MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Gaudeamus” na WGRiT Uniwersytetu Ekonomicznego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 września 2010, 15:36
Aktualizacja: 15:43
Autor: Angela/Paulina
Fot. Angela
Około 500 świeżo upieczonych studentów rozpoczęło studia na jeleniogórskim Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławia. Immatrykulacja przedstawicieli pierwszego roku odbyła się podczas dzisiejszej inauguracji roku akademickiego. Były też promocje doktorskie, wręczenie nagród. Zabrzmiało łacińskie: Gaudeamus igitur!.

To było rozpoczęcie 42. roku akademickiego tej uczelni oraz trzecie w nowej nazwie jako Uniwersytet Ekonomiczny. Rektor, prof. zw. dr hab. Bogusław Fiedor w swoim przemówieniu podsumował dotychczasowe osiągnięcia uczelni, które zdaniem mówcy, udało się osiągnąć m.in. dzięki profesjonalnej kadrze dydaktycznej.

Padły też słowa na temat zrealizowanych i planowanych inwestycji. Wśród nich pojawił się m.in. montaż wind dla osób niepełnosprawnych w budynkach jeleniogórskiego oddziału uczelni. Wspomniano również o zakończonym remoncie budynku przy ul. Kochanowskiego, w którym po raz drugi otwarto akademicki rok. Rektor wielokrotnie podkreślał, że Uniwersytet Ekonomiczny jest przyjazny studentom, a swoją wypowiedź zakończył słowami Jana Pawła II:
– Misją uniwersytetu jest służenie prawdzie – mówił JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Świeżo upieczeni studenci, którzy przybyli na rozpoczęcie roku akademickiego wierzą, że wybrana przez nich uczelnia, da im solidną wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać w życiu zawodowym.
– Słyszałem dużo dobrych słów na temat tej uczelni, bo wiele osób mi ją polecało. Zawsze chciałem tu studiować. Jest tu dość unikatowy w skali kraju kierunek zarządzanie gospodarką turystyczną i hotelarstwem. W przyszłości planuję prowadzić własny hotel i mam nadzieję, że zdobyta na tej uczelni wiedza mi w tym pomoże. Dzisiaj odebrałem z rąk rektora indeks, co było dla mnie sporym zaskoczeniem i wyróżnieniem – powiedział Jakub Marcinkowski.

Za namową znajomych studia na Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczęła też Karolina Polak, studentka pierwszego roku ekonomii.
– Uczelnia ma bogatą ofertę i myślę, że da mi przyszłościowy zawód. Oczywiście dzisiaj trochę się stresuję. Będzie to dla mnie nowe środowisko, inny sposób nauki niż w liceum oraz nowi wykładowcy. Do tego wszystkiego będę musiała się przyzwyczaić - wyznaje Karolina Polak.

Nauki w nowej uczelni nie boją się Patrycja i Paulina. Wręcz przeciwnie, studentki nie mogły się już doczekać rozpoczęcia zajęć. – Miałam już wystarczająco dużo wolnego czasu. Pięć lat temu studiowałam na Akademii Ekonomicznej, ale musiałam przerwać studia. Teraz już nie mogę się doczekać pierwszych wykładów – mówiła Paulina.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego planują również pozostałe uczelnie jeleniogórskie. Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze oficjalnie rozpocznie rok akademicki 22 października br. Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze planuje inauguracja roku na 11 października br. o godz. 12.00 w auli rektoratu. Uczelnia zaprasza na wystąpienie rektora prof. Henryka Gradkowskiego, immatrykulację studentów I roku, wręczenie medali, wykład inauguracyjny i Gaudeamus. Chętni mogą także przyjść na mszę świętą w intencji studentów i kadry akademickiej. Msza odbędzie się 10 października br. o godz. 18.00 w Kościele pod wezwaniem Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kuchcikowo w SP 2

