to ich obowiązek chodzić prosic pytać się i błagać o wszystko .
~ciekawe 3-10-2017 9:49
w rzeczywistości wyglądało to tak:pojemniki stały i mieszkańcy wyrzucali i segregowali odpady i nie ważna była własność miasta?, notorycznie jednak wszelkie fleje i brudasy wracające z pobliskich działek pozostawiały w tym miejscu sterty śmieci,odpadów i pozostałości po imprezach na działkach w postaci butelek,resztek jedzenia, co niektórzy nawet to co wyplewili rzucali obok pojemników,wiatr "dopełniał" swego tworząc wysypisko nie do opanowania.Straż miejska w ogóle nie starała się nawet o zachowanie porządku w tym miejscu,podobnie policja.Zarząd działek nie posiada żadnego miejsca na odpady, więc siłą rzeczy i tak będzie to w dalszym ciągu wyglądało jak do tej pory, bo ludzie zrobili sobie w tym miejscu wysypisko odpadów z działek, podobnie jest w tej chwili pod blokiem 2A .
~Katoliczka 3-10-2017 9:56
Morze niech Pan Tomasz wstawi sobie te pojemniki do pokoju bendzie miał blirzej jak mu daleko ? Niech Pan zapyta w MPGK czy wstawiom Panu.
~do wyżej 3-10-2017 9:56
Zarząd działkowców nie widzi problemu, bo nie musi płacić za wywóz śmieci, a te są pozostawiane pod blokiem , wystarczy sprawdzić "zawartość" odpadów i wszystko jasne.Nawet ewentualne ogrodzenie pojemników zabudową będzie skutkowało pozostawianie odpadów z działek pod ogrodzeniem, bo straż miejska nie dostrzega problemu i nie raczy zainteresować się sprawą, pojemników nie ma , a już w chwili obecnej ludzie z działek znoszą odpady i widać walające się butelki i plastiki.Jedynym wyjściem to ustanowienie straży mieszkańców i pilnowanie tego miejsca, zmuszenie działkowców do postawienia śmietnika na ich terenie i wysokie mandaty za pozostawione śmieci, tylko kto ma się tym zająć????
~do ciekawe 3-10-2017 10:01
nikt nie ma ochoty na porządek i przestrzeganie prawa, najlepszym dowodem jest wypalanie trawy i palenie śmieci na tych właśnie działkach, gdzie , kiedy po kilkunastu telefonach do straży miejskiej z prośbą o interwencję, otrzymuje się odpowiedź od dyżurnego straży w postaci " co ja pani poradzę?", sama świadomość tego pana dyżurnego ze straży już jest powodem do zwolnienia go z pracy, skoro jego zadaniem jest tylko zakładanie blokad na koła samochodów,ta straż w ogóle nie nadaje się do pracy w tym mieście samemu trzeba brać kawał kija i walić brudasów po łbie, innego wyjścia nie ma...
~ciekawe 3-10-2017 10:11
Panie Rzońca? Panu płacą za to, że wprowadza Pan do publicznej wiadomości informacje , które nie są prawdziwe?? ma Pan takie upoważnienie?od kogo? dlaczego Pan kłamie? wie Pan jak może teraz się skończyć w Sądzie Pana wypowiedź? ktoś dał Panu przyzwolenie na wprowadzanie opinii publicznej w błąd?
~HZ 3-10-2017 10:21
Nie tylko Spółdzielnie mają swoich lokatorów gdzieś,Wspólnoty również,my mieszkańcy ul Paderewskiego{stara ulica]od początku nie mamy pojemników na odpady segregowane.Mamy niesamowity bałagan przy dwóch istniejących pojemnikach na odpady mieszane,które to znajdują się w miejscu przy Biedronce na Jana Pawła.Kto tamtędy przechodzi to kiwa głową i robi zdjęcia.
~do wyżej 3-10-2017 11:27
brak pojemników to skandal, należy jednak dojść do tego, kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy?, a spytam? jak z opłatami? przecież gdzieś musicie płacić za ten bałagan?
~ 3-10-2017 12:32
Oddajcie pojemniki bandyci!
~Kokex 3-10-2017 13:31
Na Paderewskiego z tyłu przedszkola Kacperek są pojemniki , Osiedle Robotnicze za mostkiem garbatym też są a gdzie indziej likwidują np. Szymanowskiego 7 i Różyckiego 14 też usuneli.
~ 3-10-2017 13:42
To wina Kądu 😈
~??? 3-10-2017 17:47
Panie Rzońca gadasz pan głupoty bez sprawdzenia faktów. To nie są pomieszczenia po zlikwidowanych zsypach, bo te zsypy cały czas funkcjonują i nie są zlikwidowane.
~Meg 3-10-2017 20:21
A co to za bzdura z przeniesieniem pojemnikow odpadow???!!! Nigdzie ich nie przeniesli. Regularnie segreguje odpady i od kilku dni nie mam ich gdzie wyrzucac. W miejscu zsypu nie ma pojemnikow na segregacje. Wiec siłą rzeczy wrzucam do ogolnych odpadow. Nareszcie ktos odwazyl sie oficjalnie zapytac poprzez portal Jelonki. Sasiedzi chodza, miedzy soba pytaja i nikt nic nie wie. Lokatorka z budynku 2
~zabobrzanin 3-10-2017 21:21
Jeżeli ktoś ma wliczone śmieci do każdej duszy zameldowanej tak z przydziału jak ryczałt za oddychanie to jaki problem że zaniesie swoje śmieci do tego czy innego śmietnika po drodze wyjścia z domu ? A gdzie walą śmieci ci co mieszkają i wynajmują śmieci z mieszkań, a nie są zameldowani w danej nieruchomości ? Taka szara strefa tych co nabijają kieszenie właścicielom mieszkań, a pod osłona nocy wynoszą śmieci do ...... lub ...... ! ? Problemem jest tylko to że jest potrzeba wsadzić do wnętrza pojemnika w śmietniku czy boksie i nie walić komuś pod okna czy ścianę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Grażyna Haliczko 3-10-2017 23:53
A były metalowe?napewno na złomie.
~obo 4-10-2017 0:58
Jak zwykle - jeleniogórskie oszołomki. Wypowiadają się o czymś o czym nie mają pojęcia. Buhahahhahah
Bea Slo 4-10-2017 3:44
Byly plastikowe i nie ma ich wcale. Nie zostaly nigdzie przeniesione. Poprostu zniknely. Ciekawe tylko, że płacę za segregowanie a nie mam gdzie segregowac.
Michał Karolak 5-10-2017 17:02
Jaki zazad tka organizacja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Kolejne roje pszczół

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Trwa budowa punktu widokowego

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%