MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Gdzie króluje dobroć i spokój ducha

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 grudnia 2008, 20:39
Aktualizacja: Sobota, 20 grudnia 2008, 8:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Spektakl na motywach biblijnych przeplatany kolędami w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu instrumentalnego, radosne widowisko i balet w wykonaniu najmłodszych uczniów – taką oprawę miała uroczysta Wigilia zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2. Były życzenia, łzy wzruszenia i radości oraz wspólny opłatek.

– Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory – tak, słowami popularnej piosenki „Czerwonych gitar”, powitała zgromadzonych Elżbieta Rzemińska, dyrektorka placówki. Wśród publiczności zasiedli goście honorowi: pierwsza kierowniczka szkoły Stefania Szrajber, ksiądz proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego dziekan Bogdan Żygadło, Waldemar Motyka, szef Rady Przyjaciół Szkoły, emerytowani nauczyciele, rodzice i uczniowie.

– Wy wszyscy czekacie na prezenty, ale zanim je dostaniecie, już coś dla was przygotowaliśmy – dodała. Szkolny dar okazał się „smakowity”. Pełne wigoru przedstawienie najmłodszych nawiązujące do świątecznych zwyczajów i walki ze złym lichem, okraszone krótkim pokazem baletowym i – główny punkt – spektakl o Bożym Narodzeniu oparty na motywach biblijnych. Wystąpili w nim uczniowie w strojach „z epoki” narodzin Chrystusa. A oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod dyrekcją Moniki Frąckiewicz-Motyki oraz zespół instrumentalny przygotowany przez Olgierda Hryniewickiego. Na fortepianie przygrywał Jan Petryłka.

– To wieczór pełen dobroci i spokoju ducha. Zbliżające się święta – poprzez narodzenie Chrystusa – uświadamiają człowiekowi istotę jego stworzenia. Trwanie w dobroci, dobrych uczynkach i słowach oraz w pokoju – mówił ksiądz Bogdan Żygadło. Kapłan podzielił się z wieloma obecnymi opłatkiem i życzył owocnych świąt i błogosławionego Nowego Roku 2009. Potem aulę wypełniło radosne kolędowanie wszystkich aktorów wydarzenia.

Szkoła, corocznym zwyczajem, przygotowała wigilijną wieczerzę dla emerytowanych pracowników i nauczycieli. Nie zabrakło łez wzruszenia, spotkań pokoleń i rozmów o przeszłości. Za wkład i zaangażowanie w organizację Wigilii podziękowała wszystkim Elżbieta Rzemińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Prawie stały czytelnik 19-12-2008 22:10
Co to za spektakl na motywach biblijnych? Jasełka? Scena walki ze złym lichem? Ej, to już nie biblijne. Diabeł/Lucyfer bardzo lubi używać takie przedstawienia jako zwiedzenie. Bo treść kolęd nie zawsze jest biblijna, choć ludowa. Chór pani Moniki Frąckiewicz-Motyki dał z pewnością dobry koncert.
~ 19-12-2008 22:47
Uważam, że przedstwienie wyszło świetnie :) Chór pieknie spiewał :)
~ 20-12-2008 11:20
Szkoda, że jelonka nie pomyślała żeby dać jako główne zdjęcie pokazujące tą uroczystość. Najlepsze zdjęcia niestety dali na sam koniec.
~ 20-12-2008 12:14
Nie mam nic do przedstawienia, dzieci bawiąc się, uczą się - jednak co to za nauka mieszająca dzieciom w głowach ! Te dzieciaki przekonane są, że wigilia, to takie spotkanie z okazji świąt, urządzane kiedy się chce ! Sukienkowi pod pretekstem życzliwości i dobroci nadali swoją własną interpretację tego słowa i wypatrzyli sens jego znaczenia - a wigilia to - - dzień lub czuwanie (często związane z tradycyjnym posiłkiem wieczornym) poprzedzające ważne święto lub jakieś nadzwyczajne wydarzenie (w chrześcijaństwie szczególnie związane z Bożym Narodzeniem – wigilia Bożego Narodzenia). W antycznym Rzymie również część nocy równa trzem godzinom. - Ale kogo to obchodzi ?
~Do ~ 20-12-2008 12:23
W jęz. polskim pisze się - TĘ uroczystość. Po to Jelonka dała hasło "Zobacz zdjęcia", by zobaczyć różne zdjęcia. A kto chce, to sobie zobaczy.
~paklum♣ ҉ 20-12-2008 12:24
Jelonka zrobiła co uważała. Ma do tego prawo. Organizatorzy nie uważali za stosowne, aby powiadomić ludzi o imprezie, a mogli nawet za pośrednictwem Jelonki. Pierwsze zdjęcie pokazuje adresatów - odbiorców imprezy - może kogoś z rodziny koncertujących muzyków.
~cieplik 20-12-2008 19:53
a może by ci co im się tak nie podoba ,sami coś zdziałali ,a nie krytykowali i wymądrzali się,pozdrawiam
~Mela 21-12-2008 16:37
Żal mi tych ludzi, którzy się wypowiadają, a nawet nie byli na koncercie ! To jest źałosne !
~bbb 23-12-2008 21:31
Dokładnie żałosne osoby pewnie jakas zrzędliwa stara panna lub jakis zdesperowany stary kawaler ma sleczący przed kompem wiedząc w jakim celu !!! komentuje piszac bzdety

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Przygoda w górach  

Spotkali się z Beatą Kempą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1544
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%