Start wiejskiego liceum

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ona 28-09-2010 16:44
jak witać co cała świta a jak zegnać absolwentów to nie ma nikogo :/
~zenek 81 28-09-2010 19:54
kolejna wylęgarnia bezrobotnych,amen
~absolwent'08 28-09-2010 20:41
Uczelnia jest bardzo dobra, wysoki poziom byl przynajmniej przed kilkoma laty, nie wiem jak teraz. Tylko co do tego przyjaznego studentom klimatu mialbym pewne zastrzezenia. Jak dziekanem byl obecny Prezydent M.Obrebalski bylo ok. Ale od jakiegos czasu dziekanem jest niejaka wyjatkowo wredna postac. Ta kobieta uprawia wrecz podrecznikowy mobbing nad swoimi "poddanymi". Wspolczuje niektorym Paniom z dziekanatu studiow dziennych. Niektorym, bo sa tez bardzo podobne do swojej przelozonej. Nie cala kadra na szczescie jest pokroju pani Doktori.Byc moze Pani Dziekan jest i wyksztalcona i ma wiedze (chodz z rozmow z nia nigdy tak nie wynikalo) z pewnoscia brak jej zwyklego czlowieczenstwa, szacunku dla pracownikow uczelni no i tym samym dobrego wychowania.
~absolwent'08 28-09-2010 20:47
nie wspominajac o szacunku dla studentek i studentow, ktorych traktuje grubiansko. Wchodzac do jej gabinetu student moze poczuc sie jak petent wchodzacy do urzedu za czasow PRL-u. Choc i w urzedach nie tak wiele sie polepszylo. O ile mi wiadomo to na tej samej uczelni we Wroclawiu nie robi sie problemow z zalatwieniem czegokolwiek (dziekanka, poprawki, warunki itp) - to tylko ten jeleniogorski klimat sprzyjajcy studentom najwyrazniej.
Piipi Jelonkowa 28-09-2010 20:49
..*piękne mają ubranka ! ~Hi, .. podobne do Księży i Biskupów ! ..*patrz.zdj.
~Handra 28-09-2010 22:23
To jest chyba rozdwojenie jaźni - na taką inaugurację jak widać na zdjeciach zaproszeni zostali sami utrzymankowie budzetu różnych formacji i odmian .Prawie jak za komuny w/g stanowisk w mieście . Organizatorzy zapomnieli zapewne , ze zmienił sie system i na utrzymanie takich instytucji oraz ceremonii zapracowuja przedsiebiorcy i ich podatki nikt inny , dlatego wydaje mi sie że powinni oni tez byc zaproszeni na pierwszych honorowych miejscach ,zwlaszca ze jest to uczelnia ekonomiczna ,aby studenci mieli mozliwośc czerpania pieknych wzorców . A z przedstawionych zdjęć wynika ze sponsorem i dostawca pieniędzy dla tego systemu jest np. Ciosmak i Zawila , akurat ludzie na utrzymaniu budzetu. Ha , ha - na zachodzie w pierwszych ławach zawsze siedza Ci którzy tworza dobra i dochod narodowy - sa szanowani a za nimi usadowiani sa ludzie dziękczynni za posady urzedowe i utrzymanie miasta - panstwa , w Polsce jeszcze to sie nie przyjeło - bowiem najpierw uzanay jest uklad typu -
~Anty-kryzys 28-09-2010 22:30
No wlaśnie - ważny jest ksiądz ,mundurowi i urzednicy a nie dostarczyciele podatkow i tworzacy miejsca pracy dla absolwentow . Dobry skecz dla uczelni. Organizatorzy maja poczucie kabaretowe.
~prawda_na100 28-09-2010 23:01
aj zaraz tam bezrobotni - może niektórzy nie chcą pracować po studiach i wybierają takie kierunki po których odpoczną w domu - niektórzy niedostali się do innych miast po naszych "elytarnych elo"
~absolwent'07 29-09-2010 8:40
na zdj. nr 2 (pierwsza od prawej) widac nawet Pania Doktor Maje :) dobrze sie usadowila...hehe szopka dobra rzeczywiscie..tylko ta sala po banku jakas taka mala... ale najwidoczniej uczelnia musiala czyms uzasadnic pewnie spore wydatki na remont (podmalowanie) sali.
~JG2 29-09-2010 12:42
Jejciu ludzie jakie wy tu głupoty wypisujecie!!!
~M. 29-09-2010 15:03
do "absolwent'08" Dziekanem jest prof. zw. dr hab. Marek Walesiak, a wspomniana przez Ciebie pani dr jest Prodziekanem. Swoją droga miałam styczność z ta panią i nie podzielam Twojego zdania.
~do M. 29-09-2010 22:45
jak bym byl kolega-kolezanka - pracownikiem uczelni badz jej podwladnym jej pokroju to tez bym takie rzeczy pisal w internecie... , ze Pani dr. Prodziekan jest znakomitym przelozonym i wspanialym menedzerem potrafiacym z entuzjazmem motywowac kolegow-pracownikow - a nie, ze uprawia mobbing nad swoimi przelozonymi.
~do zenek 81 30-09-2010 11:05
Ja tam nie miałam problemów ze znalezieniem pracy po tej uczelni. Spoko i bez pleców po ok. 2 miesiącach miałam dobrą robotę. Większość znajomych też sobie poradziła, choć niektórzy wyjechali do większych miast. Nie jest tak źle, zazdrość cię ściska, czy co, że takie głupoty wypisujesz?
~absolwent'08 30-09-2010 21:38
nie nie sciska mnie zazdrosc, bo tez mam dobra prace i tez mam dobre zdanie o tej uczelni ...tylko mi szkoda tych pracownikow co musza z takimi ludzmi pracowac. Chamstwo trzeba tepic ..takie jest moje zdanie.
~absolwent 3-10-2010 14:41
WGRIT po raz kolejny uzyskał status wydziału pierwszej kategorii w ocenie parametrzycznej jednostek naukowych sporządzanej cyklicznie przez Ministerstwo Nauki i SW. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest jedyną publiczną uczelnią ekonomiczną w kraju, której wszystkie wydziały otrzymały pierwsza kategorię w ocenie parametrycznej. Ktoś kto pisze że to marny wydział, tylko na podstawie tego że nie leży w wielkim ośrodku akademickim, jest po prostu dyletantem, bez żadnej wiedzy na ten temat. Link do listy ministerialnej http://www.bip.nauka.gov.pl/_gAllery/11/02/11022/20100930_komunikat_19.pdf

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Marzena Machałek o programie PiS

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Początek roku w SP 8

Pierwszy dzwonek w Elektroniku

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
690
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%