MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gang narkotykowy na ławie

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 25 grudnia 2007, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czternastu przestępców odpowie przed sądem za dystrybucję środków odurzających na wielką skalę. Drugim dnem sprawy jest strzelanina w jeleniogórskim sądzie z 13 marca 2000 roku.

Wydarzenia, który odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Jeden z oskarżonych zorganizował ucieczkę bandytów z sali rozpraw. Przestępcy zdobyli broń (pistolet i granat ukryli w toalecie ich kompani). Sterroryzowali skład sędziowski, wzięli zakładników i usiłowali zbiec. Interweniowali antyterroryści. Eksplodował granat. Policjanci zabili dwóch bandytów.

– Gang działający w latach 2004–2005 rozbili policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Grupa była bardzo dobrze zorganizowana. Przestępcy kontaktowali się głównie przez telefony komórkowe używając specjalnego kodu. Działali w rejonie Zgorzelca i Jeleniej Góry. Rozprowadzali amfetaminę, tabletki ekstazy i marihuanę – łącznie kilkadziesiąt tysięcy porcji wartości około miliona złotych – podało Polskie Radio Wrocław. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Jednym z oskarżonych dilerów jest 34–letni Maciej L. ze Zgorzelca, który ponad siedem lat temu próbował uciec wraz z innymi bandytami z sali sądowej. Wskutek strzelaniny znacznie zwiększono zabezpieczenia w budynku sądu. Zainstalowano wykrywacze metali przed wejściem oraz specjalną klatką z szybami kuloodpornymi, w której na głównej sali rozpraw zamykani są szczególnie niebezpieczni oskarżeni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dolny Śląsk wstępuje do WOT

Promesy dla OSP

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~PijMleko 26-12-2007 9:24
A ja Mam Psa Bandziora i Ciage Martwie Sie Aby Nic Nie Nawywijal ;)
~nakatomii 26-12-2007 10:21
pozdro dla AZADA
~do nakatomii 27-12-2007 11:12
pamietam dzien jak antki cudownie rozliczyli tych osiolkow z Sadu, pare kulek i niestety wyjechali zamiast z kompanami to razem z HERĄ na ul. Sudecka. A co do pozdrowien tego osiolkla to sie opamietaj,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gala Senioraliów

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Ostatnia prosta kandydatów

Przeszkadzali gapie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%