MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Gapowicze w sidłach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Wzmożone kontrole biletów w autobusach komunikacji miejskiej.

Pracownicy aż trzech firm będą w kwietniu upoważnieni do sprawdzania biletów ważności biletów oraz dokumentów uprawniających do ulg w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym.

Na rynek tych usług w stolicy Karkonoszy weszło przedsiębiorstwo Vacat Plus, z którym MZK podpisał umowę już teraz, choć miało to nastąpić później, Do końca miesiąca zmorą dla gapowiczów będą także pracownicy Kolejowego Przedsiębiorstwa Związkowego. Część z nich zrezygnowała z pracy w MZK po wygaśnięciu poprzedniej umowy, jednak niektórzy będą jeszcze przez najbliższe tygodnie pracować.

Do tego dochodzą uprawnieni do sprawdzania biletów pracownicy MZK, w tym kierowcy, w sumie 170 osób.
Jak podkreśla dyrekcja przewoźnika, w tym świetle, nie może być mowy o zarzutach braku kontroli w pojazdach MZK.

Przypomnijmy, że zakład kilka tygodni temu wydał wojnę gapowiczom. Nazwiska osób notorycznie uchylających się od uiszczenia mandatu za jazdę bez ważnego biletu mają trafiać do Krajowego Rejestru Dłużników.

Szacuje się, że z czternastu i pół miliona pasażerów, których przez rok przewozi MZK, pięć procent nie płaci za bilet. Straty są wymierne: to koło miliona dwustu tysięcy złotych przez rok. Można za to kupić nowy autobus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska gotowa!  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ulica Krakowska gotowa

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~?GAPOWICZ??? ;) 4-04-2007 11:13
A kto zarzuca brak kontroli??? Pozatym nie może być nic wszczęte przed "złapaniem" po raz trzeci, mając na uwadze że przedawnienie jest po roku. Ponadto dyskusyjne jest udostępnianie danych osobowych innym podmiotom (rejestr dłużników), bez wyraźnego wyrażenia zgody tejże osoby.
~rat 4-04-2007 11:38
Można za to kupić nowy autobus. Można za to kupić nowy autobus. Można za to kupić nowy autobus. i tak w kółko... jak wprowadzili wsiadanie przednimi drzwiami, to twierdzili, że dla naszego dobra bo podwyżek nie będzie, bo zyski ponoć poszybowały w górę. Ropa od tego czasu też staniała.. i co? gdzie te pieniądze? kupili kilka jelczy i kolejna podwyżka! ile pieniędzy by im nie dać, to i tak po zakupie kolejnego autobusu będzie następna podwyżka...
~Alele 4-04-2007 12:53
Mozna kupic autobus... to czemu nie kupuja i sie jezdzi starymi gratami.. Te co kupili Jelcze to sie nadaja na wioske do przewozu 30 osob tam nie wejdzie wiecej bo jeest tlok straszny... A bilety mamy najdrozsze w Polsce. Skandal i tyle.. precz z MZK!!!
~a ja sobie napisze 4-04-2007 13:03
mzk?----beznadzieja,najdrozsze bilety na Dolnym Slasku,brak komfortowej jazdy....przyklady mozna mnozyc,ale po co?czy to cos zmieni?
~do KRY-CHY 4-04-2007 14:39
Zapraszamy do tworzenia nowych prywatnych linii! Na początek proponuję trasę 7 i 9 jako najtłoczniejszych.
~obserwator 4-04-2007 15:06
o ile mi wiadomo w MZK jest zatrudnionych paru etatowych kontrolerów biletów, ale ci pracownicy zamiast zajmować się kontrolą biletów jeśli już pojawiają sie w autobusie /a czynią to sporadycznie/ zajmują sie zawsze rozmową z kierowcą, wcale nie sprawdzają biletów. Czy tak zdaniem dyrekcji MZK wygląda efektywna praca etatowych kontrolerów MZK, opłacana z miejskiej kasy?
~misio 4-04-2007 15:10
Idzie wiosna i osobiście coraz więcej chodzę piechotą. Zdrowiej i nie trzeba wiecznie się gnieździć i denerwować. Polecam innym. Na krótszych trasach wybierajcie spacer. :)
~seba 4-04-2007 16:20
nowy autobus z niemiec;/
~mdc 4-04-2007 16:54
żeby tylko nie zatrudniali takich idiotów jak wcześniej
~TMN 4-04-2007 18:47
Można kupić nowy autobus...-stosowny komentarz napisał już inny użytkownik więc nie będę się powtarzał.
~jacek 4-04-2007 19:11
krajowy rejestr długów------jasne niech sprubója a za odszkodowanie kupie sobie nowe auto. Podawanie danych osobowych do KRD za brak biletów jest nie zgodne z prawem, przekonało sie o tym przedsiębiorstwo komunikacji w Szczecinie, które teraz po sprawach sądowych wypłaca odszkodowania.
~chwilowa kaleka 13-04-2007 17:09
mam pytanie czy w razie niezdążenia skasowania biletu ( noga w gipsie i dotego 2 kule a bilet w plecaku) moglam nie przyjac mandatu chodz kontroler widzial bilet i przy nim chcialam skasowac to i tak "wlepil mi spory mandat" przy tym byl bardzo ładnie mowiac nie uprzejmy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z szubienicą?

Nowa trasa przyrodnicza

Senator zachęca do głosowania na maszty

Pustostan po premierze

Droga jak nowa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
182
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
9%